Modernizacja i rozbudowa Teatru Baj Pomorski | www.torun.pl

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Modernizacja i rozbudowa Teatru Baj Pomorski

Tytuł projektu:
Modernizacja i rozbudowa Teatru "Baj Pomorski" w Toruniu.

Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR) w ramach umowy nr Z/2.04/III/3.2/338/05/U/189/06. Umowa o dofinansowanie projektu została podpisana w dniu 24 marca 2006 r.

Koszt całkowity projektu: 9 515 558,13 zł
Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 2 709 537,75 zł
Dofinansowanie z Budżetu Państwa: 743 961,29 zł

Teatr "Baj Pomorski" w Toruniu jest jedynym teatrem lalkowym w województwie kujawsko-pomorskim i odznacza się znaczącym dla miasta dorobkiem teatralnym. Teatr, aby mógł pełnić i rozwijać kulturotwórczą oraz społeczną rolę, wymaga modernizacji oraz rozbudowy. Niniejsze przedsięwzięcie obejmowało:

  • modernizację istniejącego budynku głównego,
  • wykonanie nowej fasady budynku (część frontowa) z motywem bajkowej szafy wraz z rzeźbami projektu Pavla Hubički i stanowiącymi uzupełnienie architektury,
  • dobudowę łącznika zachodniego posiadającego funkcję komunikacyjną,
  • dobudowę foyer do budynku głównego,
  • dobudowę budynku zaplecza z garażami: podziemnym na 26 stanowisk parkingowych, w tym 4 stanowiska w postaci wydzielonych garaży,
  • budowę placu, parkingu naziemnego na 42 miejsca oraz 2 stanowiska dla autobusów, nawierzchni utwardzonych, zagospodarowanie terenu oraz niezbędne rozbiórki (Domu Aktora, budynku stolarni z garażem oraz innych obiektów na działkach),
  • pierwsze wyposażenie obiektów (beneficjent uznał koszt wyposażenia o przeznaczeniu kulturalnym jako koszt niekwalifikowany w procesie restrukturyzacji).

Prace budowlane rozpoczęły się 1 sierpnia 2005 r., a zakończyły 31 października 2006 r. Uroczyste otwarcie teatru miało miejsce 5 listopada 2006 r.

Ponadto projekt przewidywał zakupienie pierwszego wyposażenia obiektów o wartości ponad 2 mln zł. Koszty zakupu wyposażenia stanowią koszty niekwalifikowane projektu, co oznacza, że w całości zostały pokryte z budżetu Miasta Torunia.

Realizator:
Wydział Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta Torunia

Projekt zakończony pod względem rzeczowym i finansowym.

 
 
 
 

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2004-2006
Fundusz: 
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Program: 
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego
Typ projektu: 
Projekt konkursowy
Tematyka projektu: 
Infrastruktura kulturalna
Realizator: 
Urząd Miasta Torunia
Wydział Inwestycji i Remontów

Najczęściej czytane aktualności

  • 15. Bella Skyway Festival - program!
    Kultura, Miasto
    Piętnasta edycja toruńskiego festiwalu światła odbędzie się w dniach 20-24 sierpnia 2024 r. Znamy już pełen program tegorocznej edycji. Czego można się spodziewać?
  • Kultura, Miasto
    W czasie podróży przez Polskę francuski inżynier André Gustave Citroën w 1919 r. nabył patent na sposób wytwarzania maszyny do obróbki kół zębatych daszkowych. Tak w 1919 r. ruszyła produkcja znanych na całym świecie samochodów, a zazębienie daszkowe znalazło się w logo marki Citroena. W trakcie bieżącego weekendu do Torunia zawitało 3000...
  • Miasto
    W toruńskim Moto-Parku przy ul. Łukasiewicza w Toruniu ruszył w środę 17. Międzynarodowy Zlot Klubów Miłośników Citroena.
  • Aquapark przy Hallera ponownie otwarty
    Miasto, Sport
    Od najbliższego poniedziałku (19.08.2024 r.) będzie można korzystać z krytego basenu w Mini Aquaparku przy ul. Hallera 79.
  • Miasto
    Początek długiego weekendu warto było spędzić na toruńskim bulwarze. Na odwiedzających czekały atrakcje przygotowane w ramach Festiwalu Wisły.
  • MZK i parkingi na 15. Bella Skyway Festival
    Kultura, Miasto, MZK
    W czasie trwania imprezy, od 20 do 24 sierpnia, by ułatwić widzom dotarcie na festiwal, wprowadzone zostaną dodatkowe kursy miejskich tramwajów i autobusów. Warto też wiedzieć, gdzie są parkingi buforowe.
  • Dołącz do SKŁAD-u! Zrealizuj performance muzyczny lub wystawę.
  • Piętnasta edycja toruńskiego festiwalu światła odbędzie się w dniach 20-24 sierpnia 2024 r. Znamy już pełen program tegorocznej edycji. Czego można się spodziewać?
  • Początek długiego weekendu warto było spędzić na toruńskim bulwarze. Na odwiedzających czekały atrakcje przygotowane w ramach Festiwalu Wisły.
  • Uroczystością patriotyczną, mszą św. w intencji Ojczyzny i piknikiem militarnym Toruń uczcił Święto Wojska Polskiego.
  • W toruńskim Moto-Parku przy ul. Łukasiewicza w Toruniu ruszył w środę 17. Międzynarodowy Zlot Klubów Miłośników Citroena.
  • Koncerty, parady statków, darmowe rejsy, stoiska edukacyjne oraz kulinarne – to wszystko w ramach Festiwalu Wisły, który w dniach 14-15 sierpnia 2024 r. odbywa się w Przystani Toruń.
  • Jak dożyć do setki w dobrym zdrowiu? Wie to torunianka pani Klara Maślonkowska, którą z okazji 100. urodzin odwiedził 14 sierpnia 2024 r. prezydent Torunia Paweł Gulewski. - Serdecznie gratuluję Pani osiągnięcia tak pięknego wieku 100 lat, z których większość, bo aż 90 lat przeżyła Pani swoim rodzinnym mieście Toruniu. W imieniu swoim i...
  • - Od godz. 12:00 w czwartek 15 sierpnia do godz. 20:00 w sobotę 17 sierpnia 2024 r. prognozowane są upały. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 29°C do 31°C, temperatura minimalna w nocy od 17°C do 19 °C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.