Puchary dla SMS Edukacji | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Puchary dla SMS Edukacji

Miasto, Sport
Data publikacji: 10 czerwca 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: drużyna piłkarska chłopców i ich trenerzy, przed nimi stoi puchar

Puchar w międzynarodowym turnieju piłkarskim Balaton Trophy i awans do finału ogólnopolskiego Turnieju Tymbarka – to ostatnie sukcesy piłkarskie drużyny ze Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia „Edukacja".

W dniach 1-2 czerwca 2024 r. uczniowie 5. klasy Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia „Edukacja" wzięli udział w międzynarodowym turnieju piłkarskim Balaton Trophy, który został rozegrany w węgierskiej miejscowości Siofok. W kategorii U-12 wystartowało 10 zespołów z Węgier, Niemiec, Austrii, Słowacji, Słowenii i Polski. Toruńska ekipa okazała się najlepsza z całej stawki, wygrywając większość meczów. Chłopcy przywieźli do Torunia okazały puchar i mnóstwo dobrych wspomnień. Drużyna przy okazji wyjazdu na piłkarski turniej miała również okazję zwiedzić Bratysławę oraz Budapeszt, a także spędzić sporo czasu kąpiąc się w Balatonie, największym jeziorze Europy Środkowej.

Drużyna tej szkoły w kategorii U-12 triumfowała w finale wojewódzkim XXIV edycji Pucharu Tymbarka, co zapewniło jej awans do finałów ogólnopolskich. Turniej finałowy rozpoczyna się 8 czerwca 2024 r., a mecze o medale zostaną rozegrane na Stadionie PGE Narodowy przed spotkaniem towarzyskim Polska - Turcja. Jest to niezwykłe wyróżnienie dla młodych sportowców i ogromna motywacja do dalszego rozwoju.

Fot. Społeczna Szkoła Podstawowa SMS Edukacja

 Kliknij, aby powiększyć

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
 • Na zdjęciu: wnętrze kościoła św. Szczepana
  Miasto
  Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Na zdjęciu: dzieci bawią się na boisku
  Miasto
  Tradycyjny festyn rodzinny na Rudaku przyciągnął 15 czerwca 2024 r. na teren Szkoły Podstawowej nr 17 rzesze mieszkańców tego osiedla.
 • Na zdjeciu: wręczenie nagrody Lindego
  Kultura, Miasto
  Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: skrzypaczka
  Kultura, Miasto, Sport
  W weekend wchodzimy koncertowo – muzyką zza oceanu zamyka swój 45. sezon Toruńska Orkiestra Symfoniczna. W sobotę zaś rozgośćmy się na śniadaniu na trawie w Parku Miejskim i przestudiujmy kolejne wydarzenia, których czeka nas co nie miara.
 • Gwiazdy na 10. edycji festiwalu NADA!
  Kultura, Miasto
  Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
 • W związku z prognozowanymi opadami burzowymi w nocy z 15 na 16 czerwca 2024 r. może wystąpić zagrożenie hydrologiczne wraz z lokalnymi podtopieniami.
 • Z okazji 100-lecia maratonu w Polsce 15 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim rozegrano biegi sztafetowe, w których łącznie wystąpiły 93 drużyny.
 • Koncertem „Amerykański sen”zakończyła swój 45. jubileuszowy sezon artystyczny Toruńska Orkiestra Symfoniczna. 14 czerwca 2024 r. w CKK Jordanki po raz pierwszy także wręczono Muzy TOS-u – statuetki wyróżniające mecenasów i przyjaciół instytucji.
 • Z okazji 46-lecia partnerstwa miast Torunia i Getyngi w Teatrze Baj Pomorski wystawiony został spektakl „Weltmajstry” w reż. Roberta Talarczyka.
 • W sobotę 15 czerwca 2024 r. na drodze powiatowej nr 2036 od Świetlicy Wiejskiej w Młyńcu Drugim w kierunku Mierzynka do skrzyżowania z ulicą Farmerską na wysokości "figurki" w godz. 10:30-15:00 odbędzie się wyścig kolarski i droga będzie nieprzejezdna.
 • Złotym Aniołem dla Damy Polskiego Kina podczas MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze wyróżniane są wyjątkowe artystki o bogatym dorobku filmowym i teatralnym.
 • W Gdańsku trwa 44. Międzynarodowy Zjazd Miast Nowej Hanzy. W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele Torunia.
 • W weekend wchodzimy koncertowo – muzyką zza oceanu zamyka swój 45. sezon Toruńska Orkiestra Symfoniczna. W sobotę zaś rozgośćmy się na śniadaniu na trawie w Parku Miejskim i przestudiujmy kolejne wydarzenia, których czeka nas co nie miara.