Instrukcja Obsługi Sztuki - Grupa Tetrapoda | www.torun.pl

Instrukcja Obsługi Sztuki - Grupa Tetrapoda

Data wydarzenia
-
baner wydarzenia
Opis wydarzenia: 

Czy zastanawialiście się kiedyś skąd twórcy i twórczynie kultury czerpią inspirację do swoich dzieł? Kiedy pojawia się u nich natchnienie oraz jak dokładnie powstają ich prace?

Na naszą artusową kanapę zaprosimy tym razem artystów i artystki, którzy na co dzień wystawiają w Centrum Kultury Dwór Artusa swoje obrazy, fotografie, rzeźby lub występują na naszej scenie - zachwycając publiczność śpiewem, wiedzą, dowcipem, grą aktorską lub twórczością literacką.
W szczerej rozmowie zapytamy ich o to, jak wygląda dzień pracy artysty oraz jakie są jego jasne… I te ciemniejsze strony.

W trzecim odcinku cyklu Instrukcji Obsługi Sztuki naszych gości będzie aż troje: pomysłodawca, założyciel Grupy Artystycznej TETRAPODA: Janusz Mirosław Dembowski - rzeźbiarz, malarz, rysownik, poeta,  Anna Wysocka, która tworzy obrazy, obiekty, rzeźby, płaskorzeźby i rysunki w technice własnej,  Wojciech Kozioł, który uprawia malarstwo, zajmuje się projektowaniem i wykonawstwem witraży, a także ich konserwacją.

Z artystami porozmawiamy o pomyśle na stworzenie grupy TETRAPODA oraz sztuce, która bierze się z ciała, ziemi – nie przez ten czy inny kolor, ale przez nadanie wiarygodności artystycznym działaniom. Jak mówią sami twórcy, wiarygodność sztuki to ich duchowa odwaga, a proporcje tej odwagi to siła artystycznej intuicji.
A jeśli sama rozmowa to za mało, wystawę grupy TETRAPODA obejrzycie w Galerii Muz przy ul. Podmurnej 1/3 jeszcze do 26 lutego 2021 roku.

Wywiad poprowadzi dla Was Łukasz Wudarski - dyrektor Centrum Kultury Dwór Artusa, historyk sztuki.
Wydarzenie jest bezpłatne

A wszystko to na profilu facebookowym Dworu Artusa - przejdź na profil oraz na kanale You Tube placówki - przejdź na stronę.

Data: 
24.02.2021 18:30
Miejsce: 
online
Kategoria wydarzenia: 
Spotkanie
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski składający kwiaty na grobie prof. Domasłowskiego
  Miasto
  27 lutego 2021 roku na cmentarzu św. Jerzego przy ul. Gałczyńskiego odbył się pogrzeb zmarłego 19 lutego prof. Wiesława Domasłowskiego i jego żony Wacławy Szmidel-Domasłowskiej. W uroczystościach wziął udział prezydent Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu: węzeł przesiadkowy przy al. św. Jana Pawła II
  Inwestycje, Miasto, MZK
  W sobotę 27 lutego 2021 r. o godz. 10:00 oddano do użytku nowy zintegrowany węzeł przesiadkowy w al. św. Jana Pawła II. Od tej pory pasażerowie mogą zmieniać środki transportu publicznego w ramach jednej platformy przesiadkowej. Zintegrowany węzeł przesiadkowy ma przejąć funkcję wszystkich dotychczasowych przystanków komunikacji miejskiej w...
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu potwierdzono 73 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Dwie osoby zmarły, w tym jedna nie miała żadnych chorób współistniejących z zakażeniem.
 • Na zdjęciu prezydent Michał Zaleski mówi, obok niego siedzi komendant KMP Maciej Lewandowski.
  Miasto
  Miasto, jak co roku, przeznacza środki finansowe wspierające zakup nowych samochodów dla policji i zrealizowanie dodatkowych patroli.
 • Przechodnie w maskach na Rynku Staromiejskim w Toruniu, fot. Sławomir Kowalski
  Koronawirus, Miasto
  Od 1 marca 2021 r. mogą wznowić działanie niektóre placówki dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami w województwie kujawsko-pomorskim.
 • Na zdjęciu panorama miasta Torunia nocą, napis zainwestuj w Toruniu
  Biznes, Miasto
  Miasto Toruń przygotowało w tym roku bogatą ofertę nieruchomości inwestycyjnych. Duże tereny inwestycyjne, działki dla małych i średnich przedsiębiorstw, nieruchomości pod usługi. Pomimo pandemii nie słabnie zainteresowanie miejskimi terenami dla biznesu. Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu prezentuje przegląd tegorocznych ofert inwestycyjnych.
 • W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 73 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 – tyle samo, co dnia poprzedniego. Żadna osoba nie zmarła w wyniku COVID-19.
 • Dziesięć ekip i specjalnie uruchomiony numer telefonu dla mieszkańców. Toruńscy drogowcy rozpoczęli naprawę dróg po zimie.
 • Miasto ogłosiło konkurs na stanowisko dyrektora Teatru "Baj Pomorski" w Toruniu. Oferty można składać do 31 marca 2021 r.
 • Warsztaty, pokazy, prezentacje i wykłady w wersji online - to główne punkty programu tegorocznej edycji "Tygodnia Mózgu". Wydarzenie odbędzie się od 15 do 19 marca.
 • 6 i 7 marca w ramach zwiedzania wystaw Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Centrum Innowacyjnej Edukacji będzie można skorzystać ze specjalnie przygotowanych stanowisk.
 • Przypominamy, że już w sobotę 27 lutego 2021 r. o godz. 10:00 zostanie oddany do użytku nowy zintegrowany węzeł przesiadkowy w al. św. Jana Pawła II. Od tej pory pasażerowie będą mogli zmieniać środki transportu publicznego w ramach jednej platformy przesiadkowej.
 • W toruńskim kościele Wniebowzięcia NMP - diecezjalnym sanktuarium bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego 23 lutego 2021 r. odbyły się uroczystości z okazji 76. rocznicy śmierci toruńskiego kapłana, harcerza i męczennika.
 • W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 73 zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Żadna osoba nie zmarła w wyniku COVID-19.