Twarde Pierniki | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Twarde Pierniki

Klub sportowy Twarde Pierniki, prowadzący ekstraklasową drużynę Polski Cukier Toruń, został wyróżniony znakiem jakości „Made in Toruń”. Organizacja, która nawiązuje do spuścizny legendarnego zespołu z lat 50 i 60-tych ubiegłego wieku, w tym sezonie zadebiutuje także na europejskich parkietach, w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Od początku istnienia klub konsekwentnie stawia na biznesową transparentność, budowanie dobrych relacji ze sponsorami i kibicami. Twarde Pierniki to wicemistrzowie Polski z sezonu 206/2017, a także zdobywcy Pucharu Polski i aktualni brązowi medaliści ekstraklasy. Klub powstał w 2005 roku z inicjatywy grona zapaleńców i przeistoczył się w Stowarzyszenie MMKS Pierniki. Od sezonu 2014/2015 toruński zespół gra w najwyższej klasie rozgrywkowej. W tym roku czas na debiut w europejskich pucharach. Pierwszy mecz eliminacyjny już 20 września z drużyną Tsmoków Mińsk. Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu prezentuje rozmowę z prezesem klubu Maciejem Wiśniewskim.

Przypomnijmy, że można ubiegać się o przyznanie znaku „Made in Toruń”. Należy wypełnić ankietę rejestracyjną, która znajduje się poniżej i przesłać ją do Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu, pisząc na adres e-mail: kontakt@torun.direct , nr kontaktowy: (56) 611 89 30.

O prawo do używania logotypu mogą starać się firmy mające w swojej ofercie produkty lub usługi odznaczające się najwyższą jakością. Regulamin znaku stanowi, że wnioskodawca musi spełniać dwa z trzech kryteriów: produkt jest wytwarzany lub usługa jest świadczona na terenie Torunia, pomysł/idea produktu lub usługi powstała w Toruniu, produkt lub usługa sprzedawana jest przynajmniej na terenie miasta. Znaku nie można kupić, a prawo do posługiwania się nim, można zdobyć wyłącznie poprzez decyzję Kapituły.

Ideą programu jest promocja lokalnych przedsiębiorstw, a także ich wspieranie w zakresie marketingu. „Made in Toruń” to renoma potwierdzona niezależną oceną Kapituły Konkursowej i zaufaniem konsumentów. Toruński znak to rekomendacja wzmacniająca zaufanie klientów i wiarygodność firmy w relacjach biznesowych.

W pilotażu projektu Kapituła wskazała 22 przedsięwzięcia biznesowe z toruńskim rodowodem, które wyróżniono logiem „Made in Toruń”. Na liście są zarówno wielkie przedsiębiorstwa, jak i małe rodzinne podmioty. Łączy je jedno – wysoka jakość oferowanych wyrobów bądź usług. Zarówno tych o ustalonej renomie, jak i tych dotąd mało znanych, które dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym mogą stać się wzorem dla innych.

PLIK DO POBRANIA: Regulamin wspólnego znaku Made in Torun

Najczęściej czytane aktualności

  • Na zdjęciu: mężczyźni w garniturach i krawatach podpisują umowę
    Drogi, Miasto
    Poprawa bezpieczeństwa, zwiększenie komfortu przejazdu, nowa infrastruktura dla rowerzystów i pieszych, energooszczędne oświetlenie - tak najkrócej można powiedzieć o dwóch inwestycjach drogowych, których realizacja rozpocznie się już niebawem w Toruniu. Pierwsza z nich obejmie przebudowę drogi krajowej nr 91 w rejonie skrzyżowania z ul. Strobanda...
  • Kultura, Miasto
    Do tej pory w 27 edycjach konkursu w Toruniu wyłoniono 145 laureatek i laureatów, a 8 spośród nich zostało laureatkami i laureatami na szczeblu ogólnopolskim. - To nasza toruńska duma i promocja. Wszystkim, którzy byli w grupie Ośmiu Wspaniałych serdecznie gratuluję i dziękuję za reprezentowanie naszego miasta – powiedział prezydent Torunia Michał...
  • Miasto
    W środę 24 kwietnia 2024 r. o godz. 17:00 w Domu Muz przy ul. Poznańskiej 52 odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące wprowadzonych niedawno zmian tras przejazdu autobusów linii nr 20 na Podgórzu i nowo wprowadzonej linii nr 21.
  • Miasto
    21 kwietnia 2024 r. w godz. 7:00-21:00 zagłosujemy w II turze wyborów samorządowych, w których wybierzemy Prezydenta Miasta Torunia. Przed głosowaniem warto upewnić się, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy.
  • Mapa pokrycia Torunia planami miejscowymi.
    Miasto
    Do 31 maja 2024 r. można składać wnioski do planu ogólnego Torunia – dokumentu z zakresu zagospodarowania przestrzennego, który zastąpi obowiązujące dotychczas studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta.
  • Zgłoś projekt do Budżetu Obywatelskiego
    Miasto
    17 kwietnia 2024 r. rozpoczęło się przyjmowanie projektów do Budżetu Obywatelskiego Torunia na rok 2025.
  • 21 kwietnia 2024 r. w godz. 7:00-21:00 zagłosujemy w II turze wyborów samorządowych, w których wybierzemy Prezydenta Miasta Torunia. Przed głosowaniem warto upewnić się, gdzie znajduje się twój lokal wyborczy.
  • Dzięki IKEA Bydgoszcz uczniowie mogą przeprowadzać eksperymenty w zmodernizowanej sali warsztatowej w głównym budynku toruńskiego Młyna Wiedzy.
  • W rocznicę śmierci prof. Artura Hutnikiewicza i prof. Mariana Biskupa przedstawiciele miasta złożyli kwiaty na grobach honorowych obywateli Torunia.
  • Rusza konkurs fotograficzny pn. „Legendarny Toruń”. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich amatorów fotografii, chcących pokazać w swoich pracach legendarne oblicze miasta. Prace oceni jury pod przewodnictwem uznanego fotografa Jacka Kutyby. Konkurs jest częścią projektu „Park Kultury”, realizowanego przez Stowarzyszenie GoSport.
  • Do tej pory w 27 edycjach konkursu w Toruniu wyłoniono 145 laureatek i laureatów, a 8 spośród nich zostało laureatkami i laureatami na szczeblu ogólnopolskim. - To nasza toruńska duma i promocja. Wszystkim, którzy byli w grupie Ośmiu Wspaniałych serdecznie gratuluję i dziękuję za reprezentowanie naszego miasta – powiedział prezydent Torunia Michał...
  • Mieszkańcy Torunia będą mieli możliwość bezpłatnie założyć chip swoim pupilom – rusza akcja finansowana przez Gminę Miasta Toruń.
  • Powiększy się wolumen powierzchni usługowo-biurowej w Toruniu. Taką inwestycję zapowiada zwycięzca przetargu na sprzedaż miejskiej działki przy ul. Grudziądzkiej 194 firma Lem-Bud. Deweloper wpłaci do kasy Torunia 8,7 mln zł.
  • Do 31 maja 2024 r. można składać wnioski do planu ogólnego Torunia – dokumentu z zakresu zagospodarowania przestrzennego, który zastąpi obowiązujące dotychczas studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta.