Inwestycje w północnym Toruniu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Inwestycje w północnym Toruniu

Biznes, Miasto
Data publikacji: 09 maja 2022
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: widok na budujące się obiekty w północnym Toruniu

Trwa intensywny proces inwestycyjny na terenach zlokalizowanych przy ul. Fortecznej i Strobanda. Na ponad 57 hektarach po byłej jednostce Armii Radzieckiej przewidziano działalność przemysłową i usługową. Centrum Wsparcia Biznesu prezentuje stan zaawansowania prac inwestorskich między ul. Grudziądzką, Polną i Ugory oraz północną granicą Torunia.

Na obszarze wzdłuż ulic Fortecznej i Strobanda znajduje się 20 działek na których prowadzone są inwestycje. Teren wzdłuż drogi krajowej nr 91 okazał się bardzo atrakcyjny dla inwestorów. Wszystkie miejskie działki znalazły nabywców. Część inwestorów już przeniosła tam swoją działalność, część jest w trakcie budowy, a niektóre tereny dopiero czekają na zagospodarowanie. Sześciu największych inwestorów to: Neuca SA (6,59 ha), BAZA (5,58 ha), AMK Invest (5,49 ha), Em-tech (5,07 ha), Mentor (3 ha), Abler (3,44 ha).

Przy ul. Fortecznej powstaje także obiekt firmy Margo, działającej w branży łożysk tocznych. Trwa budowa drugiej części kompleksu „Forteczna Park” w biznesowej części Osiedla Jar. Do dyspozycji najemców oddane zostanie blisko 2700 m kw. w formie 14 dobrze przemyślanych modułów magazynowych wraz z pomieszczeniami  biurowymi o powierzchni od 120 do 280 m kw. Swoje centrum logistyczne otworzyła tam firma DPD Polska sp. z o.o. - powstał obiekt magazynowy o powierzchni 4400 m kw.

Gotowy jest także nowy obiekt toruńskiej szkoły Butterfly School. Szkoła ma 3000 m kw., powstały także boiska, parking i plac zabaw. Stoi już także obiekt firmy Fart Produkt, która produkuje bramy i rolety. O kolejny obiekt produkcyjny wzbogaciła się także firma Altom, czyli producent stolarki okiennej, podobnie jak zakłady firmy Baza zajmującej się m.in. wytwarzaniem słupów dla telekomunikacji. W sąsiedztwie powstał także ośrodek kształcenia kierowców autoSTER i  hale firmy LVS działającej w branży elektrycznej. W tej części miasta można także korzystać z usług firmy Abler, która zajmuje się m.in. podłogami, drzwiami, frontami i płytami meblowymi.

Najczęściej czytane aktualności

  • Na zdjęciu: radni miasta Torunia na lata 2024-2029
    Miasto
    W czwartek 25 kwietnia 2024 r. w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego odbyło się uroczyste wręczenie zaświadczeń o wyborze na Prezydenta Miasta Torunia i radnych Rady Miasta Torunia kadencji 2024-2029.
  • Kultura, Miasto
    W ramach niezwykłej majówki na Rynku Staromiejskim odbędą się plenerowe koncerty, kolejna edycja Święta Tańca, spektakle, warsztaty i uroczystości państwowe. To wszystko oraz wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców i turystów podczas tegorocznej majówki w Toruniu, która odbędzie się od 30 kwietnia do 5 maja 2024 r., pod hasłem #zażywajkultury!...
  • Nowy Prezydent Torunia - Paweł Gulewski
    Miasto
    7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • Na zdjęciu: ubrany w garnitur prezydent Michał Zaleski, trzyma w ręce teczkę i idzie chodnikiem wzdłuż zieleni
    Miasto
    Michał Zaleski podsumowuje lata 2002-2024, kiedy pełnił funkcję Prezydenta Miasta Torunia.
  • Dołącz do GreenLab Toruń!
    Eko, Miasto
    Chcesz mieć wpływ na zarządzanie zielenią i ochroną środowiska w Toruniu? Dołącz do zespołu drugiej edycji GreenLab Toruń!
  • Komunikacja miejska w długi weekend
    Miasto, MZK
    W wydłużony majowy weekend w Toruniu inaczej będzie funkcjonowała komunikacja miejska. Poniżej publikujemy zmiany.
  • - W czwartek od godz. 12:00 do godz. 19:00 na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 10 mm do 20 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Możliwe opady gradu - poinformowało Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
  • Michał Zaleski podsumowuje lata 2002-2024, kiedy pełnił funkcję Prezydenta Miasta Torunia.
  • W czwartek 2 maja 2024 r. kasa biletowa Miejskiego Zakładu Komunikacji przy ul. Sienkiewicza 24/26 będzie czynna w godz. 6.00 – 13.30. Pozostałe kasy będą nieczynne.
  • 23 kwietnia 2024 roku Szkoła Podstawowa nr 35 w Toruniu nosząca imię Polskich Olimpijczyków, obchodziła swoje święto. Gościem honorowym uroczystości był Sławomir Kruszkowski – torunianin, olimpijczyk, a także Radny Miasta Torunia.
  • Ponad 300 liderów sieci dostaw i produkcji przyjechało do Torunia, by rozmawiać o przyszłości swoich branż. Od 24 do 25 kwietnia 2024 r. potrwa konferencja „Trendownia” - jedno z ważniejszych spotkań branży logistycznej w Polsce. Podczas wydarzenia prezentowana jest oferta inwestycyjna miasta, którą przygotowało Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.
  • Anne Weber i Zbigniew Rokita to tegoroczni laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S. B. Lindego przyznawanej od 1996 r. przez władze miejskie dwóch zaprzyjaźnionych miast Torunia i Getyngi.
  • Zbliża się długi weekend majowy. Warto wiedzieć, jak w dniach 29 kwietnia - 4 maja 2024 r. będzie funkcjonować Urząd Miasta Torunia.
  • Bartosz Frankowski, sędzia piłkarski z Torunia, znalazł się wśród pięciu Polaków, którzy będą prowadzić mecze na Mistrzostwach Europy. Torunianin będzie odpowiedzialny za system VAR.