Festiwal Kultury Popularnej DwuTakt 2023 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Festiwal Kultury Popularnej DwuTakt 2023

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 
W sobotę 20 maja 2023 r. w I LO im. Mikołaja Kopernika w Toruniu odbędzie się Festiwal Kultury Popularnej DwuTakt 2023.
 
Zapraszamy na Giełdę Komiksów DwuTarg i wydarzenia towarzyszące. Wstęp bezpłatny!
 
Wydarzenia towarzyszące:
  • Konkurs rysunkowy pt. "Sekretne życie Kopernika"
    w konkursie rysunkowym zatytułowanym "Sekretne życie Kopernika" do 13 maja 2023 r. można było zgłaszać różnego typu prace plastyczne: jednostronicowy komiks, rysunek bądź grafikę, technika pracy dowolna
    na zwycięzców w dwóch kategoriach (uczestnicy do 15. roku życia i starsi) czeka zestaw albumów komiksowych; wyniki konkursu zostaną ogłoszone 20 maja podczas giełdy komiksów DwuTarg; wybrane prace zaprezentowane zostaną podczas specjalnej wystawy w ramach festiwalu
  • Renesans Superbohaterów
  • Warsztaty rysunkowe
DwuTarg - giełda komiksu niezależnego - hol (parter) 11:00-19:00
Stoiska niezależnych wystawców oraz twórców komiksowych, m.in. Tomxyz, Sonne, Emi De Clam, PinPinax, AKT, Ottoich, Kamil Dukiewicz, Fanga, Łukasz Bałut, Studio Lain, Creepy mascots - Potworniaki, Paulina Kalinowska, Paweł Słoń, Haerelands The Graphic Novel oraz stoiska kolekcjonerskie
 
Strefa Warsztatowa – sala nr 19 (parter)
13:00-15:30 Warsztaty komiksowe: Warsztaty dotyczące tworzenia i ilustrowania komiksu prowadzone przez Piotra Wojciechowskiego („Opowieści Grabarza”, „AKT”)
19:00-19:30 Bitwa Rysunkowa: Konkurs z nagrodami, w którym w szranki stają obok siebie profesjonaliści i początkujący rysownicy. Prowadzenie Wojciech Łowicki (Festiwal DwuTakt)
19:30-19:40 Ogłoszenie wyników konkursu "Sekretne życie Kopernika" - prowadzenie Wojciech Łowicki (Festiwal DwuTakt)
 
Renesans Superbohaterów – sala nr 20 (parter)
12:30-13:25 Czy z filmów Marvela wyparowała magia? MCU nie ma ostatnio dobrej passy, a "Strażnicy Galaktyki Vol. 3" raczej nie odwrócą trendu. Jakie są główne grzechy i błędy popełniane przez Marvel Studios? Czego my, fani, mamy w szczególności dość i jakie są nasze obawy? Co szefostwo kinowego uniwersum Marvela może zrobić, abyśmy na nowo ekscytowali się filmami MCU? Prowadzenie Bartosz Filip Malinowski (Bez/Schematu)
13:30-14:25 Wielu Strażników Galaktyki naraz. James Gunn chwilę temu w znakomity sposób domknął swoją opowieść o Strażnikach Galaktyki – postaciach z Marvelowego dna gara, które szturmem podbiły serca widzów. Co ciekawe komiksowe wojaże tego zespołu i jego poszczególnych członków są zdecydowanie dziwniejsze niż rzeczy, które zobaczyliśmy w filmach MCU. Podczas prelekcji Radek Pisula prześledzi różne inkarnacje tej drużyny i drogi poszczególnych bohaterów do miejsca, w którym są obecnie. Prowadzenie Radosław Pisula (Napisy Końcowe, Full Frontal Pisula)
14:30-15:25 Supergirl: kobieta...przeszłości? W roku 2025 startuje nowe Uniwersum DC, a w nim film o Supergirl. Ale po co nam nowa Kara Zor-El? Przecież mamy już "Supergirl" z roku 1984, od człowieka, który rok później opowiedział nam o złej korporacji, przejmującej tajne proszki Świętego Mikołaja i sprzedającej je dzieciom, by te mogły latać! Cóż zatem kryje się w tym zapomnianym klasyku sprzed prawie 40 lat? Przekonajmy się! Prowadzenie Julian Jeliński (Brody z kosmosu)
15:30-16:25 Dziwne originy Batmana: Geneza postaci Batmana na pozór jest jedną z najbardziej znanych i najbardziej rozpoznawalnych opowieści w popkulturze. Niby wszyscy wiedzą dlaczego Bruce Wayne został superbohaterem, jednak origin zmieniał się wraz z upływem kolejnych dekad, czasem przynosząc zaskakujące fakty. Dlaczego rodzice Wayne'a zginęli? Kto opiekował się nim po ich śmierci? Kto był pierwszym... Robinem? O tym wszystkim i wielu innych dziwnych faktach opowie Michał Siromski. Prowadzenie Michał Siromski (Stowarzyszenie Gildia Superbohaterów, AKT)
16:30-17:55 Panel dyskusyjny - Czy mamy dosyć MCU? Czwarta faza MCU zebrała nie najlepsze opinie, piąta zaczęła się jeszcze gorzej. Czy Marvel przeżywa kreatywny kryzys, czy po "Engame" coś się wypaliło, czy nasze oczekiwania stały się zbyt wygórowane? A może mamy już po prostu dosyć MCU? Zapraszamy do dyskusji! Prowadzenie Mateusz Działowski (tvgry.pl, Gospoda RPG, Koszmarne Horrory), Radosław Pisula (Napisy Końcowe, Full Frontal Pisula) oraz Bartosz Filip Malinowski (Bez/Schematu)
18:00-19:00 Skasowane gry superbohaterskie: Wielu fanów dałoby się pociąć za grę z ich ulubionym superbohaterem. Na rynku pojawia się coraz więcej tego typu produkcji, jednak los niektórych z nich już dawno został przesądzony - odwołane. Ile gier mógł mieć Batman? Czy Ben Affleck podkładał głos Daredevilowi w niepowstałej adaptacji filmu? O tych i innych ciekawych przypadkach opowie Pan Mateusz. Prowadzenie Mateusz Działowski (tvgry.pl, Gospoda RPG, Koszmarne Horrory)
Data: 
20.05.2023 11:00
Miejsce: 
I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Toruniu
Kategoria wydarzenia: 
Inne
Kopernik 550
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

