Dwóch reprezentantów Torunia znalazło się na podium I Otwartych Mistrzostw Polski Sztuk Walk Federacji WFMC. Uczestnicy rywalizowali w konkurencjach semi-contact, light-contact i free-style kata.  Zawody odbyły się 19 stycznia 2013 roku w Mińsku Mazowieckim.

Toruńscy karatecy w konfrontacji z zawodnikami kick-boxingu z całej Polski spisali się bardzo dobrze i wrócili do domu z medalami.

Nataniel Gębicki zajął pierwsze miejsce w formule light-contact kadetów do 47 kg. Na najniższym stopniu podium, w kategorii juniorów do 64 kg, stanął z kolei Karol Silarski. Karol miał dużą szansę na występ w finale, ale w skutek kontuzji nosa, na pół minuty przed końcem walki, został odsunięty przez sędziego. W walce o trzecie miejsce nasz junior nie dał już jednak szans przeciwnikowi, który poddał się pod koniec pierwszej rundy.

Bardzo udanie zaprezentowali się również nasi najmłodsi reprezentanci. Rodzeństwo Bartek i Roksana Korpalscy , zajęli 4 miejsca w konkurencji semi-contact w swoich kategoriach wiekowych.