R0121 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

R0121

Budżet obywatelski w Toruniu 2020, informacje o projekcie:

Rodzaj zadania: 
Rubinkowo(R)
Numer projektu: 
R0121
Tytuł projektu: 
Bezpieczne przejście dla pieszych - montaż sygnalizacji świetlnej.
Lokalizacja: 
Ul. Dziewulskiego w Toruniu - przejście dla pieszych (Dziewulskiego 12 w stronę Dziewulskiego 21) - nr działki 59.
Opis projektu: 
Zgłaszając do budżetu obywatelskiego montaż sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych uważam, że ta inwestycja jest niezbędna. Ulica Dziewulskiego jest bardzo ruchliwa, a co za tym idzie ruch pieszy po tym przejściu jest obarczony wysokim ryzykiem potrącenia przez samochody. Na opisywanym przejściu dość często dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń komunikacyjnych z udziałem pieszych. Z przejścia codziennie korzysta spora grupa mieszkańców naszego osiedla, w tym młodzież i dzieci z rodzicami chcących bezpiecznie dotrzeć do pobliskich placówek oświatowych takich jak szkoła czy żłobek. Nie mam wątpliwości, że dzięki urządzeniu poprawi się bezpieczeństwo przechodniów na ulicy, a sygnalizacja świetlna ułatwi pieszym pokonanie przejścia na drugą stronę, które do tej pory przysparzało mieszkańcom sporo trudności.
Budżet na rok: 
2020
Wstępna weryfikacja: 
Odrzucone
Końcowa weryfikacja: 
Odrzucone
Uzasadnienie / Uwagi: 

Negatywna opinia Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, ze względu na bliską odległość dwóch skrzyżowań.

Najczęściej czytane aktualności

 • Kobiety odśnieżajace chodnik przed sklepem
  Drogi, Miasto
  W związku z obfitymi opadami śniegu przypominamy, że obowiązek odśnieżania dotyczy nie tylko służb miejskich, ale także innych właścicieli i zarządców nieruchomości na terenie Torunia.
 • Mężczyzna w żółtej kurtce puka do drzwi
  Miasto
  Od soboty 4 lutego 2023 r. w Toruniu rozpocznie się akcja roznoszenia decyzji wymiarowych w sprawie podatków lokalnych na rok 2023.
 • Zdjęcie przedstawia lód na chodniku.
  Miasto
  Po intensywnych opadach śniegu przyjdzie oblodzenie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia dla Torunia.
 • Plakat z rodziną, dzieckiem i telefonem z aplikacją mobilną ZUS
  Miasto
  Duże zainteresowanie świadczeniem 500+. Do ZUS napłynęło już prawie 670 tys. wniosków.
 • Baner 550-lecia Mikołaja Kopernika przed wejściem do sali sesyjnej Rady Miasta Torunia
  Miasto
  Rozpatrzenie uchwały w sprawie zasad udzielania dotacji konserwatorskich będzie jedynym punktem sesji Rady Miasta Torunia 9 lutego 2022 r.
 • Piaskarka na zaśnieżonych Wałach gen. Sikorskiego
  Drogi, Kultura
  W związku z intensywnymi opadami śniegu 3 lutego 2023 roku na toruńskie drogi ruszyły piaskarki i ciągniki.
 • Narodowy Bank Polski 9 lutego 2023 r. wprowadzi do obiegu kolekcjonerski banknot oraz srebrną monetę kolekcjonerską poświęcone Mikołajowi Kopernikowi.
 • Część wydziałów Urzędu Miasta Torunia zmieniła swoje dotychczasowe siedziby. Poniżej wykaz aktualnych lokalizacji.
 • Ostrzeżenie będzie obowiązywało od 2 lutego 2023 roku od godziny 19:00 do 3 lutego 2023 roku do godziny 09:00.
 • Od poniedziałku 6 lutego 2023 r. zostanie otwarte po przebudowie przejście dla pieszych na Szosie Chełmińskiej w rejonie Trasy Średnicowej Północnej przy ul. Wybickiego.
 • Najlepsze prace udekorują torty, które pojawią się 18 lutego 2023 roku podczas imprezy urodzinowej Mikołaja Kopernika.
 • Prawne aspekty funkcjonowania samorządów były tematem konferencji samorządowej, jaka odbyła się 1 lutego 2023 r. w Centrum Innowacyjnej Edukacji. Gościem spotkania był minister ds. samorządu terytorialnego Włodzimierz Tomaszewski.
 • Przeciwdziałanie nałogom i patologiom społecznym to cele programu "Profilaktyka Uzależnień", prowadzonego przez Fundację Pomocy Samotnym Matkom w Toruniu.
 • Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia prowadzi nabory wniosków na formy wsparcia, które realizowane są w ramach środków pochodzących z Funduszu Pracy.