Polskie Towarzystwo Geograficzne Oddział w Toruniu zaprasza na prelekcję poświęconą Wietnamowi. Państwo to położone jest we wschodniej części Półwyspu Indochińskiego, swym kształtem przypomina literę S lub sylwetkę legendarnego smoka. Z północy na południe rozciąga się na ponad 1600 km, a terytorium niewiele większe od Polski zamieszkuje ponad 100 mln mieszkańców.
- Zabierzemy Państwa w podróż od Ho Chi Minh do Hanoi i od wyspy Phu Quoc do Zatoki Ha Long. Poznacie urok tradycyjnych wietnamskich targów i straganów oraz oblicze wielkich miast. Zobaczycie miasto krawców i tradycyjny teatr lalek na wodzie. Wietnam kusi niezapomnianymi widokami krasu, nowymi obiektami architektonicznymi, ale i bogatą historią - czasem tragiczną i okrutną dla milionów mieszkańców. Od ponad 40 lat próbuje scalić północ i południe, co nie jest łatwe z powodów przyrodniczych jak i historyczno-politycznych. Rzeczą wspólną dla tych dwóch regionów jest widoczna na każdym kroku przedsiębiorczość mieszkańców. Dynamicznie rozwijająca się gospodarka zmienia ten kraj z roku na rok - zachęcają organizatorzy wydarzenia.
Prelegenci:
- Arkadiusz Stańczyk - od blisko 25 lat nauczyciel geografii i przedsiębiorczości w Uniwersyteckim Liceum Ogólnokształcącym, a także w IV LO w Toruniu. Od wielu lat podczas spotkań w PTG dzieli się swoimi doświadczeniami z podróży. Od blisko 30 lat działa w Polskim Towarzystwie Geograficznym. Opiekun i wychowawca licznego grona olimpijczyków z geografii, ekonomii i przedsiębiorczości. Miłośnik wszystkiego co azjatyckie. Wolny czas spędza na czytaniu książek, słuchaniu muzyki i oglądaniu azjatyckich seriali.
- Remigiusz Stańczyk - wieloletni członek Polskiego Towarzystwa Geograficznego, juror Olimpiady Geograficznej, geograf. Obecnie związany z branżą IT i analizą danych. Miłośnik motoryzacji, kibic żużla i piłki nożnej, pasjonat podróżowania i nowoczesnych technologii. Chętnie dzieli się wspomnieniami z licznych podróży po Ameryce Łacińskiej, Azji Południowo-Wschodniej i Bliskim Wschodzie.
Wstęp: wolny
Prelekcja odbędzie się w formie hybrydowej, tj. stacjonarnie: na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMK, ul. Lwowska 1, sala 104, z jednoczesną transmisją online z wykorzystaniem platformy Microsoft Teams - kliknij tutaj, aby przejść do strony.
Wydarzenie na FB - kliknij tutaj, aby przejść do strony wydarzenia.