Planeta KK23 - gra miejska | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Planeta KK23 - gra miejska

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

Weź udział w mobilnej grze miejskiej, którą Książnica Kopernikańska przygotowała z okazji 100-lecia placówki, i zgarnij kosmiczne nagrody - nagrodzimy aż 23 najlepszych uczestników. Gramy w sobotę, 9 września 2023 r.

Stawką w grze jest przyszłość planety KK23. W jej centrum znajduje się Książnica Kopernikańska. Dla mieszkańców KK23 to kulturalne serce ich świata. Dzięki Książnicy mogą pielęgnować tradycję i historię planety. Książnica to również miejsce, w którym mają nowoczesność na wyciągnięcie ręki.

To bardzo nie podoba się stronnictwu Niusów, które bez oglądania się za siebie, dąży do cyfryzacji wszystkich aspektów życia. Czytanie książek to według nich przeżytek, uważają, że nie warto patrzeć wstecz - wśród mieszkańców krzewią niechęć do historii. Jedynym akceptowanym przez stronnictwo sposobem komunikowania są emotki, obrazki, skróty i skrótowce oraz zdjęcia, czyli powierzchowna kultura obrazkowa.

W opozycji do Niusów pozostają Książkofile, którzy doceniają postęp technologiczny, ale nie przedkładają go nad kulturę słowa, literaturę i historię. Namawiają do czytania książek, również w formie cyfrowej. Niespodziewanie Książnica Kopernikańska traci zasilanie. Wywiad Książkofili szybko orientuje się, że to sprawka wrogiego stronnictwa Niusów. Ty, jako agent Książkofili, zostajesz wysłany na misję. Musisz dotrzeć do 12 źródeł energii, które zasilają Książnicę i uruchomić je po kolei. Uważaj: agenci Niusów zrobią wszystko, żeby pokrzyżować Twoje plany. Nie pozwól im na to! W Tobie cała nadzieja.

Informacje organizacyjne:
• Aby zagrać, należy posiadać smartfon z dostępem do Internetu oraz aplikacją ActionTrack (do pobrania w Google Play i AppStore)
• Gramy 9 września 2023
• Grę można rozpocząć w godz. 12.00-13.00. Trasa gry liczy ok. 2,5 km. Start w Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Słowackiego 8, meta na Placu Rapackiego
• Podsumowanie gry i rozdanie nagród o godz. 15.00 w Książnicy Kopernikańskiej
• Gra przeznaczona jest dla osób dorosłych. Niepełnoletni mogą w niej uczestniczyć pod opieką osoby dorosłej. Osoby powyżej 16. roku życia mogą uczestniczyć w grze samodzielnie za pisemną zgodą opiekunów prawnych. Formularz zgody można pobrać ze strony www.ksiaznica.torun.pl (wkrótce) oraz na starcie w Książnicy Kopernikańskiej
• Gracze biorą udział w grze indywidualnie. Mogą być wspierani przez osoby towarzyszące, jednak w przypadku wygranej odbiorą tylko jedną nagrodę
• 23 najlepszych graczy otrzyma kosmiczne nagrody, w tym lunetę, smartwatche, zestawy klocków Lego i wejściówki do toruńskiego planetarium

Mobilna gra terenowa dofinansowana ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach obchodów jubileuszu 100-lecia działalności Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej – Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu.

Data: 
09.09.2023 12:00
Miejsce: 
Książnica Kopernikańska
Kategoria wydarzenia: 
Inne
Kopernik 550
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: liczne grono osób stoi w sali sesyjnej
  Miasto
  Herb województwa kujawsko-pomorskiego został odsłonięty w sali Rady Miasta Torunia. Jego miejsce jest obok herbu miasta.
 • 5. sesja Rady Miasta Torunia
  Miasto
  18 lipca 2024 r. o godz. 10.00 rozpocznie się 5. sesja Rady Miasta Torunia.
 • Autobusem MZK do Kamionek
  Miasto
  Z Torunia prosto nad jezioro w Kamionkach. 20 lipca 2024 r. uruchomiona zostanie linia autobusowa nr 141.
 • Na zdjęiu: wieża ratusza na tle pochmurnego nieba
  Kultura, Miasto
  Weekend rozpoczynamy sztuką młodego pokolenia - w CSW otwarcie trzech wystaw młodych artystek. Dla melomanów - koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy. A w niedzielę czeka nas odpoczynek i spacery - instytucje kultury zachęcają do pełnego relaksu.
 • Miasto
  10–11 września 2024 roku w CKK Jordanki odbędzie się Toruński Kongres Dialogu.
 • Parkingi Park&Ride są zlokalizowane w dwóch miejscach – przy ul. Olimpijskiej 42 oraz Dziewulskiego 38.
  Miasto, MZK
  Aż o połowę, od września 2024 r., obniżone zostaną ceny na toruńskich parkingach Park&Ride.
 • Ruszyły prace wykończeniowe w powstającym budynku usługowo-biurowym przy ul. Szubińskiej 13 w Toruniu. Inwestor planuje oddać obiekt w ręce najemców w październiku 2024 roku. Do wynajęcia zostały ostatnie lokale dla biznesu.
 • Herb województwa kujawsko-pomorskiego został odsłonięty w sali Rady Miasta Torunia. Jego miejsce jest obok herbu miasta.
 • Podczas rozdania toruńskich nagród muzycznych z jubileuszowym koncertem wystąpi Sławek Uniatowski. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca 2024 r. o godz. 18:00 na scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Zabytek wraz z terenem przyległym zostanie przekazany umową użyczenia Toruńskiej Agendzie Kulturalnej. W pierwszym etapie na miejscu powstanie ogrodzenie, a cały teren zostanie objęty dozorem monitoringu. Wykonane zostaną również najpotrzebniejsze prace porządkowe i konserwacyjne.
 • Uroczyste odsłonięcie herbu województwa kujawsko-pomorskiego rozpocznie 5. sesję Rady Miasta Torunia, która odbędzie się 18 lipca 2024 r.
 • Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poszukuje wykonawcy, który wykona remont ulicy Szosy Lubickiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości ulicy Piskorskiej. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 26 lipca br. Remont obejmie Szosę Lubicką na odcinku od ulicy Dziewulskiego do Olsztyńskiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości...
 • Dobra lokalizacja w zasięgu drogi krajowej nr 15, rozwijające się osiedle mieszkaniowe i plan zagospodarowania przestrzennego zakładający prowadzenie usług. To atuty nieruchomości przy Szubińskiej 23 w Toruniu o powierzchni 0,32 ha. Cena wywoławcza wynosi 1 200 000 zł.
 • 18 lipca 2024 r. o godz. 10.00 rozpocznie się 5. sesja Rady Miasta Torunia.