Mujeres Medicina -uzdrowicielki duszy | www.torun.pl

Mujeres Medicina -uzdrowicielki duszy

Data wydarzenia
-
logo klubu
Opis wydarzenia: 

Długoterminowa artystyczna dokumentacja fotograficzna kobiet z różnych kultur, generacji i stron świata pomagających ludziom w "uzdrawianiu duszy" poprzez różnego rodzaju ceremonie, terapie, warsztaty, muzykę medycyna, kręgi kobiet i inne alternatywne metody rozwoju.

Ten projekt to swego rodzaju ukłon w stronę wszystkich nauczycieli, terapeutów, przewodników duchowych, uzdrowicieli, których spotkałam na swojej drodze i dzięki którym udało mi się wyjść z wypalenia zawodowego i odzyskać utraconą pasję do fotografii. Tym projektem chciałabym przyczynić się do zwiększenia świadomości na temat tego, jak ważne jest zdrowie psychiczne i z jak wieloma traumami zmaga się ludzkość w dzisiejszych czasach. Waga rozwoju świadomości, kręgów, społeczności i dzielenia się tym co w nas żywe jest nieoceniona.

Bez względu na to gdzie się znajdujesz, nie jesteś sam.
"In Lak'ech Ala K'in" - Ja jestem innym Tobą, Ty jesteś innym mną.

Fotografie, które zostaną zaprezentowane podczas wystawy pochodzą z pierwszych sesji zrealizowanych podczas kręgów kobiet w Meksyku, kolejne zaplanowane są w Polsce, Europie, Amazonii i innych częściach świata. Zdjęcia wykonane były w technice analogowej, na kliszy średnioformatowej.
Realizacja dalszej części projektu planowana jest na kliszy wielkoformatowej. W tym celu autorka prowadzi zbiórkę internetową, która pomoże jej w zakupie aparatu wielkoformatowego i sfinansowaniu podróży do dżungli amazońskiej w Brazylii, gdzie planuje sfotografować kobiety z plemion Yawanawa i Huni Kuin.

O autorce:
Marta, to wrażliwa dusza, kobieta, poszukiwaczka, fotograf. Od 8 lat mieszkająca w połowie w Polsce i Meksyku. To właśnie tam otworzyła się na duchowość i rozwój osobisty, których owocem, po latach wypalenia zawodowego, jest projekt "Mujeres Medicina - uzdrowicielki duszy". Kobiety, jakie spotkała na swojej drodze rozwojowej w Polsce i w Meksyku, i które pomogły jej wyjść z “ciemności", zainspirowały ją do realizacji projektu personalnego, na którym teraz się skupia.

Więcej o projekcie i link do wspracia: https://patronite.pl/mujeresmedicina

Wstęp wolny

Data: 
12.11.2021 19:15 — 12.12.2021 00:00
Miejsce: 
ul. Mostowa 6
Organizator: 
Kategoria wydarzenia: 
Wystawa
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: ludzie idący ulicą
  Miasto
  Poniżej publikujemy wyjaśnienie, jakie skierował do redaktora naczelnego „Nowości”, Marcina Habela, po publikacji dwóch artykułów na temat Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, dyrektor jednostki Rafał Walter.
 • Na zdjęciu: kobieta patrzy na zdjęcia na wystawie Sztuka Natury
  Eko, Miasto
  Ruszyła 14. edycja Festiwalu Sztuk Wizualnych Inspirowanych Naturą „Sztuka Natury" Toruń 2021.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski
  Miasto
  Prezydent Michał Zaleski kontynuuje leczenie z powodu zachorowania na Covid-19. Jak poinformował w mediach społecznościowych, jego stan zdrowia z dnia na dzień się poprawia.
 • Kościoł pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.Fot. Sławomir Kowalski
  Drogi, Miasto
  W sobotę 4 grudnia w związku z obchodami święta Radia Maryja zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu, które obejmą ulicę Żwirki i Wigury, Drogę Starotoruńską oraz ulicę Bema.
 • Na zdjęciu od lewej: Łukasz Kaźmierczak, Adrian Drzycimski - Instytut Wspierania Nowych Technologii, Violetta Weroniecka - Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia, Łukasz Szarszewski – Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu
  Biznes, Miasto
  Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu w partnerstwie z liderem Powiatowym Urzędem Pracy dla Miasta Torunia oraz Instytutem Wspierania Nowych Technologii podpisało umowę o wartości docelowej dla mieszkańców ponad 2 mln zł na realizację pilotażowego programu badania rynku pracy. Projekt realizowany będzie ze środków Rezerw Funduszu Pracy Ministerstwa...
 • Plakat zachęcający do udziału w akcji sprawdź światła
  Miasto
  4 grudnia 2021 r. można bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł drogowych w wybranych Stacjach Kontroli Pojazdów w Toruniu.
 • Z okazji setnej rocznicy urodzin Stanisława Lema, Europejskie Centrum Filmowe Camerimage i Grupa Balzola zapraszają na przegląd filmów, opartych na prozie najpopularniejszego polskiego twórcy literatury science-fiction. Od 10 do 30 grudnia na dużym ekranie Kina Camerimage, znajdującego się w Budynku Fundacji Tumult na Rynku Nowomiejskim 28,...
 • W najbliższą sobotę, 4 grudnia 2021 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Legionów w Toruniu odbędzie się Turniej Mikołajkowy Hokeja Halowego. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
 • Urząd Miasta Torunia weryfikuje dokumentację dostarczoną przez torunian starających się o granty w ramach projektu "Granty PPGR - Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym".
 • Miasto Toruń nagrodzone przez Wspólnotę Polską "Za zasługi dla sportu polonijnego". Wyróżnienie odebrał 3 grudnia 2021 r. zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz podczas uroczystości w Centrum Olimpijskim w Warszawie.
 • Na jubileuszową, niezwykłą wystawę z okazji 130-lecia funkcjonowania komunikacji miejskiej w grodzie Kopernika zaprasza Miejski Zakład Komunikacji i Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.
 • Drony – technologia przyszłości już nadleciała. Systemy bezzałogowych statków powietrznych niewątpliwie mają szansę stworzyć branżę konkurencyjną do przemysłu samochodowego i lotniczego. W kolejnym odcinku cyklu „Start Up Toruń” Błażej Kriks właściciel firmy KRX Flying oraz ośrodka szkolenia OperatorDronów.pl opowiada o przyszłości swojej branży i...
 • Portal torunposzkole.pl to pomoc dla toruńskich rodziców poszukujących wartościowych zajęć pozaszkolnych dla swoich dzieci.
 • Z powodu montażu naświetlaczy w sobotę 11 grudnia 2021 r. most Piłsudskiego będzie zamknięty dla aut w godzinach od 6.00 do 17.00.