Inwestycje w północnym Toruniu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Inwestycje w północnym Toruniu

Biznes, Miasto
Data publikacji: 09 maja 2022
Autor: Magdalena Winiarska

Pomarańczowe tło i napis budżet obywatelski mieszkańców Torunia 2023

Budżet obywatelski w Toruniu na 2023 r.

OKRES SKŁADANIA WNIOSKÓW

od 4 do 31 maja 2022

  

Na zdjęciu: widok na budujące się obiekty w północnym Toruniu

Trwa intensywny proces inwestycyjny na terenach zlokalizowanych przy ul. Fortecznej i Strobanda. Na ponad 57 hektarach po byłej jednostce Armii Radzieckiej przewidziano działalność przemysłową i usługową. Centrum Wsparcia Biznesu prezentuje stan zaawansowania prac inwestorskich między ul. Grudziądzką, Polną i Ugory oraz północną granicą Torunia.

Na obszarze wzdłuż ulic Fortecznej i Strobanda znajduje się 20 działek na których prowadzone są inwestycje. Teren wzdłuż drogi krajowej nr 91 okazał się bardzo atrakcyjny dla inwestorów. Wszystkie miejskie działki znalazły nabywców. Część inwestorów już przeniosła tam swoją działalność, część jest w trakcie budowy, a niektóre tereny dopiero czekają na zagospodarowanie. Sześciu największych inwestorów to: Neuca SA (6,59 ha), BAZA (5,58 ha), AMK Invest (5,49 ha), Em-tech (5,07 ha), Mentor (3 ha), Abler (3,44 ha).

Przy ul. Fortecznej powstaje także obiekt firmy Margo, działającej w branży łożysk tocznych. Trwa budowa drugiej części kompleksu „Forteczna Park” w biznesowej części Osiedla Jar. Do dyspozycji najemców oddane zostanie blisko 2700 m kw. w formie 14 dobrze przemyślanych modułów magazynowych wraz z pomieszczeniami  biurowymi o powierzchni od 120 do 280 m kw. Swoje centrum logistyczne otworzyła tam firma DPD Polska sp. z o.o. - powstał obiekt magazynowy o powierzchni 4400 m kw.

Gotowy jest także nowy obiekt toruńskiej szkoły Butterfly School. Szkoła ma 3000 m kw., powstały także boiska, parking i plac zabaw. Stoi już także obiekt firmy Fart Produkt, która produkuje bramy i rolety. O kolejny obiekt produkcyjny wzbogaciła się także firma Altom, czyli producent stolarki okiennej, podobnie jak zakłady firmy Baza zajmującej się m.in. wytwarzaniem słupów dla telekomunikacji. W sąsiedztwie powstał także ośrodek kształcenia kierowców autoSTER i  hale firmy LVS działającej w branży elektrycznej. W tej części miasta można także korzystać z usług firmy Abler, która zajmuje się m.in. podłogami, drzwiami, frontami i płytami meblowymi.

Najczęściej czytane aktualności

 • Pamiątkowe zdjęcie prezydenta i radnego z Tralalińskimi
  Miasto
  Urząd odwiedziły 25 maja 2022 r. dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 5 przy ul. Dekerta w Toruniu.
 • Na zdjęciu mężczyzna ubrany niebieską kurtkę siedzi wewnątrz samochodu podczas jazdy
  Miasto, Toruń dla Ukrainy
  Wyjazd obywatela Ukrainy z Polski na okres powyżej 1 miesiąca pozbawia go prawa do legalnego pobytu, a tym samym prawa do świadczeń - wynika z zapisów specustawy z dnia 12 marca 2022 r.
 • Prezydent Torunia Michał Zaleski i prezes toruńskiego oddziału WOPR Wojciech Lewko
  Miasto
  Prezydent Torunia odznaczony brązowym medalem Za zasługi dla WOPR. Odznaczenie otrzymał 24 maja 2022 r. z rąk prezesa toruńskiego oddziału WOPR.
 • Chłopiec na rowerze jedzie przez Park Miejski.
  Miasto, Sport
  Przez cały czerwiec trwać będzie rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2022. Oprócz Torunia bierze w niej udział ponad 50 miast.
 • Pomarańczowy plakat wyścigów rowerkowych 2022
  Sport
  Zakończył się nabór dzieci do udziału w sobotnich wyścigach rowerkowych na Motoarenie. We wszystkich grupach osiągnięto już limity uczestników. Zapraszamy 28 maja do kibicowania!
 • Na zdjęciu widok na las i przestrzeń zabudowaną z lotu ptaka
  Eko, Miasto
  W odpowiedzi na oczekiwania mieszkańców Urząd Miasta Torunia proponuje kompromis i wpisuje w miejski plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego pomiędzy Szosą Chełmińską, ul. Storczykową i ul. Ugory pełną ochronę obszarów leśnych. Założenia planu przedstawiono podczas konferencji prasowej z udziałem prezydenta Torunia Michała...
 • Na kilka dni przed przypadającym 27 maja Dniem Samorządu Terytorialnego 40 pracowników Urzędu Miasta Torunia odebrało z rąk prezydenta akty nadania awansu zawodowego.
 • W poniedziałek 30 maja 2022 r. w Toruniu odbędą się uroczystości pogrzebowe śp. Kazimierza Bryndala i jego małżonki Eleonory Sobieckiej-Bryndal.
 • Toruń wymieniony przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego wśród polskich miast najbardziej zasłużonych dla pomocy obywatelom Ukrainy.
 • Budowa nowej linii tramwajowej wkracza na kolejny etap. Prace prowadzone są m.in. w samym centrum Torunia – na pl. NOT. Dzieje się także na pozostałych odcinkach.
 • Strefa Inwestycyjno-Logistyczna Toruń-Wschód prężnie się rozbudowuje. Powstają kolejne magazyny, powierzchnie dla logistyki, biurowce i siedziby firm. Na kilkudziesięciu hektarach inwestują światowi giganci, jak i małe i średnie przedsiębiorstwa. Centrum Wsparcia Biznesu prezentuje stan zaawansowania prac inwestorskich w sąsiedztwie węzła...
 • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zapraszają na spotkanie autorskie poświęcone książce „Kosmos i życie". Wydarzenie zaplanowano 2 czerwca 2022 r. w Centrum Innowacyjnej Edukacji.
 • Młodzieżowy Dom Kultury i OPP Dom Harcerza rozpoczęły nabór na zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia w roku szkolnym 2022/2023.
 • O tym, że warto odwiedzić Toruń, można przeczytać w gazetach – w ostatnich miesiącach na łamach prasy pojawiły się artykuły zapraszające do naszego miasta.