Ośrodek campingowy TRAMP | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Ośrodek campingowy TRAMP

Tytuł projektu:
Rozbudowa, przebudowa i remont ośrodka campingowego TRAMP wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy ul. Kujawskiej 14 w Toruniu

Program Operacyjny:
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko - Pomorskiego na lata 2007 - 2013
Priorytet 6. „Wsparcie rozwoju turystyki”
Działanie 6.2 „Rozwój usług turystycznych i uzdrowiskowych”

Dane finansowe:
Koszt całkowity: 4 786 199,99 zł
Projekt uzyskał dofinansowanie w wysokości 1 748 253,43 zł
Źródła finansowania: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, Budżet Państwa.
 
Termin realizacji:
2012-2013

Data podpisania umowy:
W dniu 5 lipca 2012 r. została podpisana umowa o dofinansowanie projektu w formie refundacji kosztów. Dnia 22 maja 2013 r. został podpisany Aneks do umowy po przeprowadzeniu postępowania przetargowego i weryfikacji kosztów.

Opis projektu:
Projekt dotyczył rozbudowy, przebudowy i remontu ośrodka campingowego TRAMP przy ul. Kujawskiej 14 w Toruniu. Zakres rzeczowy projektu objął: przebudowę i wyposażenie budynku hotelowo – restauracyjnego, dwóch budynków magazynowych, remont kuchni terenowej, budowę i wyposażenie pięciu nowych domków letniskowych oraz remont i wyposażenie czternastu domków letniskowych. Ponadto zmodernizowano infrastrukturę towarzyszącą: zagospodarowanie terenu: drogi dojazdowe, ścieżki, plac zabaw, parkingi, tereny zielone oraz wybudowano boisko wielofunkcyjne do koszykówki i siatkówki w sztucznej nawierzchni. Dzięki realizacji projektu zwiększyła się liczba wybudowanych /przebudowanych obiektów bazy noclegowej do 21, a tym samym zwiększeniu uległa liczba miejsc noclegowych do 112. Z wybudowanych/przebudowanych obiektów bazy noclegowej ośrodka campingowego TRAMP skorzysta ponad 15.000 turystów z kraju i zagranicy odwiedzających Toruń.

Ośrodek campingowy TRAMP ze względu na atrakcyjność lokalizacji tj. bliskość Starówki wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, rezerwatu przyrody - "Kępy Bazarowej", ruin XV-wiecznego zamku polskiego "Dybów", jest doskonałym obiektem turystycznym świadczącym usługi całoroczne i znajdującym uznanie wśród wielu osób odwiedzających Toruń. Realizacja ww. projektu zwiększyła atrakcyjność obiektu i przyczyniła się do umocnienia jego marki w branży turystycznej.

Realizator:
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu

Projekt zakończony pod względem rzeczowym i finansowym.

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2007-2013
Fundusz: 
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Program: 
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013
Typ projektu: 
Projekt konkursowy
Tematyka projektu: 
Infrastruktura turystyczna
Turystyka i rekreacja
Realizator: 
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: na scenie stoją mężczyzna i kobieta w eleganckich strojach
  Kultura, Miasto
  „Nie ma jak u mamy” – to coroczny koncert z okazji Dnia Matki, organizowany przez marszałka województwa kujawsko-pomorskiego. W 2024 r. blisko 6000 gości powitał prezydent Torunia Paweł Gulewski.
 • Zastępczyni prezydenta Dagmara Zielińska podczas pikniku
  Kultura, Miasto
  Dziesiątki kolorowych stanowisk, a w nich ciekawe eksperymenty i warsztaty rozwijające umysł, kreatywność i ciekawość. Tak wyglądał 25 maja 2024 r. piknik Naukowa Petarda w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.
 • Na zdjęciu: kompozytor Krzesimir Dębski z medalem na szyi, obok prezydent Torunia Paweł Gulewski i dyrektor TOS Przemysław Kempiński
  Kultura, Miasto
  Wyjątkowy prezent dla mam z okazji ich święta przygotowała Toruńska Orkiestra Symfoniczna – 26 maja 2024 r. wystąpiła pod batutą Krzesimira Dębskiego z koncertem muzyki filmowej.
 • Na zdjęciu: zastępca prezydenta Artur Szponka wręcza nagrodę nastolatce, z tyłu stoja pozostali uczestnicy konkursu wokalnego
  Kultura, Miasto
  26 maja 2024 r. zakończyła się pierwsza edycja Festiwalu Twórczości dla Dzieci i Młodzieży Arte! Gościem specjalnym koncertu finałowego był Mezo.
 • Zalane wodą Wały gen. Sikorskiego w piątkowe popołudnie, fot. Małgorzata Litwin
  Drogi, Miasto
  Potężna ulewa i gradobicie nawiedziły Toruń w piątek 24 maja 2024 r. Służby miejskie ruszyły do działania.
 • Teren tzw. Wrzosowiska z lotu ptaka
  Miasto
  Będą zmiany na Wrzosowisku i Winnicy. Przystąpienie do prac nad miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego zapowiedział 24 maja 2024 r. Prezydent Torunia Paweł Gulewski.
 • Od turnieju piłkarskich skrzatów czyli najmłodszych adeptów futbolu z Akademii Pomorzanina rozpoczął się 25 maja 2024 r. kolejny "Weekend z Pomorzaninem", odbywający się tym razem pod patronatem Miasta Toruń.
 • Po ulewnym piątku, także sobota 25 maja zapowiada się w Toruniu burzowo. Załamanie pogody jest spodziewane w godzinach popołudniowych.
 • Koncert reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego w CKK Jordanki zainaugurował 24 maja 2024 r. obchody Święta Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu. Jednostka powstała w 2018 r. i jest jedynym w Polsce centrum szkolenia tego rodzaju Sił Zbrojnych. W 2020 r. nadano jej imię kpt. Eugeniusza Konopackiego pseud. Trzaska...
 • Potężna ulewa i gradobicie nawiedziły Toruń w piątek 24 maja 2024 r. Służby miejskie ruszyły do działania.
 • Będą zmiany na Wrzosowisku i Winnicy. Przystąpienie do prac nad miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego zapowiedział 24 maja 2024 r. Prezydent Torunia Paweł Gulewski.
 • Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w piątek 24 maja 2024 r. odsłonięto tablicę poświęconą pamięci prof. Ryszarda Łaszewskiego. Imieniem profesora nazwano jedną z sal reprezentacyjnych.
 • 5 pracowników Muzeum Okręgowego w Toruniu otrzymało nagrody Prezydenat Miasta Torunia z okazji Dnia Muzealnika. Uroczystość odbyła się 24 maja 2024 r. 18 maja obchodzony był Międzynarodowy Dzień Muzeów. Jest to coroczne święto ustanowione 28 maja 1977 r. przez Międzynarodową Radę Muzeów działającą przy UNESCO. Święto stanowi okazję do złożenia...
 • Prof. Jim Mazurkiewicz – animator współpracy polsko-amerykańskiej w naszym województwie, był 24 maja 2024 r. gościem prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego.