18 tablic w trzech wersjach językowych prezentujących krótką historię Twierdzy Toruń pojawiło się m.in. w pobliżu piętnastu fortów pierścienia zewnętrznego twierdzy,

Tablice informacyjne promujące forteczny szlak pojawiły się w ubiegłym tygodniu w Toruniu. Zawierają one podstawowe informacje o danym dziele fortyfikacyjnym oraz schematyczną mapę miasta, na której zaznaczono: poszczególne forty, trasę i czas dojazdu. Aby służyły one także zagranicznym turystom informacje przetłumaczono na język angielski i niemiecki.

Treść każdej tablicy uzupełniają fotografie charakterystycznych lub najciekawszych elementów opisywanego fortu, które pomagają w jego identyfikacji. Sama konstrukcja stelażu nie jest przypadkowa - nawiązuje do tak rozpoznawalnych elementu fortyfikacji, jakim są kraty forteczne.

Tablice

Tablice rozmieszczono w pobliżu piętnastu fortów pierścienia zewnętrznego twierdzy oraz przy: Forcie Jakuba, zespole unikatowej grodzy wodnej na Bulwarze Filadelfijskim (Grodze nr V i VI) oraz przy doświadczalnej baterii pancernej, zwanej AB IV,  przy ul. Poznańskiej 191-199.

Przypomnijmy, że w koszarach Bramy Chełmińskiej trwa budowa Muzeum Twierdzy Toruń. Obiekt, w którym będzie można poznać historię toruńskich fortyfikacji, ma według planów zostać oddany do użytku zwiedzających na początku 2020 roku.