Międzynarodowych Targi Inwestycyjne Real Vienna w Wiedniu i Expo Real w Monachium 2010 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Międzynarodowych Targi Inwestycyjne Real Vienna w Wiedniu i Expo Real w Monachium 2010

Tytuł Projektu:
Udział Gminy Miasta Toruń w międzynarodowych targach inwestycyjnych Real Vienna w Wiedniu i Expo Real w Monachium w 2010 r.

Program Operacyjny:
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko - Pomorskiego na lata 2007-2013
Oś priorytetowa 5 "Wzmocnienie konkurencyjności przedsiębiorstw"
Działanie 5.5 "Promocja i rozwój markowych produktów"

Dane finansowe:
Koszt całkowity projektu: 77 628,81 zł, kwota dofinansowania: 65 984,48 zł, 85% dofinansowania w kosztach kwalifikowanych.

Data podpisania umowy:
8 grudnia 2010 r.

Termin organizacji targów:
18-20.05.2010 r. w Wiedniu oraz 4-6.10.2010 r. w Monachium

Opis Projektu:
Przedmiotem projektu „Udział Gminy Miasta Toruń w międzynarodowych targach inwestycyjnych Real Vienna w Wiedniu i Expo Real w Monachium w 2010 r. " było zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej Gminy Miasta Toruń poprzez udział w międzynarodowych targach inwestycyjnych Real Vienna, które odbyły się w terminie 18-20.05.2010 r. w Wiedniu (w Austrii) oraz udział w Międzynarodowych Targach Nieruchomości Inwestycyjnych Expo Real, które odbyły się w terminie 4-6.10.2010 r. w Monachium, w Niemczech.

W ramach projektu wykonano 600 sztuk Katalogu Ofert Inwestycyjnych w dwóch wersjach językowych (300 sztuk wersji polskiej i 300 sztuk wersji angielskiej). Materiały promocyjne były nieodpłatnie dystrybuowane na targach. Projekt realizowany był w 2010 r. Bezpośrednim impulsem do realizacji projektu była chęć podniesienia rozpoznawalności oferty inwestycyjnej miasta Torunia oraz kontynuacja promocji miejskiej oferty w Wiedniu i Monachium rozpoczętej w 2009 r. Udział w targach inwestycyjnych umożliwia dotarcie do szerokiego grona potencjalnych inwestorów oraz promocję nieruchomości gminnych na arenie międzynarodowej.

Real Vienna to trzecie najważniejsze targi nieruchomości w Europie po MIPIM w Cannes i Expo Real w Monachium. Targi te poświęcone są możliwościom inwestycyjnym w Europie. W 2010 r. targi te zgromadziły 220 wystawców z 24 krajów. Targi odwiedziło ponad 6800 osób z 20 krajów (deweloperów, agentów i zarządców nieruchomości, inwestorów, lokalne i regionalne władze). Oferta tematyczna targów obejmowała m.in. projektowanie i realizację inwestycji, finansowanie inwestycji, zarządzanie nieruchomościami. Wystawcami na targach byli m.in. miasta i regiony, strefy ekonomiczne, deweloperzy, firmy doradcze, fundusze inwestycyjne, firmy zarządzające nieruchomościami, przedstawiciele stowarzyszeń branżowych.

Wśród zwiedzających obcokrajowcy stanowili 34,6 %. Najwięcej wystawców pochodziło z Austrii, Niemiec, Polski oraz Czech. W trakcie targów odbyło się również 40 konferencji, paneli dyskusyjnych i wykładów dotyczących rozwoju rynków nieruchomości, w których łącznie wzięło udział ponad 200 ekspertów z całej Europy.

Międzynarodowe Targi Nieruchomości Inwestycyjnych Expo Real odbyły się w terminie 4-6 października 2010 r. w Monachium, w Niemczech. W 2010 r. odbyła się XIII edycja targów, co świadczy o ich popularności i randze wśród innych imprez o charakterze targowo-wystawienniczym. Odbywające się corocznie targi EXPO REAL zdobyły niekwestionowaną pozycję jednych z najważniejszych targów inwestycyjnych na świecie, a ich oferta tematyczna jest bardzo zbliżona do targów Real Vienna. W 2010 r. w targach uczestniczyło 1645 wystawców z 35 krajów, m.in. z Niemiec, Austrii, Holandii, Szwajcarii, a pawilon wystawowy odwiedziło 21 tysięcy gości.

Na stoisku Gminy Miasta Toruń podczas targów Real Vienna prezentowana była miejska oferta inwestycyjna w formie Katalogu Ofert Inwestycyjnych zawierającego 13 terenów inwestycyjnych: Gdańska, Glinki, Grębocin Nad Strugą, Grudziądzka/Szosa Chełmińska, JAR, Jordanki, Młyny, Piekary, Przy Skarpie, Równinna/Morwowa, Sieradzka, Szosa Lubicka oraz Wapienna. Katalog dystrybuowany był w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. Ponadto toruńska oferta inwestycyjna była promowana w formie płyt CD oraz pendrive.

