O0532 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

O0532

Rodzaj zadania: 
Ogólnomiejskie(O)
Numer projektu: 
O0532
Tytuł projektu: 
Otwarte Dane Torunia
Lokalizacja: 
Całe miasto
Opis projektu: 
Każdego dnia urzędnicy miejscy generują "do szuflady" setki lub tysiące informacji, które mogą być dla nas ważne, ale żeby się do nich dostać musimy złożyć wniosek o informację publiczną i angażować kolejnego pracownika, który w ciągu 14 dni przygotuje dla nas dokument. Czy nie byłoby lepiej, gdybyśmy mogli na bieżąco śledzić ile środków wydają poszczególne wydziały czy organizacje pozarządowe na działania finansowane z naszych podatków? Czy nie przydałaby się nam informacja o zleceniu wycinki pięknego klombu rosnącego przed naszym domem zanim usłyszymy dźwięk piły? A może moglibyśmy na bieżąco zerkać, gdzie właśnie znajduje się nasz tramwaj, by nie marznąć na przystanku? To wszystko jest możliwe, tylko musimy się OTWORZYĆ, budując system Otwartych Danych Torunia, do którego będą trafiały na bieżąco ważne, nieprzetworzone informacje. Zyskamy my, zyskają naukowcy, dziennikarze i sami urzędnicy. Otworzyły się już: Gdańsk, Gdynia, Warszawa, Wrocław, Kraków i dziś mówią, że nie żałują.
Wstępna weryfikacja: 
Odrzucone
Uzasadnienie / Uwagi: 

Koszty utrzymania projektu w kolejnych latach niewspółmiernie wysokie w stosunku do kosztów jego wdrożenia (par. 13 pkt.2) regulaminu). Informacje są publikowane w BIP.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Konsekracja kościoła odbyła się w niedzielę 28 maja 2023 r. Ceremonii przewodniczył biskup Wiesław Śmigiel. W uroczystości wziął udział prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Kultura, Miasto
  Wszystko za sprawą toruńskiego Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza, które po raz kolejny - w ramach Michayland z okazji Dnia Dziecka - zabrało mniejszych i większych do zaczarowanej krainy zabawy.
 • Kultura, Miasto
  Zgodnie z tradycją początek czerwca to w naszym regionie czas świętowania. Już 3 czerwca 2023 r. rozpoczyna się kolejne Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.
 • Kultura, Miasto
  W sobotę 27 maja 2023 r. na terenie Szkoły Podstawowej Nr 17 im. Józefa Bema przy ul. Rudackiej 26/32 w Toruniu odbył się coroczny festyn osiedlowy „Rudak dzieciom” zorganizowany wspólnie przez Stowarzyszenie Rudak, SP 17 i Radę Okręgu Rudak.
 • Figurka Temidy.
  Miasto
  Do końca czerwca 2023 r. można zgłaszać kandydatów na ławników sądów rejonowych i okręgowych na kadencję 2024-2027.
 • Kultura, Miasto
  Z okazji jubileuszu 15-lecia Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu 26 maja 2023 r. otwarto wystawę jednego z najbardziej znanych rzeźbiarzy na świecie, Tony'ego Cragga, a także wystawę prac z kolekcji CSW pt. "Centrum żywe".
 • Z okazji jubileuszu 15-lecia Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu 26 maja 2023 r. otwarto wystawę jednego z najbardziej znanych rzeźbiarzy na świecie, Tony'ego Cragga, a także wystawę prac z kolekcji CSW pt. "Centrum żywe".
 • W Toruniu 26-28 maja 2023 roku gościmy nauczycieli polonijnych, którzy biorą udział w 9. Światowym Zjeździe Nauczycieli Polonijnych i Polskich „Wschód, Zachód – Łączy nas Polska”.
 • Z okazji Święta Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej i jubileuszu 5-lecia powstania jednostki WOT w piątek 26 maja 2023 r. na placu apelowym przy ul. Piastowskiej w Toruniu odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono odznaczenia i medale honorowe.
 • W niedzielę 28 maja 2023 roku na Motoarenie najmłodsi torunianie staną do wyścigów rowerkowych.
 • Przedstawiciele Torunia uczestniczyli 24 maja 2023 r. w krakowskiej części Światowego Kongresu Kopernikańskiego. Swoją pierwszą odsłonę naukowa debata miała w Toruniu w lutym br.
 • 4 czerwca 2023 r. w Parku Miejskim odbędzie się ekopiknik z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska.
 • Końcówka maja 2023 r. to czas wykonania nasadzeń kwiatów na terenie Zielonej Bramy Gotyckiej Starówki.
 • W Ratuszu Staromiejskim w Toruniu 20 toruńskich par odebrało 25 maja 2023 r. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.