Zobaczyć muzykę | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Zobaczyć muzykę

Tytuł projektu:
Zobaczyć muzykę

Program Operacyjny:
Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020
Oś Priorytetowa IV „Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa”
Działanie 4.3 „Współpraca ponadnarodowa”

Realizator:
Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Dane finansowe:
Koszt całkowity: 221 135 zł
Koszty kwalifikowalne: 221 135 zł
kwota dofinansowania: 221 135 zł
Źródła finansowania: Europejski Fundusz Społeczny, Budżet Państwa

Data podpisania umowy o dofinansowanie:
25.08.2022 r.

Termin realizacji:
1.01.2023 r. - 15.06.2023 r.

Opis projektu:
Celem projektu była poprawa dostępności oferty Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej dla osób niewidomych, niedowidzących i innych osób z dysfunkcjami wzroku. W ramach projektu nastąpiła poprawa dostępności w zakresie architektonicznym, cyfrowym i komunikacyjno-promocyjnym. Podczas wstępnych analiz z przedstawicielami środowiska wspólnie zdefiniowano bariery i problemy z jakimi borykają się osoby ze szczególnymi potrzebami, z powodu których ich korzystanie z oferty instytucji jest utrudnione.

W ramach projektu zmodernizowano stronę internetową, przeprowadzono szkolenia pracowników, dostosowano budynek i kasę biletową oraz zorganizowano 6 koncertów będących procesem testowania modułu. Odbyły się także oprowadzania po siedzibie Orkiestry, koncerty kameralne i koncerty symfoniczne. Powstał video reportaż oraz dokumentacja fotograficzna.

Osiągnięte rezultaty:
- wywołanie trwałych zmian w podejściu osób ze szczególnymi potrzebami do instytucji, a także samej instytucji i pracowników do tych osób;
- nawiązanie trwałych relacji ze środowiskiem osób ze szczególnymi potrzebami oraz integracja środowisk;
- podniesienie kompetencji kulturowych osób ze szczególnymi potrzebami;
- podniesienie kompetencji pracowników instytucji w zakresie współpracy z osobami ze szczególnymi potrzebami;
- zapewnienie dostępności oferty i zasobów i włączenie jej do codziennej praktyki instytucji;
- eliminacja barier m.in. poprzez usprawnienia infrastrukturalne, cyfrowe oraz komunikacyjne, dzięki którym osoby te będą mogły brać udział w życiu kulturalnym oraz dostosować ofertę do możliwości samodzielnego udziału tych osób w wydarzeniach.

Zrealizowane przedsięwzięcie było częścią projektu „Kultura bez barier”.

Projekt zakończony pod względem rzeczowym i finansowym.

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2014-2020
Fundusz: 
Europejski Fundusz Społeczny
Program: 
Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020
Typ projektu: 
Projekt konkursowy
Grupa docelowa: 
Osoby zagrożone wykluczeniem społecznym
Tematyka projektu: 
Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu
Realizator: 
Toruńska Orkiestra Symfoniczna

  

Najczęściej czytane aktualności

  • Inwestycje, Miasto
    Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
  • Na zdjęciu: widok na ulicę, pośrodku której biegnie linia tramwajowa, w tle duży biały budynek urzędu marszałkowskiefo
    Drogi, Miasto
    W poniedziałek 15 lipca 2024 r. wprowadzona została czasowa zmiana w organizacji ruchu w centrum miasta.
  • Watis inwestuje w Toruniu
    Biznes, Miasto
    Spółka otworzyła swój punkt przy ul. Lelewela 9A. Firma z Wielkopolski, w przetargu organizowanym przez Miasto Toruń, zapłaciła za nieruchomość 2 700 000 zł.
  • Miejski Zarząd Dróg poinformował, że dzisiaj (16.07.2024 r.) przeprowadzone zostaną prace związane z udrożnieniem i oczyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Szosa Chełmińska.
    Drogi, Miasto
    Miejski Zarząd Dróg poinformował, że dzisiaj (16.07.2024 r.) przeprowadzone zostaną prace związane z udrożnieniem i oczyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Szosa Chełmińska.
  • Na zdjęciu: skoszona trawa złożona na taczce
    Eko, Miasto
    Posiadacze ogrodów i działek doskonale zdają sobie sprawę, że ich pielęgnacja wiąże się z powstawaniem tzw. odpadów zielonych. Nie można się ich pozbywać w dowolny sposób. Czym właściwie są odpady zielone i w jaki sposób je zagospodarować?
  • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
    Miasto
    Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
  • - We wtorek 16 lipca od godz. 12:00 do godz. 19:00 prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 31°C do 33°C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
  • Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
  • W poniedziałek 15 lipca 2024 r. wprowadzona została czasowa zmiana w organizacji ruchu w centrum miasta.
  • Posiadacze ogrodów i działek doskonale zdają sobie sprawę, że ich pielęgnacja wiąże się z powstawaniem tzw. odpadów zielonych. Nie można się ich pozbywać w dowolny sposób. Czym właściwie są odpady zielone i w jaki sposób je zagospodarować?
  • Doktor Wiktor Cajsel został nowym prezesem Klubu Sportowego Toruń Hokejowa SA. Jak zapowiedział, pierwszym działaniem, jakie podejmie, będzie przeprowadzenie audytu w spółce.
  • Za nami On The Move Music Festival. W ramach wydarzenia w Fosie Zamkowej zobaczyliśmy i usłyszeliśmy takich artystów jak Smolasty, Daria ze Śląska, Małpa, Rosalie i Vito Bambino.
  • Niedziela (14.07.2024 r.) w Toruniu zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia.
  • Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium. Było to pierwsze tego typu wyróżnienie przyznane przez Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego.