Technik logistyk poszerza wiedzę i umiejętności | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Technik logistyk poszerza wiedzę i umiejętności

Tytuł projektu:
Technik logistyk poszerza wiedzę i umiejętności we współpracy z Katedrą Logistyki UMK

Program Operacyjny:
Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020
Oś Priorytetowa II „Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji”
Działanie 2.15 „Kształcenie i szkolenie zawodowe dostosowane do potrzeb zmieniającej się gospodarki”
 
Dane finansowe:
Koszt całkowity: 601 095,63 zł
Kwota dofinansowania: 601 095,63 zł
Źródło finansowania: Europejski Fundusz Społeczny, Budżet Państwa

Data podpisania umowy o dofinansowanie:
28.03.2019 r.

Realizator:
Lider:
Gmina Miasta Toruń - Zespół Szkół Technicznych w Toruniu
Partner:
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu - Katedra Logistyki

Termin realizacji:
1.03.2019 r. - 31.12.2021 r.

Opis projektu:
Projekt był realizowany przez Gminę Miasta Toruń - Zespół Szkół Technicznych w Toruniu w partnerstwie z Katedrą Logistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Celem projektu było dostosowanie kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb zmieniającej się gospodarki. W ramach projektu zaplanowano wypracowanie i upowszechnienie przykładowych rozwiązań w zakresie współpracy szkół zawodowych ze szkołami wyższymi, w tym przykładowego programu nauczania dla zawodu technik logistyk, uwzględniającego w jego realizacji współpracę szkoły zawodowej z uniwersytetem.

Program objął następujące warianty współpracy:
a) identyfikację i uszczegółowienie efektów kształcenia z podstawy programowej kształcenia w zawodzie technik logistyk, możliwych do realizacji w pełnym cyklu kształcenia w ramach współpracy szkoły z uczelnią,
b) program realizacji specjalizacji w danym zawodzie opracowany we współpracy z organizacją branżową lub pracodawcą właściwym dla zawodu technik logistyk.

Opracowana została przykładowa organizacja zajęć dla uczniów przez wykładowców z wykorzystaniem bazy dydaktycznej szkoły wyższej uwzględniająca:
a) wymiar godzinowy zajęć przeprowadzonych na uczelni,
b) formy zajęć na uczelni np.: wykłady, zajęcia, prelekcje, prezentacje, spotkania, konsultacje merytoryczne, doświadczenia, a także przykładowe formy zajęć w szkole,
c) metody i formy pracy z uczniem,
d) zasady opieki nad uczniami podczas zajęć na uczelni.

Podczas realizacji projektu wypracowano:
- działania mające na celu zapoznawanie uczniów i nauczycieli kształcenia zawodowego z nowymi technikami/technologiami stosowanymi w zawodzie technik logistyk zawierające m.in.: rodzaje przykładowych technik/technologii, sposoby włączania ich w proces kształcenia, stosowanie nowych technik/technologii z uwzględnieniem wzroku, słuchu, dotyku, wykonywania pewnych czynności;
- przykładowe formy doskonalenia nauczycieli kształcenia zawodowego przy udziale kadry szkoły wyższej, z uwzględnieniem zasobów technicznych uczelni w odniesieniu do zawodu technik logistyk.

Przykładowe rozwiązania w zakresie współpracy szkoły z uczelnią zostały pilotażowo wdrożone w ramach utworzonej przez UMK klasy patronackiej. Pilotaż został przeprowadzony w latach 2019/2021 w klasie o specjalności technik logistyk. Podczas pilotażu zweryfikowano poprawność opracowanych rozwiązań. Z uwagi na pandemię COVID-19 pierwotnie planowany dla klasy pierwszej pilotaż kontynuowany był w klasie drugiej i trzeciej technikum w roku szkolnym 2020/2021 oraz pierwszym półroczu roku szkolnego 2021/2022.

W wyniku realizacji projektu powstał przykładowy model współpracy szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe z uczelnią uwzględniający współpracę z organizacjami branżowymi i pracodawcami.

Projekt zakończony pod względem rzeczowym i finansowym.

