Publiczny Internet w Gminie Miasto Toruń | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Publiczny Internet w Gminie Miasto Toruń

Tytuł projektu:
Publiczny Internet w Gminie Miasto Toruń

Program Operacyjny:
Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020
Oś Priorytetowa 1 „Powszechny dostęp do szybkiego internetu”
Działanie 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”

Realizator:
Liderem projektu jest Skarb Państwa, w imieniu którego działa Centrum Projektów Polska Cyfrowa w partnerstwie z Gminą Miasta Toruń, którą reprezentuje Urząd Miasta Torunia.
Realizator w Gminie Miasta Toruń - Biuro Projektów Informatycznych Urzędu Miasta Torunia.

Dane finansowe:
Gmina Miasta Toruń:
Koszt całkowity: 64 368 zł
Kwota dofinansowania: 64 368 zł, w tym 54 712,80 zł EFRR (85%) oraz 9 655,20 zł Budżet Państwa (15%)
Źródło dofinansowania: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, Budżet Państwa

Termin realizacji:
1.07.2020 r. - 30.06.2022 r.

Data podjęcia decyzji o dofinansowaniu:
W dniu 23.12.2020 r. została podjęta decyzja o dofinansowaniu projektu na podstawie umowy dotacyjnej nr POPC.01.01.00-04-0093/19-00 w sprawie przyznania dofinansowania na realizację projektu własnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 pn. „Publiczny Internet dla każdego”.

Umowa o dofinansowanie z Gminą Miasta Toruń została podpisana w dniu 7.01.2021 r.

Opis projektu:
Inicjatywa WiFi4PL ma na celu zapewnienie obywatelom i turystom dostępu do wysokiej jakości Internetu w całej Polsce przez bezpłatne WiFi w miejscach publicznych, tj. parki, place, urzędy, biblioteki i ośrodki zdrowia.

Celem projektu jest umożliwienie za pośrednictwem hotspotów, dostępu do korzystania z usług cyfrowych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu związanego z brakiem dostępu do sieci Internet.

W ramach zadania ,,Publiczny Internet w Gminie Miasto Toruń” została wybudowana i zainstalowana całkowicie nowa publiczna sieć WI-FI w Toruniu. Wszelkie działania w ramach projektu skupiły się przede wszystkim na stworzeniu 12 punktów bezpłatnego, publicznego dostępu do Internetu o wysokich parametrach technicznych. Punkty dostępu do bezpłatnego Internetu dla każdego zostały zlokalizowane w łatwo dostępnym miejscu publicznym, jakim jest Dworzec Kolejowy Toruń Główny, znajdujący się na ul. Kujawskiej 1 w Toruniu.

Dzięki realizacji projektu utworzono kolejne bezpłatne punkty publicznego dostępu do Internetu w Toruniu.

Projekt zakończony pod względem rzeczowym i finansowym.

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2014-2020
Fundusz: 
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Program: 
Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020
Typ projektu: 
Projekt pozakonkursowy
Tematyka projektu: 
Infrastruktura informatyczna
Realizator: 
Urząd Miasta Torunia
Biuro Projektów Informatycznych

  

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Uroczyste ślubowanie na sztandar miasto zakończyło 17 czerwca 2024 r. służbę przygotowawczą 6 nowych pracowników Urzędu Miasta Torunia.
 • Plac 4 czerwca 1989 r. po zdemonotowaniu barierek wokół terenu inwestycji w poniedziałek 17 czerwca 2024 r. Fot. Małgorzata Litwin
  Miasto
  Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Kultura, Miasto
  Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
 • Miasto, Sport
  18 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bema odbędzie się 46. Memoriał Grzegorza Duneckiego – patrona obiektu.
 • Eko, Kultura, Miasto
  Na kocykach, leżakach i matach piknikowych posłuchaliśmy muzyki i wspólnie odpoczywaliśmy w parku na Bydgoskim Przedmieściu.
 • Miasto
  17 czerwca 2024 r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość objęcia obowiązków komendanta Centrum przez płk. Romana Piotrowskiego.
 • 17 czerwca 2024 r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość objęcia obowiązków komendanta Centrum przez płk. Romana Piotrowskiego.
 • Serdecznie zapraszamy na recital fortepianowy włoskiego pianisty, Sandro Ivo Bartoli, który będzie gościem w Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu w dniach 19-20 czerwca 2024 r.
 • Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego, Toruń znalazł się wśród miast z najmniejszym udziałem osób narażonych na hałas w ciągu doby.
 • 18 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bema odbędzie się 46. Memoriał Grzegorza Duneckiego – patrona obiektu.
 • 14 czerwca 2024 r. piłkarska reprezentacja Urzędu Miasta Torunia i jednostek organizacyjnych Gminy Miasta Toruń wzięła udział w IX Piłkarskim Turnieju Samorządowców Województwa Kujawsko-Pomorskiego o Puchar Marszałka – Waganiec 2024.
 • Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.