O0532 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

O0532

Rodzaj zadania: 
Ogólnomiejskie(O)
Numer projektu: 
O0532
Tytuł projektu: 
Otwarte Dane Torunia
Lokalizacja: 
Całe miasto
Opis projektu: 
Każdego dnia urzędnicy miejscy generują "do szuflady" setki lub tysiące informacji, które mogą być dla nas ważne, ale żeby się do nich dostać musimy złożyć wniosek o informację publiczną i angażować kolejnego pracownika, który w ciągu 14 dni przygotuje dla nas dokument. Czy nie byłoby lepiej, gdybyśmy mogli na bieżąco śledzić ile środków wydają poszczególne wydziały czy organizacje pozarządowe na działania finansowane z naszych podatków? Czy nie przydałaby się nam informacja o zleceniu wycinki pięknego klombu rosnącego przed naszym domem zanim usłyszymy dźwięk piły? A może moglibyśmy na bieżąco zerkać, gdzie właśnie znajduje się nasz tramwaj, by nie marznąć na przystanku? To wszystko jest możliwe, tylko musimy się OTWORZYĆ, budując system Otwartych Danych Torunia, do którego będą trafiały na bieżąco ważne, nieprzetworzone informacje. Zyskamy my, zyskają naukowcy, dziennikarze i sami urzędnicy. Otworzyły się już: Gdańsk, Gdynia, Warszawa, Wrocław, Kraków i dziś mówią, że nie żałują.
Wstępna weryfikacja: 
Odrzucone
Uzasadnienie / Uwagi: 

Koszty utrzymania projektu w kolejnych latach niewspółmiernie wysokie w stosunku do kosztów jego wdrożenia (par. 13 pkt.2) regulaminu). Informacje są publikowane w BIP.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Swoje święto obchodziło 12 sierpnia 2022 r. toruńskie Kolegium Jagiellońskie. Podczas uroczystości uczelni nadano status akademii.
 • Na zdjęciu Oficer Wojska Polskiego salutuje sztandarowi Garnizonu Toruń.
  Kultura, Miasto
  15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Grafika wydarzenia
  Miasto, Sport
  Miasto Toruń i Stowarzyszenie GoSport! zapraszają na drugą edycję wydarzenia „Dzień Sportu 2022”. Podczas imprezy na toruńskich Stawkach możecie liczyć na treningi, sportowe animacje i konkursy z najlepszymi toruńskimi sportowcami.
 • Na zdjęciu: widok z drona na budowę linii tramwajowej
  Miasto, MZK
  Dłużej niż pierwotnie planowano zamknięty będzie odcinek Szosy Chełmińskiej od ul. Grudziądzkiej do pl. NOT. Przejazd nie będzie możliwy do 21 sierpnia 2022 r.
 • Na zdjęciu: trzy jachty z białymi żaglami na Wiśle
  Miasto, Sport
  14 sierpnia 2022 r. odbędzie się 57. edycja Długodystansowych Regat na Wiśle. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wisły.
 • Grafika z Areną Toruń
  Miasto, Sport
  Szlakiem toruńskiego sportu ruszą uczestnicy rekreacyjnego rajdu organizowanego przez Urząd Miasta oraz Stowarzyszenie GoSport! Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia 2022 r.
 • W poniedziałek 15 sierpnia 2022 r. w związku z przypadającym świętem, ruch tramwajowy i autobusowy będzie ograniczony.
 • Anooki to zabawni bohaterowie instalacji, które będzie można zobaczyć na placu Rapackiego podczas 13. Bella Skyway Festival, który odbędzie się w Toruniu w dniach 16-20 sierpnia 2022 r.
 • Przy budynku Wydziału Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Torunia powstały trzy rabaty z nowymi nasadzeniami.
 • W związku z szybszym niż planowano zakończeniem prac montażowych przy 13. Bella Skyway Festival w rejonie Placu Rapackiego, Fontanna Cosmopolis została ponownie uruchomiona. Wszyscy spragnieni ochłody będą mogli korzystać z fontanny przez najbliższe upalne dni do godziny 18:00. Później, w godzinach wieczornych, w związku z organizacją festiwalu...
 • W okresie pomiędzy 15 a 17 sierpnia 2022 r. zmieniają się terminy odbioru odpadów.
 • Niemieccy dziennikarze portalu o kulinariach „Kulinariker” ponownie piszą o Toruniu! Tym razem zachęcają do odwiedzenia naszej starówki i jej smakowitych zaułków.
 • Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu ogłasza przetarg ustny na wynajem lokali użytkowych i miejsc parkingowych.
 • Kładka znajdująca się nad Trasą Prezydenta Raczkiewicza zazieleniła się – wykonane zostały nasadzenia zarówno na samym obiekcie, jak i na terenie przyległym.