Więcej zieleni? Zbyt mało miejsc spotkań? A może zbyt wiele barier architektonicznych? Chcesz mieć wpływ na poprawę jakości życia w Twoim mieście? Do 30 czerwca 2014 r. można brać udział badaniu i dzielić się swoimi pomysłami, w jakim kierunku powinno się ono rozwijać i co oferować mieszkańcom.
Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie nt. potrzeb rewitalizacyjnych, umożliwiającej zgłaszanie pomysłów dotyczących poprawy warunków życia w mieście.
Badanie jest przeprowadzane w związku z opracowaniem dokumentu "Program Rewitalizacji Miast", który stanowi podstawowy instrument zintegrowanego podejścia do spraw planowania przestrzennego i rewitalizacji w miastach Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Funkcjonalnego. Głównym celem rewitalizacji jest przezwyciężenie występującego na danym obszarze "stanu kryzysowego" poprzez eliminowanie wszelkich negatywnych zjawisk społecznych i przestrzennych oraz zapewnienie zrównoważonego rozwoju miasta. Dokument "Program Rewitalizacji Miast" powstaje w ramach projektu "Program działań dla miejskich obszarów funkcjonalnych Bydgoszczy i Torunia w nowej perspektywie finansowej 2014-2020" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Badanie umożliwia zgłoszenie pomysłów na działania rewitalizacyjne, propozycji projektów, ale także prezentację opinii na temat jakości życia w mieście oraz jego estetyki.
Jakie projekty/pomysły można zgłaszać?
Zgłaszać można pomysły na działania niwelujące niekorzystne zjawiska w wybranym obszarze, projekty przyczyniające się do ożywienia społeczno-gospodarczego i poprawy warunków życia w danej dzielnicy. Projekty mogą dotyczyć kwestii społecznych, a także infrastrukturalnych związanych z zagospodarowaniem przestrzeni, adaptacji obiektów. Pomysły mają odpowiadać potrzebom społeczności lokalnych. Preferowane są działania łączące aspekty społeczne z inwestycyjnymi.
UWAGA! Ankieta służy zbieraniu informacji na potrzeby opracowania analizy do oceny sytuacji w poszczególnych obszarach miasta i zaproponowania głównych kierunków działań naprawczych, a nie realizacji konkretnych projektów.
Kto może zgłaszać projekty?
Projekty może zgłaszać każdy mieszkaniec miasta należącego do Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Funkcjonalnego, tj. Bydgoszczy, Torunia, Koronowa, Solca Kujawskiego, Nakła nad Notecią, Szubina, Łabiszyna, Kowalewa Pomorskiego, Chełmży, który w chwili złożenia wniosku ukończył 18 lat.
Ile projektów możne zgłosić jedna osoba?
Jedna osoba może zgłosić max. 3 propozycje projektów w ramach jednej ankiety
Jak można zgłaszać propozycje projektów rewitalizacyjnych?
Kliknij w link: "Formularz kwestionariusza ankiety" i wypełnij ankietę on-line do 30.06.2014 r.
W związku z limitem znaków w formularzu ankietowym oraz obszernymi informacjami dot. propozycji przedsięwzięć rewitalizacyjnych zamieszczanymi przez respondentów w formularzu, uprzejmie prosimy osoby zainteresowane o przesłanie szczegółowych informacji nt. proponowanych projektów rewitalizacyjnych (szczegółowy opis, uzasadnienie) do 2 lipca br. na adres info@dorfin.pl."
Organizatorem badania jest firma Dorfin, która wraz z firmą Deloitte, głównym wykonawcą zamówienia, opracowuje dokument Program Rewitalizacji Miast.