www.torun.pl

Literackie przygody młodych – gry fabularne w służbie książce

Data wydarzenia
-
logo Ksiaznicy Kopernikanskiej
Opis wydarzenia: 

Literackie przygody młodych – gry fabularne w służbie książce to projekt Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu, na który złożą się:

 • transmisje live na facebookowym profilu Książnicy Kopernikańskiej
 • konkursy
 • prelekcje i dyżury ekspertów
 • sesje RPG on-line
 • spotkania z autorami książek, którzy są fanami gier RPG


Konkurs

Zadanie jest proste. Wystarczy napisać, czym są dla Was gry fabularne. Na teksty (nieprzekraczające 500 znaków ze spacjami) czekamy pod adresem rpg@ksiaznica.torun.pl
Każdy tekst prosimy podpisać pseudonimem (nie podawajcie danych osobowych - imienia i nazwiska).

Konkurs trwa do piątku, 9 października 2020 r., do godz. 12.00. Ogłoszenie wyników nastąpi 12 października 2020 r. na facebookowym profilu Książnicy Kopernikańskiej podczas pierwszej transmisji z cyklu Literackie przygody młodych – gry fabularne w służbie książce. Początek transmisji o godz. 18.00.

Nagrody: Podręcznik Warhammer Fantasy Roleplay - 4. edycja, Gra o tron G.R.R. Martina - edycja ilustrowana, zestaw startowy do gry Zew Cthulhu, Gadżety od sklepu Myszojelen.pl

Link do wydarzenia na Facebooku

 

Harmonogram transmisji live:

12 października: Zostań na chwilę i posłuchaj
Czym są gry RPG i dlaczego chcemy o nich opowiadać
14 października: Światy, w których możesz być
Literatura a gry RPG
19 października: Przed wyruszeniem w drogę...
Historia i rozwój gier RPG, Dungeons & Dragons i życie rpgowca
21 października: ...należy zebrać drużynę
Wybierz swoją przygodę: Zew Cthulhu, Tajemnice pętli i inne
26 października: Na szlak!
Wybierz swoją przygodę: Warhammer, The Witcher, Dark Heresy i inne
28 października: Coś się kończy, coś się zaczyna
Wybierz swoją przygodę: pozostałe systemy oraz co dalej

Początek każdej transmisji o godz. 18.00.

Link do wydarzenia na Facebooku

Data: 
07.10.2020 00:00 — 09.10.2020 12:00
12.10.2020 18:00
14.10.2020 18:00
19.10.2020 18:00
21.10.2020 18:00
26.10.2020 18:00
28.10.2020 18:00
Miejsce: 
online
Kategoria wydarzenia: 
Inne
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu widać stojący na światłach autobus linii nr 14, obok stoi samochód osobowy
  Miasto, MZK
  Od 22 października 2020 r. wycofany zostanie dodatkowy kurs na linii nr 14 o godz. 5:18 z ul. Okólnej w kierunku ul. Mazowieckiej.
 • Neon z napisem "Camerimage"
  Kultura, Miasto
  Publikujemy stanowisko Zarządu Lokalnej Organizacji Turystycznej Toruń w sprawie budowy Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage.
 • Na zdjęciu wnętrze Toruńskiego Centrum Targowego
  Miasto
  Prezydent Torunia Michał Zaleski poinformował Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza o możliwej lokalizacji szpitala tymczasowego. W razie potrzeby udostępnione do tego celu ma być Toruńskie Centrum Targowe.
 • Na zdjęciu widać teren inwestycyjny przy ul. Świdnickiej
  Biznes, Miasto
  20 października 2020 roku podczas przetargu w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami została sprzedana kolejna działka w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej Toruń-Wschód. Prawie pół miliona złotych wpłynie do miejskiej kasy.
 • Na zdjęciu pracowniczka medyczna trzyma fiolkę z wymazem
  Miasto
  Prezydent Torunia Michał Zaleski wdrożył procedurę tworzenia nowych punktów pobrań, w których wykonać będzie można test na obecność koronawirusa. Działać będą one w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.
 • Samochody jadące wzdłuż oświetlonej nocą Szosy Lubickiej
  Służby miejskie zakończyły przegląd oświetlenia na toruńskich osiedlach. Zadecydowano o wprowadzeniu korekt na 11 ulicach z 26 objętych oszczędnościami energetycznymi ze względu na pandemię i zmniejszone wpływy do budżetu miasta.
 • Maja Błażejewska z KS Centuria Toruń wygrała osiemnastoosobową drabinkę na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbyła się w dniach 16-18 października 2020 r. w Puławach i drugi raz z rzędu wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski kadetek w taekwondo olimpijskim.
 • W Pruszkowie w dniach 16-18 października 2020 r. rozegrane zostały Torowe Mistrzostwa Polski w konkurencjach nieolimpijskich dla juniorów oraz Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych (zawodnicy od kategorii junior młodszy aż do kategorii młodzieżowiec). Trzydniowe zawody stanowiły ostatnie przetarcie przed torowymi...
 • W ciągu trzech tygodni października w Toruniu zakaziło się koronawirusem 790 osób! Z wtorku na środę 20/21.10 liczba chorych na Covid-19 wzrosła o 194 osoby.
 • Do czwartku 22 października 2020 r. do godzin wieczornych trwać będą ćwiczenia na poligonie w Toruniu. W mieście będzie słychać dźwięk wybuchów.
 • Decyzją Wojewody Kujawsko-Pomorskiego od 21 października 2020 r. do odwołania zawieszona zostaje działalność niektórych placówek dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami.
 • Od 21 i 22 października - dodatkowe kursy na linii nr 40. W związku z ograniczeniami w dopuszczalnej liczbie pasażerów podróżujących środkami transportu publicznego na jednym z bardziej obciążonych odcinków linii nr 40 wprowadzone zostaną dodatkowe kursy.
 • Wyniki analizy przeprowadzonej przez Yanosik i Be-Mobile potwierdzają słuszność zaleceń Miejskiego Zarządu Dróg, który w związku z remontem mostu zaleca objazd mostem gen. Elżbiety Zawackiej.
 • Legendarny lokalny zakład działający od ponad 60 lat. Prawdziwi mistrzowie w swoim fachu. W kolejnym odcinku cyklu „Starówka Mistrzów” odwiedziliśmy Toruńską Wytwórnię Stempli przy Placu Rapackiego.