Renowacja sieni i posadzek kamiennych w Dworze Artusa | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Renowacja sieni i posadzek kamiennych w Dworze Artusa

Tytuł projektu:
Renowacja sieni i posadzek kamiennych w Dworze Artusa

Program Operacyjny:
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
Działanie 4.6 „Ochrona środowiska naturalnego i zasobów kulturowych na obszarze ZIT”
Poddziałanie 4.6.2  „Wsparcie ochrony zasobów kultury w ramach ZIT”
Schemat: Inwestycje w zakresie dziedzictwa kulturowego w ramach ZIT – ochrona zabytków

Realizator:
Centrum Kultury Dwór Artusa

Dane finansowe:
Koszt całkowity: 266 043,96 zł
Koszty kwalifikowalne: 216 076,40 zł
Kwota dofinansowania: 100 000 zł
Wkład własny: 166 043,96 zł
Źródła finansowania: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Data podpisania umowy o dofinansowanie:
27.11.2018 r.

Termin realizacji:
1.01.2018 r. - 31.12.2019 r.

Opis projektu:
Projekt zakładał przeprowadzenie prac renowacyjnych podłóg kamiennych i ceramicznych o charakterze konserwatorskim oraz nową aranżację sieni na parterze Dworu Artusa.

Granitowe posadzki oraz płytki z kamienia naturalnego w obiekcie były narażone na szereg niszczących czynników, takich jak woda, piasek, błoto oraz ścieranie posadzek w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Przeprowadzone prace konserwatorskie i restauracyjne pozwoliły na dobranie odpowiedniego sposobu czyszczenia i odnowienia powierzchni posadzek w sieni na parterze, głównej szerokiej klatki schodowej oraz pozostałych pomieszczeń z podłogą wykonaną z płytek kamiennych lub granitu.

Komplementarnym zadaniem dla prac konserwatorskich była rearanżacja sieni (wejścia do budynku na parterze). Przeprowadzono m.in. modernizację systemu informacyjnego poprzez zastąpienie przeszklonych gablot z afiszami reklamowymi systemem tzw. video-wall (lub inaczej: digital merchandising). Zintegrowany system elektronicznych wyświetlaczy pozwoli na prezentowanie treści (reklam, informacji i innych wiadomości) z jednoczesnym zarządzaniem treścią poprzez dedykowany serwer. Zakupiono także wyposażenie meblowe oraz zmodernizowano oświetlenie odnawianych pomieszczeń.

Celem projektu było zwiększenie atrakcyjności Dworu Artusa. Realizacja projektu przyczyni się do wzrostu liczby uczestników wydarzeń kulturalnych oferowanych przez tę instytucję kultury oraz do budowy świadomości kulturalnej mieszkańców Torunia i regionu kujawsko-pomorskiego.

Projekt zakończony pod względem rzeczowym i finansowym.

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2014-2020
Fundusz: 
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Program: 
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
Typ projektu: 
Projekt konkursowy
Tematyka projektu: 
Dziedzictwo kulturowe
Infrastruktura kulturalna
Kultura
Realizator: 
Centrum Kultury Dwór Artusa

  

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Uroczyste ślubowanie na sztandar miasto zakończyło 17 czerwca 2024 r. służbę przygotowawczą 6 nowych pracowników Urzędu Miasta Torunia.
 • Plac 4 czerwca 1989 r. po zdemonotowaniu barierek wokół terenu inwestycji w poniedziałek 17 czerwca 2024 r. Fot. Małgorzata Litwin
  Miasto
  Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Kultura, Miasto
  Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
 • Miasto, Sport
  18 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bema odbędzie się 46. Memoriał Grzegorza Duneckiego – patrona obiektu.
 • Eko, Kultura, Miasto
  Na kocykach, leżakach i matach piknikowych posłuchaliśmy muzyki i wspólnie odpoczywaliśmy w parku na Bydgoskim Przedmieściu.
 • Miasto
  17 czerwca 2024 r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość objęcia obowiązków komendanta Centrum przez płk. Romana Piotrowskiego.
 • 17 czerwca 2024 r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość objęcia obowiązków komendanta Centrum przez płk. Romana Piotrowskiego.
 • Serdecznie zapraszamy na recital fortepianowy włoskiego pianisty, Sandro Ivo Bartoli, który będzie gościem w Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu w dniach 19-20 czerwca 2024 r.
 • Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego, Toruń znalazł się wśród miast z najmniejszym udziałem osób narażonych na hałas w ciągu doby.
 • 18 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bema odbędzie się 46. Memoriał Grzegorza Duneckiego – patrona obiektu.
 • 14 czerwca 2024 r. piłkarska reprezentacja Urzędu Miasta Torunia i jednostek organizacyjnych Gminy Miasta Toruń wzięła udział w IX Piłkarskim Turnieju Samorządowców Województwa Kujawsko-Pomorskiego o Puchar Marszałka – Waganiec 2024.
 • Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.