Największe Hity Musicali | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Największe Hity Musicali

Data wydarzenia
-
młoda kobieta śpiewająca do mikrofonu, ma szeroko otwarte usta, jasną sukienkę i ciemne włosy, w tle są światła
Opis wydarzenia: 

Wystąpią:

 • Daniel Cebula-Orynicz - wokal
 • Weronika Skalska - wokal
 • Wioleta Malchar-Orynicz - wokal
 • Mieczysław Unger - dyrygent
 • Toruńska Orkiestra Symfoniczna

W programie m.in.:

Cabaret – Willkommen, Chicago - All that jazz, Gdybym był bogaty, Cat's – Memory, Mamma Mia, Deszczowa Piosenka, Moulin Rouge - Tango Roxanne, Upiór w Operze.

 

Kto nie chciałby usiąść na widowni jednego z broadwayowskich teatrów i dać porwać się największym musicalowym hitom? Chociaż do słynnej amerykańskiej dzielnicy z Torunia daleko, dzięki Toruńskiej Orkiestrze Symfonicznej i trójce solistów: Danielowi Cebuli-Oryniczowi, Wiolecie Malchar-Orynicz oraz Weronice Skalskiej, do miasta Kopernika zawitają najsłynniejsze musicalowe dzieła i porwą mieszkańców w muzyczną podróż.

Muzycy wykonają najbardziej rozpoznawalne utwory z przedstawień, które zachwyciły słuchaczy na całym świecie. Dwa z nich przeniosą odbiorców do kolorowych i hedonistycznych lat 20. XX wieku. W Berlinie był to okres pełen napięć i sprzeczności, co oddaje piosenka Willkommen, która jest pierwszy utworem z musicalu Cabaret. Atmosferę zadymionych amerykańskich klubów, w których jazz mieszał się z zazdrością i namiętnością, ukazuje natomiast piosenka All that jazz z musicalu Chicago.

 

Razem z muzykami i bohaterem Skrzypka na dachu słuchacze będą mogli zastanowić się nad zaletami posiadania fortuny przy dźwiękach piosenki Gdybym był bogaty. Nostalgicznie nuty i tęsknota za przeszłością pobrzmiewają w jednej z najsłynniejszych musicalowych piosenek Memory Kotów. Drapieżna melodia Tango Roxane z musicalu Moulin Rouge i pełne napięcia utwory z Upiora w Operze zabiorą słuchaczy do Paryża z początków XX wieku: świata artystów, miłości i tajemnicy. Na zwolenników radośniejszych i porywających do tańca melodii będą czekać utwory z musicalu Mamma Mia i Deszczowej Piosenki.

 

Wykonawcy:

Daniel Cebula-Orynicz jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach. Najlepiej odnajduje się w gatunkach takich jak gospel, soul, funk i jazz. Wykłada na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie na Wydziale Jazzu, ale jego zainteresowanie gospelem zaowocowało prowadzeniem warsztatów w całej Polsce. Może pochwalić się występami z artystami takimi jak Edyta Górniak, Natalia Kukulska czy Stanisław Soyka. Był także finalistą 6. edycji programu The Voice of Poland.

Wioleta Malchar-Orynicz jest absolwentką Studium Aktorskiego przy Teatrze Śląskim im. S. Wyspiańskiego w Katowicach. Na scenie występuje od 19. roku życia i wcielała się w wiele postaci, m.in. Marię Magdaleną w Jesus Christ Superstar, Wendli z Przebudzenia wiosny czy Hudel z Skrzypka na dachu. Swoim doświadczeniem dzieli się, prowadząc warsztaty aktorskie i wokalne.

Weronika Skalska odnajduje się zarówno w repertuarze musicalowym, jak i brzmieniach bardziej funkowych, popowych i latynoskich. Koncertowała u boku artystów takich jak Formacja Nieżywych Schabuff i Kasia Cerekwicka. Jest wokalistką w zespole Funkylogic, w którym razem z innymi muzykami tworzy niebanalną muzykę.

