W tym roku zespół CSW przygotował podwójnie inspirującą propozycję na ferie! Najpierw uczestnicy warsztatów od podszewki poznają tajniki projektowania nadruków na koszulki, a potem przygotują lalki jawajskie, które następnie „zagrają” w podsumowującym warsztaty spektaklu teatru cieni.
• Warsztaty „Te rzeczy”
Kiedy: 14–15.01. (poniedziałek, wtorek), godz. 10.00–12.00
Zajęcia będą dotyczyły przede wszystkim projektowania, a ściślej projektowania nadruków na koszulki. Zajmiemy się t-shirtami, nazywanymi tak z powodu charakterystycznego wyglądu, przypominającego literę T.
Uczestnicy dowiedzą się, jak wygląda profesjonalny proces produkcji koszulek z nadrukowanym wzorem, począwszy od projektowania, przygotowania do druku, po moment wdrożenia do produkcji. Celem uczestników będzie samodzielnie przygotowanie projektów, które w efekcie końcowym będą przeniesione na tkaninę. Co za tym idzie, każdy z uczestników otrzyma T-shirt z samodzielnie przygotowanym projektem.
Prowadzenie: Tomasz Przeździecki – absolwent Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Grafik, designer, ilustrator. Współpracuje z marką odzieżową Volcano. Jest autorem murali, komiksów i bloga „Na kreskę”.
Wiek uczestników: 10–13 lat
Wstęp: 20 zł/2 dni
Zapisy: eduakcje@csw.torun.pl lub 56 610 97 16
• Warsztaty „Teatr Botanicus”
Kiedy: 17–19.01., czwartek, piątek: godz. 10.00–12.00, sobota: 12.00–14.00
Na zajęciach stworzone zostaną lalki jawajskie, które następnie posłużą do przygotowania spektaklu teatru cieni zaprezentowanego w sobotę.
Podczas warsztatów uczestnicy wcielą się w rolę reżysera działającego z przestrzenią, łącząc motywy wywodzące się z natury z przedstawieniami zaczerpniętymi z kultury jawajskiej. Sięgniemy po różne techniki plastyczne, wprawiając je następnie w ruch. W trakcie warsztatów będziemy wykorzystywać najróżniejsze materiały recyklingowane – tekturę, papiery, tapety, ale też zdjęcia z czasopism. Dzięki użyciu techniki kolażu uczestnicy dowiedzą się, jak to możliwe, że chmury mogą stać się skrzydłami, a rośliny i kwiaty strojem, a nawet oczami czy dłońmi. Wspólnie odbędziemy podróż w naszej wyobraźni do innego zakątka świata, by dzięki niej zbudować swój własny teatr, nieograniczony ramami jednej kultury.
Prowadzenie: Studio Sztuki Kobalt – Marta Węglińska i Patrycja Plich.