Bardziej wiosenna niż zimowa aura sprzyja pracom prowadzonym na al. św. Jana Pawła II. Przesadzono już cztery drzewa z pierwszego szpaleru. Ponadto robotnicy układają instalacje podziemne i wykonują koryto pod konstrukcję jezdni i torowiska.
- W ubiegłym tygodniu przesadziliśmy, zgodnie z projektem, cztery drzewa z pierwszego szpaleru od strony jezdni. Obyło się bez kłopotów. Znalazły miejsce na skwerze między ul. Mickiewicza a Hotelem Mercure Helios, gdzie będą miały lepsze warunki – mówi kierownik budowy z firmy Balzola, Wojciech Kulpiński. – Teraz, zgodnie z zaleceniami dendrologów, będziemy sprawdzali, czy istnieje możliwość przesadzenia i zachowania kolejnych drzew.
Prace przy zieleni to oczywiście nie wszystko, co dzieje się na budowie. Od strony zachodniej al. św. Jana Pawła II powstaje koryto pod konstrukcję jezdni i torowiska. Na skrzyżowaniu ul. Chopina i św. Jana Pawła II drogowcy wzmacniają podłoże. Na odcinku od ul. Mickiewicza do Kraszewskiego układany jest wodociąg, a na wysokości ul. Kraszewskiego prowadzone są roboty przygotowawcze pod ustawienie separatorów kanalizacji deszczowej. Od ul. Mickiewicza w kierunku Chopina kontynuowane są prace związane z układaniem kanalizacji deszczowej, która ma za zadanie odwodnienie jezdni i torowiska. Skończyło się tam już układanie wodociągu. Na tym samym odcinku zlikwidowano kolizje teletechniczne i dobiega końca układanie sieci teletechnicznej.
Od ul. Mickiewicza do Kraszewskiego układane są trasy kablowe oświetlenia ulicznego i usuwane są kolizje wysokiego i średniego napięcia. Na tym odcinku wykonano już większość kanalizacji deszczowej i drogowcy przystępują do układania wodociągu.
Od ul. Chopina do mostu im. J. Piłsudskiego na ukończeniu są roboty przy układaniu kanalizacji deszczowej i częściowo ułożono trasy kablowe oświetlenia ulicznego wraz z fundamentami pod słupy oświetleniowe. Z kolei na odcinku od ul. Chopina do Kraszewskiego trwają prace związane z wykonywaniem fundamentów pod słupy trakcyjno-oświetleniowe.
Pierwsze drzewa przesadzone
Miasto, Zielone aktualności, MZK
Data publikacji: 21 stycznia 2020
Najnowsze aktualności
-
Weekend w Toruniu
-
Kobiety rywalizowały na Anielskiej Plaży
-
Toruń podziękował za służbę w Święto Wojska Polskiego
-
Zmiany w komunikacji miejskiej
-
Regaty żeglarskie o Puchar Prezydenta Miasta Torunia
-
Toruń przywitał Festiwal Wisły
-
Kongres Samorządów Nadwiślańskich
-
Rozmawiamy o ruchu na Bydgoskim Przedmieściu
-
Bezpieczniej na Strobanda
-
Siódmy dom dla seniorów
-
Zagłosuj na renowację kamienicy przy ul. Bydgoskiej
-
Anielska Plaża 2025
-
Broniewskiego/Reja: zmiany w ruchu i komunikacji
-
Powstanie rondo na skrzyżowaniu Polna-Legionów
-
Przywrócony ruch tramwajów na odcinku Motoarena - Aleja Solidarności