Recital Edyty Geppert, otwarcie wystawy „Toruń roku 1920”, koncert Orkiestry Wojskowej, okolicznościowe występy i uroczystości. 18 stycznia Toruń świętuje 95. Rocznicę powrotu do wolnej Polski.
Dwa dni wcześniej, 16 stycznia, złożone zostaną kwiaty: o 11:00 na grobie Ottona Steinborna na cmentarzu przy ul. Gałczyńskiego, o 11:20 pod pomnikiem Stefana Łaszewskiego przy Collegium Maius oraz o 11:40 pod pomnikiem gen. Józefa Hallera.
18 stycznia uroczystości na Rynku Staromiejskim rozpoczną się o 17.00 występem zespołu Mała Rewia. Następnie odtworzone zostanie przemówienie gen. J. Hallera z balkonu Ratusza Staromiejskiego, odbędą się także meldunek wojskowy i okolicznościowe wystąpienia oraz salut honorowy z armatki w wykonaniu Bractwa Kurkowego a na koniec pieśń reprezentacyjna Wojska Polskiego koncert Orkiestry Wojskowej z Torunia.
O 17:30 w Dworze Artusa nastąpi otwarcie wystawy „Toruń roku 1920 w zbiorach Fundacji Muzeum Historyczno-Wojskowe”, a o 18:00 z recitalem wystąpi Edyta Geppert z udziałem Piotra Matuszczyka fortepian) i Jerzego Szareckiego (trąbka), wg scenariusza i w reżyserii Piotra Loretza. (BRAK ZAPROSZEŃ)
Recital z udziałem Piotra Matuszczyka ( fortepian) i Jerzego Szareckiego (trąbka), wg scenariusza i w reżyserii Piotra Loretza.
Edyta Geppert znana jest z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej. Wśród autorów tekstów odnajdujemy: Magdę Czapińską, Agnieszkę Osiecką, Jacka Cygana, Marka Dagnana, Jerzego Ficowskiego, Jonasza Koftę, Wojciecha Młynarskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Kazimierza Siwka , a wśród kompozytorów: Henryka Albera, Włodzimierza Korcza, Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Rybińskiego. Bardzo wiele piosenek z repertuaru Edyty Geppert wytrzymało próbę czasu i stało się evergreenami. Z tych prostych, melodyjnych, małych form słowno-muzycznych artystka wydobywa wielkie emocje, które udzielają się publiczności. Recital Edyty Geppert to znakomita okazją do spotkania z jej niezwykłym kunsztem interpretatorskim i z tak rzadką już dziś umiejętnością budowania ostro skontrastowanych nastrojów: piosenki liryczne zderzone z dramatycznymi, a dramatyczne z zabawnymi, tzw. Kabaretowymi, reprezentowanymi przez teksty klasyka gatunku – Mariana Hemara. To niezwykła okazja przeżycia emocji, jakich mogą dostarczyć publiczności tylko nieliczni, obdarzeni prawdziwą charyzmą artyści.