Świąteczny Festiwal Toruńskiej Katarzynki | www.torun.pl

Świąteczny Festiwal Toruńskiej Katarzynki

Kultura, Miasto
Data publikacji: 23 listopada 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: domek z piernika stojący wśród gałęzi świerku

25 listopada 2021 r. zapraszamy na Świąteczny Festiwal Toruńskiej Katarzynki, czyli cykliczną imprezę jednocząca smakoszy i pasjonatów piernika.

Jak co roku, Festiwal stanie się powodem do smakowania i rozgryzania piernika na różne sposoby. Zapraszamy do zwiedzania, czynnego uczestnictwa w warsztatach i poznawania piernika wszystkimi zmysłami. Zaplanowane są spotkania przybliżające pierniki i piernikarstwo, warsztaty snycerskie i piernikowe degustacje – prosto z Fabryki „Kopernik”. Toruński producent, jak co roku, specjalnie na ten dzień, przygotowuje wyjątkową niespodziankę - pierniki z ciasta dojrzewającego rok i dwa lata zaspokoją nawet najbardziej wybrednych smakoszy.

Przypadającą w 2021 roku 60. rocznicę oficjalnej współpracy Fabryki Cukierniczej „Kopernik” SA i Muzeum Okręgowego w Toruniu podkreślą wyjątkowe spotkania, podczas których pokażemy historię poprzez pryzmat rozwoju, bogatego asortymentu i dynamicznych zmian zachodzących w Fabryce „Kopernik”.

Punktem kulminacyjnym całodniowego święta będzie otwierana tego dnia wystawa „Toruń z piernika”. Zaproszeni artyści, piernikarze, cukiernicy, piekarze – mistrzowie w swoim fachu – zaprezentują swój kunszt zawodowy, talent, wyobraźnię, a także artystyczne możliwości, jakie niesie ze sobą ciasto piernikowe. To nieoczywiste tworzywo plastyczne stało się inspiracją oraz materiałem do stworzenia własnej wizji Torunia jako piernikowego grodu.

>>> Przejdź do programu wydarzenia

26 listopada 2021 r. Muzeum Toruńskiego Piernika zaprasza wszystkie osoby interesujące się historią oraz znaczeniem pierników w kształtowaniu zbiorów muzealnych na seminarium naukowe pt. „Formy piernikarskie w kolekcji muzealnej”.

>>> Przejdź do programu seminarium

Organizatorami wydarzenia są: Muzeum Toruńskiego Piernika, Fabryka Cukiernicza „Kopernik” SA oraz Gmina Miasta Toruń, Urząd Marszałkowski i Muzeum Okręgowe w Toruniu.


Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: ludzie idący ulicą
  Miasto
  Poniżej publikujemy wyjaśnienie, jakie skierował do redaktora naczelnego „Nowości”, Marcina Habela, po publikacji dwóch artykułów na temat Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, dyrektor jednostki Rafał Walter.
 • Na zdjęciu: kobieta patrzy na zdjęcia na wystawie Sztuka Natury
  Eko, Miasto
  Ruszyła 14. edycja Festiwalu Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą „Sztuka Natury" Toruń 2021.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski
  Miasto
  Prezydent Michał Zaleski kontynuuje leczenie z powodu zachorowania na Covid-19. Jak poinformował w mediach społecznościowych, jego stan zdrowia z dnia na dzień się poprawia.
 • Kościoł pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.Fot. Sławomir Kowalski
  Drogi, Miasto
  W sobotę 4 grudnia w związku z obchodami święta Radia Maryja zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu, które obejmą ulicę Żwirki i Wigury, Drogę Starotoruńską oraz ulicę Bema.
 • Na zdjęciu od lewej: Łukasz Kaźmierczak, Adrian Drzycimski - Instytut Wspierania Nowych Technologii, Violetta Weroniecka - Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia, Łukasz Szarszewski – Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu
  Biznes, Miasto
  Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu w partnerstwie z liderem Powiatowym Urzędem Pracy dla Miasta Torunia oraz Instytutem Wspierania Nowych Technologii podpisało umowę o wartości docelowej dla mieszkańców ponad 2 mln zł na realizację pilotażowego programu badania rynku pracy. Projekt realizowany będzie ze środków Rezerw Funduszu Pracy Ministerstwa...
 • Plakat zachęcający do udziału w akcji sprawdź światła
  Miasto
  4 grudnia 2021 r. można bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł drogowych w wybranych Stacjach Kontroli Pojazdów w Toruniu.
 • Z okazji setnej rocznicy urodzin Stanisława Lema, Europejskie Centrum Filmowe Camerimage i Grupa Balzola zapraszają na przegląd filmów, opartych na prozie najpopularniejszego polskiego twórcy literatury science-fiction. Od 10 do 30 grudnia na dużym ekranie Kina Camerimage, znajdującego się w Budynku Fundacji Tumult na Rynku Nowomiejskim 28,...
 • W najbliższą sobotę, 4 grudnia 2021 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Legionów w Toruniu odbędzie się Turniej Mikołajkowy Hokeja Halowego. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
 • Urząd Miasta Torunia weryfikuje dokumentację dostarczoną przez torunian starających się o granty w ramach projektu "Granty PPGR - Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym".
 • Miasto Toruń nagrodzone przez Wspólnotę Polską "Za zasługi dla sportu polonijnego". Wyróżnienie odebrał 3 grudnia 2021 r. zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz podczas uroczystości w Centrum Olimpijskim w Warszawie.
 • Na jubileuszową, niezwykłą wystawę z okazji 130-lecia funkcjonowania komunikacji miejskiej w grodzie Kopernika zaprasza Miejski Zakład Komunikacji i Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.
 • Drony – technologia przyszłości już nadleciała. Systemy bezzałogowych statków powietrznych niewątpliwie mają szansę stworzyć branżę konkurencyjną do przemysłu samochodowego i lotniczego. W kolejnym odcinku cyklu „Start Up Toruń” Błażej Kriks właściciel firmy KRX Flying oraz ośrodka szkolenia OperatorDronów.pl opowiada o przyszłości swojej branży i...
 • Portal torunposzkole.pl to pomoc dla toruńskich rodziców poszukujących wartościowych zajęć pozaszkolnych dla swoich dzieci.
 • Z powodu montażu naświetlaczy w sobotę 11 grudnia 2021 r. most Piłsudskiego będzie zamknięty dla aut w godzinach od 6.00 do 17.00.