Usłyszeć średniowiecze | www.torun.pl

Usłyszeć średniowiecze

Data wydarzenia
-
plakat koncertów
Opis wydarzenia: 

Trzy koncerty ze średniowiecznymi kompozycjami Hildegardy z Bingen w wykonaniu Urszuli Psujek zabrzmią 24 lipca, 28 sierpnia oraz 4 września 2021 w toruńskich kościołach. „Usłyszeć średniowiecze” - to projekt, na który solistka otrzymała Stypendium Miasta Torunia w dziedzinie kultury.

Jak zabrzmiałyby średniowieczne mury, gdyby mogły przemówić? Czy muzyka może przenieść nas w atmosferę świata sprzed kilkuset lat? - na te pytania uzyskamy odpowiedzi podczas trzech koncertów, odbywających się w zabytkowych wnętrzach średniowiecznych kościołów toruńskiej starówki.

- Ideą projektu jest, by zwiedzający mogli doświadczyć atmosfery tych miejsc niemal wszystkimi zmysłami, a równocześnie czuć się w nich swobodnie – podziwiając, oglądając, spacerując czy modląc się, a także wchodząc i wychodząc w dowolnym momencie – mówi Urszula Psujek.

Solistka wykona niezwykłe i ponadczasowe kompozycje Hildegardy z Bingen, nietypowe zarówno na tle epoki, w której powstały, jak i czasów obecnych. Muzykę tę cechuje mistycyzm i głębia wyrazu, co – jak zapowiada artystka - w połączeniu z pięknymi wnętrzami toruńskich świątyń zapewni szczególne doznania duchowe.

Terminy koncertów:

 • 24 lipca 2021, godz. 15.00 Katedra Świętych Janów
 • 28 sierpnia 2021, godz. 13.00 Kościół Świętego Jakuba
 • 4 września 2021, godz. 14.00 Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

Wstęp wolny

Kliknij, aby przejść do wydarzenia na Facebooku

Data: 
24.07.2021 15:00
28.08.2021 13:00
04.09.2021 14:00
Miejsce: 
Katedra śś Janów, kościół Św. Jakuba, kościół Wniebowzięcia NMP
Organizator: 
Kategoria wydarzenia: 
Koncert
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu budynek Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki z lotu ptaka podczas zachodu słońca
  Kultura, Miasto
  Kolejny sierpniowy weekend w Toruniu obfitować będzie w liczne atrakcje i wydarzenia kulturalne. Tym razem zarówno mieszkańcy jak i turyści mogą wziąć udział w licznych warsztatach organizowanych przy Szkole Leśnej na Barbarce, udać się na wernisaże do Galerii Sztuki Wozownia czy wysłuchać wyjątkowych utworów w ramach 25. Międzynarodowego...
 • Drogi, Inwestycje
  Uwaga, dziś 5 sierpnia od godz. 22.00 na moście drogowym im. marsz. Józefa Piłsudskiego zostanie wprowadzony ruch wahadłowy.
 • Na zdjęciu: przeprowadzane jest badanie wzroku starszego mężczyzny
  Miasto
  Badania profilaktyczne, edukacja, a także możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19 – to oferta dla torunian przygotowana w Miasteczku Zdrowia.
 • Grafika informująca o Konkurs #BeActive Awards 2021
  Miasto
  Przedszkole Miejskie nr 13 weźmie udział w konkursie głównym #BeActive Award 2021 organizowanym przez Komisję Europejską.
 • Grafika informująca o konkursie Turystyczne spacery po zdrowie
  Miasto
  Jak połączyć piękne z przyjemnym i pożytecznym? Weź udział w konkursie „Turystyczne spacery po zdrowie”, zrób zdjęcia i wygrywaj nagrody.
 • Na zdjęciu: konferencja prasowa z udziałem prezydenta Michała Zaleskiego
  Miasto
  Ruszył esemesowy system umawiania wizyt w Wydziale Obsługi Mieszkańców, dotyczących spraw związanych z rejestracją pojazdów. Nowy system ma usprawnić obsługę mieszkańców w tym zakresie.
 • Na 100 dni przed tegorocznym 29. Międzynarodowym Festiwalem Filmowym EnergaCAMERIMAGE, który odbędzie się w Toruniu 13-20 listopada, organizatorzy zaprezentowali plakat wydarzenia.
 • To będzie nie lada gratka dla fanów motoryzacji – 4 września 2021 r. w toruńskim MotoParku w kilkunastu strefach wystawowych zaprezentują się wyjątkowe pojazdy, reprezentujące różne oblicza motoryzacji.
 • Mieszkańcy Torunia i turyści odwiedzający nasze miasto lubią korzystać z roweru miejskiego. Przez dwa lata jego funkcjonowania odnotowano ponad 400 tysięcy wypożyczeń!
 • W czwartek 5 sierpnia 2021 r. na placu przez Centrum Handlowym Kometa odbędzie się wydarzenie pn. „Miasteczko Zdrowia – Toruń 2021”.
 • Od jutra 5 sierpnia 2021 r. na ulice regionu wyrusza Szczepionkobus – specjalny autobus, w którym przyjąć można dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Pierwszym jego przystankiem będzie centrum handlowe Kometa w Toruniu.
 • Konferencja Firma Przyszłości po roku przerwy spowodowanej pandemicznymi ograniczeniami powraca w Toruniu już w październiku 2021 r.
 • Chcesz złożyć wniosek o świadczenie z programu „Dobry Start”? Nie wiesz jak to zrobić? Przyjdź do ZUS-u i skorzystaj z pomocy ekspertów, którzy pomogą wypełnić wniosek online.
 • Na terenie Torunia trwa montaż tablic Systemu Informacji Pasażerskiej. W związku z robotami przyłączeniowymi w pobliżu niektórych przystanków planuje się krótkie wyłączenia sygnalizacji świetlnych.