Klub sportowy Twarde Pierniki, prowadzący ekstraklasową drużynę Polski Cukier Toruń, został wyróżniony znakiem jakości „Made in Toruń”. Organizacja, która nawiązuje do spuścizny legendarnego zespołu z lat 50 i 60-tych ubiegłego wieku, w tym sezonie zadebiutuje także na europejskich parkietach, w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Od początku istnienia klub konsekwentnie stawia na biznesową transparentność, budowanie dobrych relacji ze sponsorami i kibicami. Twarde Pierniki to wicemistrzowie Polski z sezonu 206/2017, a także zdobywcy Pucharu Polski i aktualni brązowi medaliści ekstraklasy. Klub powstał w 2005 roku z inicjatywy grona zapaleńców i przeistoczył się w Stowarzyszenie MMKS Pierniki. Od sezonu 2014/2015 toruński zespół gra w najwyższej klasie rozgrywkowej. W tym roku czas na debiut w europejskich pucharach. Pierwszy mecz eliminacyjny już 20 września z drużyną Tsmoków Mińsk. Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu prezentuje rozmowę z prezesem klubu Maciejem Wiśniewskim.

Przypomnijmy, że można ubiegać się o przyznanie znaku „Made in Toruń”. Należy wypełnić ankietę rejestracyjną, która znajduje się poniżej i przesłać ją do Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu, pisząc na adres e-mail: kontakt@torun.direct , nr kontaktowy: (56) 611 89 30.

O prawo do używania logotypu mogą starać się firmy mające w swojej ofercie produkty lub usługi odznaczające się najwyższą jakością. Regulamin znaku stanowi, że wnioskodawca musi spełniać dwa z trzech kryteriów: produkt jest wytwarzany lub usługa jest świadczona na terenie Torunia, pomysł/idea produktu lub usługi powstała w Toruniu, produkt lub usługa sprzedawana jest przynajmniej na terenie miasta. Znaku nie można kupić, a prawo do posługiwania się nim, można zdobyć wyłącznie poprzez decyzję Kapituły.

Ideą programu jest promocja lokalnych przedsiębiorstw, a także ich wspieranie w zakresie marketingu. „Made in Toruń” to renoma potwierdzona niezależną oceną Kapituły Konkursowej i zaufaniem konsumentów. Toruński znak to rekomendacja wzmacniająca zaufanie klientów i wiarygodność firmy w relacjach biznesowych.

W pilotażu projektu Kapituła wskazała 22 przedsięwzięcia biznesowe z toruńskim rodowodem, które wyróżniono logiem „Made in Toruń”. Na liście są zarówno wielkie przedsiębiorstwa, jak i małe rodzinne podmioty. Łączy je jedno – wysoka jakość oferowanych wyrobów bądź usług. Zarówno tych o ustalonej renomie, jak i tych dotąd mało znanych, które dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym mogą stać się wzorem dla innych.

PLIK DO POBRANIA: Regulamin wspólnego znaku Made in Torun