Prezydent Torunia Michał Zaleski wręczył nagrodę zespołowi studentów Wydziału Matematyki i Informatyki UMK, którzy napisali najlepszą aplikację wykonaną w ramach zajęć z programowania zespołowego.

Nagrodą miasto rozpoczyna współpracę z WMiI, w wyniku której w kolejnych latach powstaną aplikacje mobilne dedykowane sprawom miejskim i związanym z zarządzaniem miastem.

- W ramach współpracy prezydent Torunia postanowił ufundować nagrodę specjalną dla zespołu, który w ramach zajęć z programowania zespołowego przygotował najlepszą aplikację mówi Paweł Piotrowicz, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji. Od kolejnego roku nagradzane będą aplikacje nawiązujące do funkcjonowania miasta, rozwiązujące problem miejski, ułatwiające zarządzanie, dotyczące historii, promocji czy innych kwestii związanych z Toruniem.

Nagroda wyniosła 1 tys. zł. Kwota na czeku została zapisana w szesnastkowym systemie liczbowym.

-  Programowanie zespołowe to ważne zajęcia w programie studiów - mówi dr Andrzej Kurpiel z WMiI. Zajęcia mają na celu wypracowanie umiejętności pracy z zespole, ale także umiejętności realizacji pomysłu i zaprezentowania go potencjalnym odbiorcom.

Do konkursu stanęło 12 prac. Zwyciężyła aplikacja „Kreator Z-12” – doceniono w niej zaangażowanie i duży nakład pracy, którego wymagała od programistów.

- Urząd Statystyczny w Bydgoszczy potrzebował skomplikowanej aplikacji pozwalającej na wypełnianie formularza badań statystycznych - mówi kierownik zespołu Jakub Kluczewski. Zaproponowaliśmy własne rozwiązanie, które znacznie ułatwiło pracę urzędników. Dzięki naszemu narzędziu osoba pracująca z tym formularzem jest w stanie wykonać pracę, którą dotychczas wykonywał zespół programistów.

W skład zwycięskiego zespołu wchodzą: Hubert Furmanek, Dominik Mikuła, Bartosz Boniecki i Tomasz Kozłowski. Informatykami kierował Jakub Kluczewski a opiekę nad grupą sprawował dr Bartosz Ziemkiewicz. Konsultantem była Olga Łabecka z Urzędu Statystycznego w Bydgoszczy.