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2014-2020
Fundusz: 
Europejski Fundusz Społeczny
Program: 
Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020
Typ projektu: 
Projekt konkursowy
Grupa docelowa: 
Nauczyciele
Uczniowie
Tematyka projektu: 
Edukacja
Realizator: 
Zespół Szkół Technicznych

  

Najczęściej czytane aktualności

  • Kultura, Miasto
    W dniu Święta Konstytucji 3 Maja toruński Rynek Staromiejski po raz kolejny stał się miejscem szczególnych wydarzeń. - To najpiękniejsze i najradośniejsze polskie święto przeżywamy w samym sercu Torunia, na terenie Zespołu Staromiejskiego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO - podkreślił prezydent Torunia Michał Zaleski....
  • Kultura, Miasto
    W Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2 maja 2024 r. w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu odbył się Koncert Prezydenta Miasta Torunia z udziałem Litewskiej Orkiestry Kameralnej i Lukasa Geniusasa, jednego z najbardziej ekscytujących i charakterystycznych artystów swojego pokolenia.
  • Kultura, Miasto
    Medale Thorunium, Statuetki Herbu Torunia, Statuetki Toruńskiego Flisaka oraz Medale Pamiątkowe Roku Mikołaja Kopernika zostały wręczone osobom zasłużonym dla miasta. Uroczystość odbyła się 2 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim.
  • Kultura, Miasto
    Uroczystości z udziałem wojska i pełen licznych atrakcji piknik patriotyczny - w ten sposób Toruń obchodził w tym roku Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. - Biało-czerwonymi flagami zdobimy toruńskie domy, patrzymy na nie z dumą i z uznaniem dla dziedzictwa narodowego naszego miasta i kraju - mówił prezydent Torunia Michał Zaleski.
  • Drogi, Miasto
    Przypominamy, że parkując na terenie Strefy Płatnego Parkowania w dniu 1 i 3 maja 2024 r. nie wnosimy opłat.
  • Kultura, Miasto
    Na inaugurację tegorocznego festiwalu Probaltica na Rynku Staromiejskim w Toruniu wystąpiła jazzowa orkiestra Kaunas Bigbandas z naszego miasta partnerskiego - Kowna. Następnie, w rocznicę przystąpienia do UE muzycy z krajów bałtyckich spotkali się w Toruniu i wspólnie zagrali IX Symfonię L. van Beethovena wraz z Hymnem Unii Europejskiej.
  • Na Rynku Staromiejskim odbyło się wydarzenie z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, podczas którego licznie zgromadzeni torunianie i przybyli do Torunia goście wspólnie z Chórem Akademickim Uniwersytetu Mikołaja Kopernika odśpiewali hymn UE pt. „Oda do radości”.
  • Tuż przed majówką miasto uruchomiło w Toruniu fontanny miejskie. Wracają także widowiskowe pokazy wieczorne na fontannie Cosmopolis przy Fosie Staromiejskiej.
  • We wtorek 30 kwietnia 2024 r. w Komendzie Miejskiej PSP w Toruniu odbył się uroczysty apel z okazji przyjęcia obowiązków Komendanta Miejskiego PSP w Toruniu przez bryg. Sławomira Grudzińskiego.
  • Nowe podłogi i balustrady - zakończył się remont tarasu widokowego przy ul. Majdany.
  • Zachęcamy turystów i mieszkańców gmin ościennych do skorzystania z wygodnych, bezpiecznych i monitorowanych parkingów typu P&R. W Toruniu tego typu rozwiązania są zlokalizowane w dwóch miejscach – przy ul. Olimpijskiej 42 oraz Dziewulskiego 38 w Toruniu. W sumie do dyspozycji kierowców jest prawie 440 miejsc parkingowych!
  • Fundacja Studio M6 rozpoczyna blok szkoleniowo-doradczy dedykowany dla organizacji pozarządowych z województwa kujawsko-pomorskiego.
  • Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego im. Mariana Sydowa w Toruniu zaprasza mieszkańców miasta i regionu do udziału w kolejnych wyprawach krajoznawczo – pieszych w dniach 4 i 8 maja 2024 r.
  • Centrum Wsparcia Biznesu jest partnerem Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej - Copernican Digital Forum. Wydarzenie odbędzie się w dniach 7-8 maja 2024 r. na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarzadzania UMK. Organizatorem konferencji jest Studenckie Koło Naukowe Forum e-biznesu.