Realizator:
Biuro Obsługi Inwestora i Przedsiębiorcy Urzędu Miasta Torunia

Projekt zakończony pod względem rzeczowym i finansowym.

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2007-2013
Fundusz: 
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Program: 
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013
Typ projektu: 
Projekt konkursowy
Tematyka projektu: 
Targi
Realizator: 
Urząd Miasta Torunia
Biuro Obsługi Inwestora i Przedsiębiorcy

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: na scenie stoją mężczyzna i kobieta w eleganckich strojach
  Kultura, Miasto
  „Nie ma jak u mamy” – to coroczny koncert z okazji Dnia Matki, organizowany przez marszałka województwa kujawsko-pomorskiego. W 2024 r. blisko 6000 gości powitał prezydent Torunia Paweł Gulewski.
 • Zastępczyni prezydenta Dagmara Zielińska podczas pikniku
  Kultura, Miasto
  Dziesiątki kolorowych stanowisk, a w nich ciekawe eksperymenty i warsztaty rozwijające umysł, kreatywność i ciekawość. Tak wyglądał 25 maja 2024 r. piknik Naukowa Petarda w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.
 • Na zdjęciu: kompozytor Krzesimir Dębski z medalem na szyi, obok prezydent Torunia Paweł Gulewski i dyrektor TOS Przemysław Kempiński
  Kultura, Miasto
  Wyjątkowy prezent dla mam z okazji ich święta przygotowała Toruńska Orkiestra Symfoniczna – 26 maja 2024 r. wystąpiła pod batutą Krzesimira Dębskiego z koncertem muzyki filmowej.
 • Na zdjęciu: zastępca prezydenta Artur Szponka wręcza nagrodę nastolatce, z tyłu stoja pozostali uczestnicy konkursu wokalnego
  Kultura, Miasto
  26 maja 2024 r. zakończyła się pierwsza edycja Festiwalu Twórczości dla Dzieci i Młodzieży Arte! Gościem specjalnym koncertu finałowego był Mezo.
 • Zalane wodą Wały gen. Sikorskiego w piątkowe popołudnie, fot. Małgorzata Litwin
  Drogi, Miasto
  Potężna ulewa i gradobicie nawiedziły Toruń w piątek 24 maja 2024 r. Służby miejskie ruszyły do działania.
 • Teren tzw. Wrzosowiska z lotu ptaka
  Miasto
  Będą zmiany na Wrzosowisku i Winnicy. Przystąpienie do prac nad miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego zapowiedział 24 maja 2024 r. Prezydent Torunia Paweł Gulewski.
 • Od turnieju piłkarskich skrzatów czyli najmłodszych adeptów futbolu z Akademii Pomorzanina rozpoczął się 25 maja 2024 r. kolejny "Weekend z Pomorzaninem", odbywający się tym razem pod patronatem Miasta Toruń.
 • Po ulewnym piątku, także sobota 25 maja zapowiada się w Toruniu burzowo. Załamanie pogody jest spodziewane w godzinach popołudniowych.
 • Koncert reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego w CKK Jordanki zainaugurował 24 maja 2024 r. obchody Święta Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu. Jednostka powstała w 2018 r. i jest jedynym w Polsce centrum szkolenia tego rodzaju Sił Zbrojnych. W 2020 r. nadano jej imię kpt. Eugeniusza Konopackiego pseud. Trzaska...
 • Potężna ulewa i gradobicie nawiedziły Toruń w piątek 24 maja 2024 r. Służby miejskie ruszyły do działania.
 • Będą zmiany na Wrzosowisku i Winnicy. Przystąpienie do prac nad miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego zapowiedział 24 maja 2024 r. Prezydent Torunia Paweł Gulewski.
 • Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w piątek 24 maja 2024 r. odsłonięto tablicę poświęconą pamięci prof. Ryszarda Łaszewskiego. Imieniem profesora nazwano jedną z sal reprezentacyjnych.
 • 5 pracowników Muzeum Okręgowego w Toruniu otrzymało nagrody Prezydenat Miasta Torunia z okazji Dnia Muzealnika. Uroczystość odbyła się 24 maja 2024 r. 18 maja obchodzony był Międzynarodowy Dzień Muzeów. Jest to coroczne święto ustanowione 28 maja 1977 r. przez Międzynarodową Radę Muzeów działającą przy UNESCO. Święto stanowi okazję do złożenia...
 • Prof. Jim Mazurkiewicz – animator współpracy polsko-amerykańskiej w naszym województwie, był 24 maja 2024 r. gościem prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego.