Stokrotkowy Start | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Stokrotkowy Start

Tytuł projektu:
Stokrotkowy Start - reintegracja prowadzona w CISTOR.

Program Operacyjny:
Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Priorytet VII Promocja integracji społecznej
7.2. „Przeciwdziałanie wykluczeniu i wzmocnienie sektora ekonomii społecznej”
7.2.1 „Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym”

Wartość projektu:
2 280 590,14 zł

Źródła finansowania:
Europejski Fundusz Społeczny (85%), Budżet Państwa (15%)

Kwota dofinansowania:
2 280 590,14 zł

Termin realizacji:
od 1 grudnia 2009 r. do 30 listopada 2011 r.

Cel:
Aktywizacja społeczna i zawodowa osób bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo, z powodów wymienionych w art. 7 ustawy o pomocy społecznej, zamieszkujących w Toruniu oraz okolicznych miejscowościach.

Grupa docelowa:
70 osób zagrożonych wykluczeniem społecznym (2 edycje x 35 osób):

  • bezrobotni (w tym długotrwale bezrobotni)
  • nieaktywni zawodowo z powodów wymienionych w art. 7 Ustawy o pomocy społecznej: ubóstwa, sieroctwa, bezdomności, bezrobocia, niepełnosprawności, długotrwałej/ciężkiej choroby, przemocy w rodzinie, potrzeby ochrony macierzyństwa/wielodzietności, bezradności w sprawach opiekuńczo-wychowawczych i prowadzenia gospodarstwa domowego, braku umiejętności w przystosowaniu do życia młodzieży opuszczającej placówki opiekuńczo-wychowawcze, trudności w integracji osób, które otrzymały status uchodźcy, trudności w przystosowaniu do życia po zwolnieniu z zakładu karnego, alkoholizmu lub narkomanii, zdarzenia losowego i sytuacji kryzysowej, klęski żywiołowej lub ekologicznej.

Główne działania:
Projekt został podzielony na dwie, trwające po 10 miesięcy edycje, w każdej z nich wzięło udział ok. 35 osób. W obu edycjach zajęcia odbywały się 5 dni w tygodniu po 8 h. W każdej edycji uczestnicy zostali podzieleni na 5 grup o różnych profilach zawodowych (2 gr. porządkowe, 1 gr. budowlano-porządkowa, 1 gr. gastronomiczno-hotelarska, 1 gr. opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych). Dwoma głównymi działaniami w projekcie była reintegracja społeczna i zawodowa.

Rezultaty projektu:
Osiągnięto wszystkie założone rezultaty projektu:

REZULTATY TWARDE:

  • do projektu przystąpiło łącznie 86 osób,
  • projekt ukończyło 70 osób zagrożonych wykluczeniem społecznym,
  • pracę podjęło 41 osób,
  • szkolenia zawodowe ukończyło 67 osób.

REZULTATY MIĘKKIE

  • umiejętności społeczne nabyło/poszerzyło ponad 20% uczestników,
  • wzrost aspiracji i motywacji, umiejętności radzenia sobie ze stresem – ponad 20% uczestników,
  • wzrost poczucia własnej wartości i poczucia sprawstwa – ponad 21% uczestników,
  • nabycie umiejętności aktywnego poszukiwania pracy – ponad 26% uczestników.

Realizator:
Centrum Integracji Społecznej CISTOR - gospodarstwo pomocnicze Urzędu Miasta Torunia, przekształcone trakcie realizacji projektu w CISTOR Stowarzyszenie Partnerstwo Społeczne

Projekt został zakończony pod względem merytorycznym i finansowym.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2007-2013
Fundusz: 
Europejski Fundusz Społeczny
Program: 
Program Operacyjny Kapitał Ludzki
Typ projektu: 
Projekt konkursowy
Grupa docelowa: 
Osoby dorosłe podnoszące kwalifikacje zawodowe
Osoby zagrożone wykluczeniem społecznym
Tematyka projektu: 
Podniesienie kwalifikacji zawodowych
Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu
Realizator: 
Centrum Integracji Społecznej CISTOR

