Migracje roślinne | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Migracje roślinne

Data wydarzenia
-
Plakat wydarzenia
Opis wydarzenia: 

Warsztaty dla osób dorosłych organizowane w przestrzeni wystawy No Man’s Land/Ziemia niczyja.

Ile roślin, które znamy doskonale, pochodzi z innych kontynentów? Jak wiele z tych, które rosną wszędzie wokół nas nazywamy chwastami, bo nie znamy ich prawdziwych nazw? Jak wiele polskich i słowiańskich tradycji kuchennych czy leczniczych czeka na ponowne odkrycie? Zdecydowanie zbyt wiele. Dlatego Centrum Sztuki Współczesnej  zaprasza na spotkanie z rodzimymi ziołami!

- Porozmawiajmy o gatunkach niezwykle ważnych dla naszej kultury (oraz zdrowia), przyrządźmy z nich leki, poznajmy ich tajemnice i potencjał, skrywany przez tych zielonych bohaterów naszych przydrożnych zarośli - piszą organizatorzy.

Warsztaty poprowadzi Sara Orzechowska – zielarka, folklorystka, doktorantka UMK, zajmująca się naukowo badaniem tradycji zielarskich w folklorze polskim. Certyfikowany towaroznawca zielarski, ale przede wszystkim praktyk. Autorka licznych kursów, projektów i warsztatów o tematyce zielarskiej i etnobotanicznej, a także artykułów naukowych o tradycyjnym wykorzystaniu roślin.

Wstęp darmowy - obowiązują wcześniejsze zapisy w recepcji CSW: osobiście w godzinach otwarcia CSW bądź telefoniczne pod nr. 56 610 97 18.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i z programu Unii Europejskiej Kreatywna Europa.

Data: 
06.08.2022 12:00 — 14:00
Miejsce: 
CSW, ul. Wały Generała Sikorskiego 13
Kategoria wydarzenia: 
Warsztaty
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu trzy tradycyjne łodzie z flagami Festiwalu Wisły
  Kultura, Miasto, Sport
  Największy zlot tradycyjnych łodzi i statków rzecznych w Polsce ponownie zawitał w Toruniu! Kultowa impreza z sześcioletnią tradycją potrwa do 15 sierpnia 2022 r.
 • Miasto
  Swoje święto obchodziło 12 sierpnia 2022 r. toruńskie Kolegium Jagiellońskie. Podczas uroczystości uczelni nadano status akademii.
 • Na zdjęciu Oficer Wojska Polskiego salutuje sztandarowi Garnizonu Toruń.
  Kultura, Miasto
  15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Grafika wydarzenia
  Miasto, Sport
  Miasto Toruń i Stowarzyszenie GoSport! zapraszają na drugą edycję wydarzenia „Dzień Sportu 2022”. Podczas imprezy na toruńskich Stawkach możecie liczyć na treningi, sportowe animacje i konkursy z najlepszymi toruńskimi sportowcami.
 • Na zdjęciu: widok z drona na budowę linii tramwajowej
  Miasto, MZK
  Dłużej niż pierwotnie planowano zamknięty będzie odcinek Szosy Chełmińskiej od ul. Grudziądzkiej do pl. NOT. Przejazd nie będzie możliwy do 21 sierpnia 2022 r.
 • Na zdjęciu: trzy jachty z białymi żaglami na Wiśle
  Miasto, Sport
  14 sierpnia 2022 r. odbędzie się 57. edycja Długodystansowych Regat na Wiśle. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wisły.
 • Szlakiem toruńskiego sportu ruszą uczestnicy rekreacyjnego rajdu organizowanego przez Urząd Miasta oraz Stowarzyszenie GoSport! Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia 2022 r.
 • W poniedziałek 15 sierpnia 2022 r. w związku z przypadającym świętem, ruch tramwajowy i autobusowy będzie ograniczony.
 • Anooki to zabawni bohaterowie instalacji, które będzie można zobaczyć na placu Rapackiego podczas 13. Bella Skyway Festival, który odbędzie się w Toruniu w dniach 16-20 sierpnia 2022 r.
 • Przy budynku Wydziału Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Torunia powstały trzy rabaty z nowymi nasadzeniami.
 • W związku z szybszym niż planowano zakończeniem prac montażowych przy 13. Bella Skyway Festival w rejonie Placu Rapackiego, Fontanna Cosmopolis została ponownie uruchomiona. Wszyscy spragnieni ochłody będą mogli korzystać z fontanny przez najbliższe upalne dni do godziny 18:00. Później, w godzinach wieczornych, w związku z organizacją festiwalu...
 • W okresie pomiędzy 15 a 17 sierpnia 2022 r. zmieniają się terminy odbioru odpadów.
 • Niemieccy dziennikarze portalu o kulinariach „Kulinariker” ponownie piszą o Toruniu! Tym razem zachęcają do odwiedzenia naszej starówki i jej smakowitych zaułków.
 • Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu ogłasza przetarg ustny na wynajem lokali użytkowych i miejsc parkingowych.