 

Koncert odbywa się w ramach 28. Międzynarodowego Festiwalu "Nova Muzyka i Architektura".

Kiedy: 9 sierpnia 2024 r., godz. 19:00

Bilety: 75 zł

Data: 
09.08.2024 19:00
Miejsce: 
Sala Koncertowa CKK Jordanki
Kategoria wydarzenia: 
Koncert
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dwóch mężczyzn w garniturach i dwóch lekarzy przecina wstęgę do nowego oddizału w szpitalu
  Miasto
  Specjalistyczny Szpital Miejski poszerza swoją ofertę medyczną – właśnie została otwarta Pracownia Elektrofizjologii i Radiologii Zabiegowej.
 • Na zdjeciu: kovieta w średnim wieku, sukience w kwiaty i dużych okularach przeciwsłonecznych stoi z psem na tle fontanny
  Miasto
  Zmarła Irena Kantorska-Schick – Sybiraczka, która starała się tę część polskiej historii ocalić od zapomnienia poprzez spotkania i rozmowy, szczególnie z młodzieżą.
 • Rondo
  Drogi, Miasto
  Na skrzyżowaniu ulic Rydygiera i Wschodniej powstało nowe rondo pinezkowe, które zwiększa bezpieczeństwo poprzez wymuszenie zmniejszenia prędkości.
 • Ulica Szczecińska - plakat
  Miasto
  Nowoczesne centrum osiedlowe, miejsce spotkań i aktywności dla seniorów, a może świetlica integracyjna dla dzieci i młodzieży? W najbliższą środę, 24 lipca 2024 r., będzie okazja, aby porozmawiać o przyszłości budynków po PCK przy ul. Szczecińskiej w Toruniu.
 • Na zdjęciu: prezydent Paweł Gulewski i wiceminister Jacek Karnowski podają sobie ręce
  Miasto
  Rozwój Torunia i pozyskiwanie środków na najważniejsze zadania miasta były tematem spotkania prezydenta Pawła Gulewskiego z wiceministrem Jackiem Karnowskim.
 • Na zdjęciu: lampy na moście
  Drogi, Miasto
  Wymiana opraw na moście drogowym im. marsz. Józefa Piłsudskiego. Prace odbywają się na koszt producenta opraw, w ramach obowiązującej gwarancji.
 • - Od godz. 12:00 w niedzielę 21 lipca do godz. 23:00 w poniedziałek 22 lipca 2024 r. prognozowane są upały. Temperatura maksymalna w niedzielę wyniesie od 30°C do 32°C, w poniedziałek od 31°C do 33 °C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy odbył się 19 lipca 2024 r. w Kościele Wniebowzięcia NMP w Toruniu.
 • Z konieczności wymiany wody w obiegu zamkniętym, w poniedziałek 22 lipca 2024 r. w godzinach 7:00-15:00 Fontanna Cosmopolis będzie nieczynna. Po godzinie 15:00 zostanie ponownie uruchomiona.
 • O możliwościach współpracy podczas edycji 2024 wydarzenia Dronetech World Meeting przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu rozmawiali z organizatorami z Instytutu Wspierania Nowych Technologii. Najważniejsze spotkanie przedstawicieli branży lotniczej i pojazdów bezzałogowych odbędzie się w dniach 24-26 października 2024 na terenie Centrum...
 • W związku z zakończeniem zasadniczych prac drogowych na ulicy Leśnej w Rozgartach od poniedziałku, 22 lipca 2024 r., autobusy linii nr 131 wracają na stałą trasę. Przypomnijmy, że od 15 lipca br. autobusy linii nr 131 kursowały z pominięciem przystanków: „Kwiatowa”, „Stara Szkoła”, „Leśna”, „Wróblowa”, „Błotka” i „Szkoła”. Prace w Rozgartach już...
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
 • Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
 • Kolejna odsłona projektu Park Kultury - w amfiteatrze parku na Bydgoskim Przedmieściu zaplanowano koncert i pokaz filmowy w ramach kina letniego.