Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia przedstawił plan szkoleń na rok 2017.

Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia proponuje w 2017 roku szereg szkoleń skierowanych do mieszkańców Torunia pozostających bez pracy. Znalazły się wśród nich m.in. szkolenia na operatora urządzeń dźwigowo-transportowych z uprawnieniami elektrycznymi, opiekuna w żłobku lub klubie dziecięcym, kierowcy-operatora wózków jezdniowych, a także kursy na prawo jazdy kat. E do C, ABC przedsiębiorczości czy szkolenie z zakresu umiejętności poszukiwania pracy. PUP organizuje także szkolenia indywidualne, których zakres uzależniony jest od rodzaju wnioskowanych szkoleń.

Cała lista szkoleń organizowanych przez PUP dla Miasta Torunia w 2017 roku – tu.

O udział w szkoleniach można ubiegać się w ramach dwóch projektów, POWER i RPO.

POWER – w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w Toruniu (III)”, który jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego o udział w szkoleniach mogą ubiegać się:

  • osoby w wieku 18-29 lat, zarejestrowane w PUP dla Miasta Torunia,
  • należące do II profilu pomocy (w uzasadnionych przypadkach także osoby z I profilem pomocy) i będące tzw. młodzieżą NEET, czyli niepracującą (bezrobotną lub bierną zawodowo zarejestrowaną w PUP), niekształcącą się (nie uczestniczy w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym) i nieszkolącą się (nie uczestniczy w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie kwalifikacji zawodowych w okresie ostatnich 4 tygodni);
  • w szczególności projekt skierowany jest do osób długotrwale bezrobotnych oraz z niepełnosprawnościami;
  • dodatkowo dotyczy również osób w wieku 18-25 lat, zarejestrowanych nie dłużej niż 4 miesiące.

RPO – w ramach projektu „Wsparcie aktywności zawodowej osób bezrobotnych w Toruniu (III)", współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, o udział w szkoleniu mogą się ubiegać osoby:

  • bezrobotne, mające ukończone 30 lat, zarejestrowane w PUP dla Miasta Torunia;
  • należące do II profilu pomocy (w uzasadnionych przypadkach także osoby z I profilem pomocy);
  • szczególności szkolenie skierowane jest do osób po 50. Roku życia, z niepełno sprawnościami, długotrwale bezrobotnych, o niskich kwalifikacjach, kobiet.


Formularze („Zgłoszenie na szkolenie grupowe”) dostępne są na stronie internetowej urzędu oraz w urzędzie pracy – pok. 33 (II piętro).
W zależności od posiadanych środków powyższy plan może ulec zmianie. Urząd pracy zastrzega sobie prawo do odwołania szkoleń oraz zmiany terminu i liczby uczestników.