Kwartet smyczkowy Kamus z Finlandii | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Kwartet smyczkowy Kamus z Finlandii

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

W sobotę 18 maja 2024 r. o godz. 18:00 w ramach Festiwalu Muzyki Krajów Bałtyckich Probaltica na Sali Mieszczańskiej toruńskiego Ratusza Staromiejskiego odbędzie się koncert kwartetu smyczkowego Kamus Quartet z Finlandii.

Kamus Quartet to jeden z najwybitniejszych nordyckich zespołów, który od ponad 20 lat niezmiennie zachwyca słuchaczy mocnym i wyrazistym dźwiękiem. Zarówno w Finlandii, jak i innych krajach skandynawskich, muzycy stali się powszechnie znani ze swojego wszechstronnego programu artystycznego obejmującego dzieła od wczesnej klasyki po najnowszą muzykę współczesną i jego mistrzowskiego wykonania. W ostatnich latach odbyli tournee po Meksyku, Wielkiej Brytanii, Belgii, Szwecji i Holandii, włączając w to swój słynny debiut w Concertgebouw w Amsterdamie. Nagrania kwartetu zyskały szerokie uznanie i zdobyły nagrodę EMMA za najlepsze nagranie muzyki klasycznej w Finlandii oraz nagrody za najlepszy album z muzyką klasyczną.

Ewolucja kwartetu od zespołu wyjątkowych studentów wiolinistyki do ważnego elementu fińskiego życia muzycznego nastąpiła poprzez serię koncertów zatytułowaną TeemaHelsinki, w ramach której poszukiwane były nowe miejskie przestrzenie dla prezentacji muzyki klasycznej łączące muzykę i jej odważne interpretacje z otaczającą przestrzenią. Kilka lat temu muzycy rozpoczęli nowy projekt mający na celu wzbogacenie życia muzycznego wiejskich części Finlandii i są dyrektorami artystycznymi cieszącego się międzynarodowym uznaniem i nagradzanego Meidän Festivaali realizowanego nad jeziorem Tuusula zaledwie pół godziny jazdy samochodem od Helsinek.

18 maja godz. 18.00 Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego, kwartet smyczkowy Kamus z Finlandii

występujący w składzie: Terhi Paldanius – skrzypce, Jukka Untamala – skrzypce, Jussi Tuhkanen – altówka, Petja Kainulainen - wiolonczela

w programie:

Jean Sibelius (1865 – 1957) – Finlandia - Adagio d-moll JS12
Ludwig van Beethoven (1770 – 1827) - Kwartet smyczkowy nr 10 Es-dur op. 74 znany kwartet harfowy
Mieczysław Weinberg (1919-1996) - Kwartet smyczkowy nr 5 B-dur op. 27

 

Data: 
18.05.2024 18:00
Miejsce: 
Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego
Kategoria wydarzenia: 
Koncert
Festiwal
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: liczne grono osób stoi w sali sesyjnej
  Miasto
  Herb województwa kujawsko-pomorskiego został odsłonięty w sali Rady Miasta Torunia. Jego miejsce jest obok herbu miasta.
 • 5. sesja Rady Miasta Torunia
  Miasto
  18 lipca 2024 r. o godz. 10.00 rozpocznie się 5. sesja Rady Miasta Torunia.
 • Autobusem MZK do Kamionek
  Miasto
  Z Torunia prosto nad jezioro w Kamionkach. 20 lipca 2024 r. uruchomiona zostanie linia autobusowa nr 141.
 • Na zdjęiu: wieża ratusza na tle pochmurnego nieba
  Kultura, Miasto
  Weekend rozpoczynamy sztuką młodego pokolenia - w CSW otwarcie trzech wystaw młodych artystek. Dla melomanów - koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy. A w niedzielę czeka nas odpoczynek i spacery - instytucje kultury zachęcają do pełnego relaksu.
 • Miasto
  10–11 września 2024 roku w CKK Jordanki odbędzie się Toruński Kongres Dialogu.
 • Parkingi Park&Ride są zlokalizowane w dwóch miejscach – przy ul. Olimpijskiej 42 oraz Dziewulskiego 38.
  Miasto, MZK
  Aż o połowę, od września 2024 r., obniżone zostaną ceny na toruńskich parkingach Park&Ride.
 • Ruszyły prace wykończeniowe w powstającym budynku usługowo-biurowym przy ul. Szubińskiej 13 w Toruniu. Inwestor planuje oddać obiekt w ręce najemców w październiku 2024 roku. Do wynajęcia zostały ostatnie lokale dla biznesu.
 • Herb województwa kujawsko-pomorskiego został odsłonięty w sali Rady Miasta Torunia. Jego miejsce jest obok herbu miasta.
 • Podczas rozdania toruńskich nagród muzycznych z jubileuszowym koncertem wystąpi Sławek Uniatowski. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca 2024 r. o godz. 18:00 na scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Zabytek wraz z terenem przyległym zostanie przekazany umową użyczenia Toruńskiej Agendzie Kulturalnej. W pierwszym etapie na miejscu powstanie ogrodzenie, a cały teren zostanie objęty dozorem monitoringu. Wykonane zostaną również najpotrzebniejsze prace porządkowe i konserwacyjne.
 • Uroczyste odsłonięcie herbu województwa kujawsko-pomorskiego rozpocznie 5. sesję Rady Miasta Torunia, która odbędzie się 18 lipca 2024 r.
 • Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poszukuje wykonawcy, który wykona remont ulicy Szosy Lubickiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości ulicy Piskorskiej. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 26 lipca br. Remont obejmie Szosę Lubicką na odcinku od ulicy Dziewulskiego do Olsztyńskiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości...
 • Dobra lokalizacja w zasięgu drogi krajowej nr 15, rozwijające się osiedle mieszkaniowe i plan zagospodarowania przestrzennego zakładający prowadzenie usług. To atuty nieruchomości przy Szubińskiej 23 w Toruniu o powierzchni 0,32 ha. Cena wywoławcza wynosi 1 200 000 zł.
 • 18 lipca 2024 r. o godz. 10.00 rozpocznie się 5. sesja Rady Miasta Torunia.