Wycieczka na zamek Dybów | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Wycieczka na zamek Dybów

Data wydarzenia
-
Zamek Dybów z lotu ptaka, fot. Michał Kunicki
Opis wydarzenia: 

Na wycieczkę na Kępę Bazarową i do zamku Dybów zapraszają 24 czerwca 2022 r. Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno –Krajoznawczego im. Mariana Sydowa i Komisja Młodzieżowa.

Impreza w ramach cyklu "Wakacji z OM PTTK" będzie okazją do miłego spędzenia czasu przez dzieci pod opieką ojców, którzy dzień wcześniej obchodzą swoje święto (mamy również mile widziane). Spotkanie uczestników w piątek o godz. 17.30 na początkowym przystanku linii MZK nr 22 i 27 vis-a-vis dworca PKP Toruń Główny. Około 4-kilometrowa trasa powiedzie ścieżką edukacyjną przez Kępę Bazarową, ruiny zamku "Dybów", a następnie przez most drogowy im. J. Piłsudskiego, z zakończeniem przy pl. Rapackiego. Wycieczką pokieruje przodownik turystyki pieszej PTTK Patryk Staniszewski.

Celem wycieczki jest poznanie okolic Kępy Bazarowej, gdzie od 1956 r. funkcjonowała stanica wodna należąca do oddziału PTTK. Posiadała barak na sprzęt, lecz nie była ogrodzona oraz nie posiadała mieszkania dla dozorcy. Toruński oddział PTTK dążył do budowy profesjonalnej stanicy wodnej, przeznaczonej nie tylko dla mieszkańców Torunia, ale przede wszystkim służącej turystom wodnym, korzystającym ze szlaku wodnego Wisły i Drwęcy. Decyzją Zarządu Głównego PTTK do Torunia trafiły obiekty stanicy wodnej "Wincenta", usytuowanej  wcześniej na rzece Pisie. Był to typ stanicy samoobsługowej, składającej się z drewnianego, parterowego budynku, krytego eternitem. Na wyposażenie składały się: stoły ciesielskie, ławy, prycze 8-osobowe oraz wieszaki ścienne. Wartość przekazanego obiektu wyniosła wówczas około 48.000 złotych. Do Torunia przewieziono ją w 1959 r. i ponownie złożono przy ul. Majdany. O jej dalszych losach mowa będzie podczas piątkowej wycieczki.

Data: 
24.06.2022 17:30
Miejsce: 
Dworzec PKP Toruń Główny
Kategoria wydarzenia: 
Impreza plenerowa
Położenie: 

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu sportowcy wiosłują w kajaku na Wiśle
  Miasto, Sport
  26 czerwca 2022 r. po raz dziewiętnasty na Wiśle rozegrany został bieg ósemek wioślarskich ze sternikiem osad z Bydgoszczy i Torunia. Regaty ,,O puchar Prezydenta Miasta Torunia" odbyły się w ramach Święta Miasta.
 • Na zdjęciu przedstawiciele miasta Torunia i Getynki razem z wyróżnionymi pisarkami
  Kultura, Miasto
  Joanna Bator i Terezia Mora zostały laureatkami Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego. Uroczystość wręczenia wyróżnień odbyła się 26 czerwca 2022 roku w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: laureatki Piernikowej Alei Gwiazd 2022, Katarzyna Zillmann i Jolanta Ogar-Hill
  Kultura, Miasto
  Srebrne medalistki z olimpiady w Tokio, Jolanta Ogar-Hill i Katarzyna Zillmann, odsłoniły swoje „katarzynki” w Piernikowej Alei Gwiazd w dniu 25 czerwca 2022 r.
 • Na zdjęciu: delegacja z Getyngi w ogrodzie w Baju Pomorskim
  Kultura, Miasto
  W Toruniu gości delegacja z Getyngi – miasta partnerskiego Torunia. Okazją jest ceremonia wręczenia Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego, która odbędzie się 26 czerwca 2022 r. w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: defibrylator na scianie
  Miasto
  Na budynku Urzędu Miasta Torunia przy ul. Wały gen. Sikorskiego 8 zamontowany został defibrylator przekazany przez Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
 • Ratusz Staromiejski
  Kultura, Miasto
  W niedzielę 26 czerwca 2022, godz. 12:00 w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu odbędzie się uroczyste wręczenie Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego.
 • Msza św. w intencji miasta i jego mieszkańców w toruńskiej katedrze śś. Janów była tradycyjnym elementem obchodów Święta Miasta 24 czerwca 2022 r.
 • Ponad 438 ton papieru, tektury i puszek zebrali uczestnicy szkolnego konkursu "Zbieramy makulaturę (i nie tylko) EKOKONKURS" w Toruniu. 24 czerwca 2022 r. poznaliśmy tegorocznych laureatów ekologicznej rywalizacji.
 • 5,42 – taką średnią ocen na świadectwach uzyskali uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 27 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.
 • 13. edycja Plaży Gotyku jest już na ostatniej prostej. Za nami już turniej uniwersytecki oraz rywalizacja juniorów i juniorek.
 • Chcesz udzielać woluntarystycznie korepetycji osobom z Ukrainy? Umożliwia to bezpłatna platforma edukacyjna on-line Tutors.live
 • Od 1 do 14 lipca 2022 r. przyjmowane będą wnioski o nagrody Prezydenta Miasta Torunia dla tegorocznych absolwentów toruńskich szkół ponadpodstawowych.
 • Uroczystość z okazji 40-lecia samorządu radców prawnych w Polsce odbyła się 24 czerwca 2022 r. w hotelu Filmar.
 • W najbliższy wtorek (28 czerwca) rozpoczyna się przebudowa Bulwaru Filadelfijskiego. Prace zostały tak zaplanowane, że do końca września ulica będzie otwarta dla ruchu!