Paweł Piotrowiak, działacz toruńskiego oddziału NOT, otrzyma Medal Honorowy Prezydenta Miasta Torunia Thorunium.
To najwyższe wyróżnienie, jakie może przyznać prezydent Torunia. Są nim honorowane m.in. instytucje, firmy, organizacje i stowarzyszenia w rocznicę powstania lub w uznaniu zasług dla miasta. Posrebrzany, okrągły medal o średnicy 90 mm, wykonany jest wg projektu Alicji Majewskiej. Na rewersie znajduje się herb Torunia z bramy Ratusza Staromiejskiego oraz zwój papirusu z wyodrębnionym miejscem na grawerowany napis dedykacyjny. W centralnym punkcie awersu umieszczone jest gotyckie okno, za którym widać symbol układu heliocentrycznego i panoramę Torunia oraz napis "Thorunium".
Odznaczenie zostanie wręczone 23 czerwca 2015 r. o godz. 17.00 w Dworze Artusa podczas dorocznego rozdania Nagród Prezydenta Miasta Torunia z okazji Święta Miasta.
Paweł Piotrowiak to niezwykle zasłużony działacz Naczelnej Organizacji Technicznej w Toruniu. Dzięki m.in. jego staraniom w 1984 r. rozpoczął działalność Zespół Usług Technicznych przy Radzie Wojewódzkiej NOT w Toruniu. Po otrzymaniu w 1986 r. Złotego Krzyża Zasługi prowadził i rozwijał swoją działalność społeczną, przede wszystkim w Radzie Toruńskiej Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT oraz Polskim Zrzeszeniu Inżynierów i Techników Sanitarnych.
W 1991 r. doprowadził do uzyskania przez Radę Toruńską FSNT NOT osobowości prawnej, a w 1992 r. sfinalizował przekształcenie Zespołu Usług Technicznych w Toruński Klub Technika NOT Spółka z o.o. Od 2000 r. prowadził aktywne i skuteczne działania w sprawie budowy Toruńskiego Domu Technika. Jest ogromną zasługą Pawła Piotrowiaka fakt, że po latach starań polegających na zakupie posesji, przygotowaniu projektu, zabezpieczeniu i pozyskiwaniu finansów w dniu 15.10.2010 r. siedziba toruńskiego NOT została oficjalnie otwarta.
W październiku 2010 r. podczas otwarcia Domu Technika przy ul. Piernikarskiej
Jest członkiem Zarządu Rady Toruńskiej Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT. Jako przedstawiciel NOT uczestniczył w wielu przedsięwzięciach na rzecz miasta i regionu organizując coroczne Dni Techniki i cieszące się wielką popularnością konkursy: „Przegląd Osiągnięć Technicznych Torunia” i „Osiągnięcia w Technice i Ochronie Środowiska”. W latach 1996-1997 był członkiem zespołu opracowującego strategię rozwoju województwa, w 1999 r. został członkiem Społecznej Rady Konsultacyjnej Marszałka Województwa ds. Strategii Rozwoju Woj. Kuj-Pom. W latach 2000-2003 wchodził w skład Komitetu Organizacyjnego I i II Forum Gospodarczego Woj. Kuj-Pom, a w latach 2004 - 2006 był członkiem panelu ekspertów ZPORR w dziedzinie ochrony środowiska. Jako członek Zarządu Rady Toruńskiej odpowiedzialny za współpracę z miastem uczestniczył w pracach komisji Ochrony Środowiska Rady Gminy i Miasta Torunia (1986-1998) oraz Komisji Budżetu i Rozwoju Miasta Rady Gminy i Miasta Torunia (1998-2003). Działalność Pawła Piotrowiaka wysoko oceniono-został wyróżniony Złotą i Srebrną Odznaką Honorową NOT, w 2010 r – Odznaką Diamentową, Odznaką Zasłużony dla Rady Toruńskiej, Srebrną Odznaką za Zasługi dla Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (1998r). Jest prezesem Oddziału Toruńskiego PZITS od 1981 r. Z jego inicjatywy od 1985 r. organizowane są do dziś krajowe konferencje „Ochrona jezior i metody ich ochrony” (obecnie pn. „Ochrona i rekultywacja jezior”, co dwa lata) i regionalne n/t ochrony wód i funkcjonowania parków krajobrazowych. Jest pomysłodawcą i organizatorem corocznych (od 2005 r.) międzynarodowych konferencji „Zieleń miejska-naturalne bogactwo miasta”.
Władze Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych nadały mu tytuł Honorowego Członka oraz srebrną i złotą odznakę PZITS. Paweł Piotrowiak cieszy się wielkim szacunkiem w środowisku technicznym, także wśród władz miasta i regionu.