Program wspierania przedsiębiorczości w Toruniu na lata 2014-2020 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Program wspierania przedsiębiorczości w Toruniu na lata 2014-2020

Program wspierania przedsiębiorczości w Toruniu na lata 2014-2020 został zatwierdzony Uchwałą Rady Miasta Torunia nr 631/13 z dnia 24 października 2013 r.

Program będzie służył realizacji działań sprzyjających rozwojowi przedsiębiorczości w Toruniu i ułatwieni powstawanie w nim nowych firm. Ma przyczynić się też do zwiększenia aktywności absolwentów szkół w podejmowaniu decyzji o pracy na własny rachunek.

Program obejmuje 3 cele strategiczne:

  • Toruń - miastem przyjaznym lokalnym przedsiębiorcom;
  • Toruń - aktywnym centrum kongresowym;
  • Toruń - dobrym miejscem do inwestowania w nowoczesne usługi.

Cele strategiczne podzielono na cele operacyjne, a każdy cel operacyjny opisano z kolei pod względem działań do realizacji oraz przewidywanych rezultatów. Wskazano je w Planie operacyjnym Programu. Działania te skierowane są do:

  • przedsiębiorców działających lub zamierzających rozpocząć działalność na terenie miasta,
  • osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą,
  • organizacji pracodawców i przedsiębiorców, pracowników, samorządów zawodowych i gospodarczych,
  • instytucji otoczenia biznesu, jednostek naukowo – badawczych oraz uczelni wyższych,
  • uczniów i studentów.

Przed opracowaniem Programu przygotowano Diagnozę przedsiębiorczości w Toruniu, uwzględniając zmiany, które zaszły od ostatniego opracowania. Wyniki diagnozy wskazują na cele strategiczne i operacyjne oraz analizę SWOT.

Program na etapie powstawania konsultowany był z instytucjami otoczenia biznesu oraz z toruńskimi uczelniami wyższymi. Dokument wpisuje się w zapisy ujęte w strategiach wyższego rzędu, tj. Strategię Rozwoju Miasta Torunia do roku 2020 oraz ponadto Strategię Rozwoju Kultury Miasta Torunia do roku 2020, Strategię Rozwoju Turystyki dla miasta Torunia do 2020 roku. Jest również ściśle powiązany z „Miejskim programem promocji zatrudnienia i aktywizacji lokalnego rynku pracy Torunia na lata 2014 – 2020”.

  1. Diagnoza przedsiębiorczości w Toruniu
  2. Plan operacyjny

Najczęściej czytane aktualności

  • Docenieni za bohaterską postawę
    Miasto
    St. asp. Łukasz Grabowski i Rafał Koziołek zachowali zimną krew i wyciągnęli z Wisły 16-letnią dziewczynę. Ich bohaterską postawę docenił Prezydent Torunia Michał Zaleski.
  • Na zdjęciu: błękitne niebo, ceglany mur gdaniska i zakwitające pąki na drzewie
    Kultura, Miasto, Sport
    Jak co roku o tej porze poszerzamy horyzonty dzięki kolejnej edycji Festiwalu Nauki i Sztuki. A dla miłośników żużla nie lada gratka - pierwszy w tym sezonie mecz na toruńskiej Motoarenie. Kibicujemy!
  • Zazieleniamy Bulwar Filadelfijski
    Eko, Miasto
    Na Bulwarze Filadelfijskim robi się coraz bardziej zielono. To za sprawą nowych nasadzeń oraz trawy, która właśnie jest układana nad Wisłą.
  • Miasto
    21 kwietnia 2024 r. w godz. 7:00-21:00 zagłosujemy w II turze wyborów samorządowych, w których wybierzemy Prezydenta Miasta Torunia. Przed głosowaniem warto upewnić się, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy.
  • Miasto
    Uczniowie drugiej klasy w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 15 im. Powstańców Śląskich w Piekarach Śląskich wybrali kilka miejsc w Toruniu i okolicach, do których przygotują specjalne kartki.
  • Miasto, Sport
    W 2. kolejce PGE Ekstraligi KS APATOR Toruń pewnie pokonał FOGO UNIĘ Leszno 59:31. Liderem gospodarzy był Emil Sajfutdinow, który zdobył 14 punktów. Było to pierwsze w tym sezonie spotkanie rozegrane na Motoarenie.
  • Od maja do sierpnia 2024 potrwają w Toruniu spotkania z lokalnymi artystami pod nazwą Park Kultury. Zaplanowano m.in. koncerty muzyczne, spektakle teatralne, pokazy filmowe i konkurs fotograficzny. Wydarzenia będą się odbywały w Amfiteatrze Parku na Bydgoskim Przedmieściu i w Nicolaus Bank Cafe.
  • W Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce Masters wystartowało 3 013 osób z 39 państw europejskich i 11 spoza Europy. Wszystko dzięki decyzji władz miasta, które zdecydowały po raz czwarty, że rywalizacja będzie się toczyć w Toruniu oraz dzięki znakomitej pracy prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters Wacława Krankowskiego i jego sztabu.
  • Jak co roku o tej porze poszerzamy horyzonty dzięki kolejnej edycji Festiwalu Nauki i Sztuki. A dla miłośników żużla nie lada gratka - pierwszy w tym sezonie mecz na toruńskiej Motoarenie. Kibicujemy!
  • Funkcjonujące na Rynku Nowomiejskim 28 w Toruniu Kino CAMERIMAGE przygotowało specjalny repertuar filmowy na majówkę (1-5.05.2024 r.). Widzowie będą mogli obejrzeć m.in. filmy przygodowe i komediowe oraz bajki dla dzieci.
  • Dwanaście prac magisterskich i dyplomowych poświęconych Toruniowi otrzymało nagrody i wyróżnienia w 32. edycji konkursu organizowanego przez Towarzystwo Miłośników Torunia, a zrealizowanego przy wsparciu Gminy Miasta Toruń. Konkurs objęty jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Torunia Pana Michała Zaleskiego.
  • Dobra wiadomość dla fanów żużla. W piątek, 19 kwietnia br., w związku z zawodami żużlowymi na Motoarenie, uruchomione zostaną dodatkowe kursy tramwajów.
  • Już w najbliższą niedzielę 21 kwietnia 2024 r. o godz. 16:30 w Teatrze Baj Pomorski odbędzie się premiera spektaklu "Wikingowie z Północnej Ulicy".
  • Zapraszamy serdecznie do udziału w Majówce w Muzeum Okręgowym w Toruniu w dniach 28 kwietnia – 5 maja 2024 r. Czekać będzie na Państwa moc atrakcji i sporo niespodzianek. Dodatkowo informujemy, że nasze oddziały muzealne będą dla Państwa otwarte od godz. 10.00 – 18.00.