Najczęściej czytane aktualności

  • Kultura, Miasto
    W dniu Święta Konstytucji 3 Maja toruński Rynek Staromiejski po raz kolejny stał się miejscem szczególnych wydarzeń. - To najpiękniejsze i najradośniejsze polskie święto przeżywamy w samym sercu Torunia, na terenie Zespołu Staromiejskiego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO - podkreślił prezydent Torunia Michał Zaleski....
  • Kultura, Miasto
    W Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2 maja 2024 r. w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu odbył się Koncert Prezydenta Miasta Torunia z udziałem Litewskiej Orkiestry Kameralnej i Lukasa Geniusasa, jednego z najbardziej ekscytujących i charakterystycznych artystów swojego pokolenia.
  • Kultura, Miasto
    Medale Thorunium, Statuetki Herbu Torunia, Statuetki Toruńskiego Flisaka oraz Medale Pamiątkowe Roku Mikołaja Kopernika zostały wręczone osobom zasłużonym dla miasta. Uroczystość odbyła się 2 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim.
  • Kultura, Miasto
    Uroczystości z udziałem wojska i pełen licznych atrakcji piknik patriotyczny - w ten sposób Toruń obchodził w tym roku Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. - Biało-czerwonymi flagami zdobimy toruńskie domy, patrzymy na nie z dumą i z uznaniem dla dziedzictwa narodowego naszego miasta i kraju - mówił prezydent Torunia Michał Zaleski.
  • Drogi, Miasto
    Przypominamy, że parkując na terenie Strefy Płatnego Parkowania w dniu 1 i 3 maja 2024 r. nie wnosimy opłat.
  • Drogi, Miasto
    W poniedziałek 29 kwietnia 2024 r. o godzinie 17.00 Bulwar Filadelfijski zostanie udostępniony dla ruchu.
  • Na Rynku Staromiejskim odbyło się wydarzenie z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, podczas którego licznie zgromadzeni torunianie i przybyli do Torunia goście wspólnie z Chórem Akademickim Uniwersytetu Mikołaja Kopernika odśpiewali hymn UE pt. „Oda do radości”.
  • Tuż przed majówką miasto uruchomiło w Toruniu fontanny miejskie. Wracają także widowiskowe pokazy wieczorne na fontannie Cosmopolis przy Fosie Staromiejskiej.
  • We wtorek 30 kwietnia 2024 r. w Komendzie Miejskiej PSP w Toruniu odbył się uroczysty apel z okazji przyjęcia obowiązków Komendanta Miejskiego PSP w Toruniu przez bryg. Sławomira Grudzińskiego.
  • Nowe podłogi i balustrady - zakończył się remont tarasu widokowego przy ul. Majdany.
  • Zachęcamy turystów i mieszkańców gmin ościennych do skorzystania z wygodnych, bezpiecznych i monitorowanych parkingów typu P&R. W Toruniu tego typu rozwiązania są zlokalizowane w dwóch miejscach – przy ul. Olimpijskiej 42 oraz Dziewulskiego 38 w Toruniu. W sumie do dyspozycji kierowców jest prawie 440 miejsc parkingowych!
  • Fundacja Studio M6 rozpoczyna blok szkoleniowo-doradczy dedykowany dla organizacji pozarządowych z województwa kujawsko-pomorskiego.
  • Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego im. Mariana Sydowa w Toruniu zaprasza mieszkańców miasta i regionu do udziału w kolejnych wyprawach krajoznawczo – pieszych w dniach 4 i 8 maja 2024 r.
  • Centrum Wsparcia Biznesu jest partnerem Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej - Copernican Digital Forum. Wydarzenie odbędzie się w dniach 7-8 maja 2024 r. na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarzadzania UMK. Organizatorem konferencji jest Studenckie Koło Naukowe Forum e-biznesu.