  • Organizacja ruchu w majówkowy weekend na Starówce
    Drogi, Miasto
    W weekend majowy w obrębie Starówki będą obowiązywać zmiany w organizacji ruchu i komunikacja miejskiej.
  • Miasto
    Na Rynku Staromiejskim odbyło się wydarzenie z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, podczas którego licznie zgromadzeni torunianie i przybyli do Torunia goście wspólnie z Chórem Akademickim Uniwersytetu Mikołaja Kopernika odśpiewali hymn UE pt. „Oda do radości”.
  • Miasto
    Tuż przed majówką miasto uruchomiło w Toruniu fontanny miejskie. Wracają także widowiskowe pokazy wieczorne na fontannie Cosmopolis przy Fosie Staromiejskiej.
  • Święto Flagi i Konstytucji 3 Maja w Toruniu
    Kultura, Miasto
    Przed nami Święto Flagi i oraz 223. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Warto sprawdzić, co będzie się działo w Toruniu w dniach 2-3 maja.
  • Drogi, Miasto
    W poniedziałek 29 kwietnia 2024 r. o godzinie 17.00 Bulwar Filadelfijski zostanie udostępniony dla ruchu.
  • Eko, Miasto
    Nowe podłogi i balustrady - zakończył się remont tarasu widokowego przy ul. Majdany.
  • Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego im. Mariana Sydowa w Toruniu zaprasza mieszkańców miasta i regionu do udziału w kolejnych wyprawach krajoznawczo – pieszych w dniach 4 i 8 maja 2024 r.
  • Centrum Wsparcia Biznesu jest partnerem Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej - Copernican Digital Forum. Wydarzenie odbędzie się w dniach 7-8 maja 2024 r. na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarzadzania UMK. Organizatorem konferencji jest Studenckie Koło Naukowe Forum e-biznesu.
  • Blisko 100 rowerzystów wzięło udział w pierwszej edycji historycznych rajdów rowerowych „Flisackim szlakiem”. Wydarzenie jest częścią roku upamiętniającego tradycje flisactwa w Toruniu. Kolejny rajd z tego cyklu zaplanowano 11 maja 2024.
  • Rozpoczynamy kolejny cykl biegów przełajowych pn. „Cross Barbarka 2024” i gorąco zapraszamy do udziału.
  • Przypominamy, że parkując na terenie Strefy Płatnego Parkowania w dniu 1 i 3 maja 2024 r. nie wnosimy opłat.
  • Fitch Ratings potwierdził ratingi Miasta Torunia i zmienił perspektywę międzynarodowych długoterminowych ratingów dla zadłużenia w walucie zagranicznej i krajowej z negatywnej na stabilną.
  • W dniu pierwszej sesji Rady Miasta Torunia IX kadencji, 7 maja br. w Katedrze śś. Janów odbędzie się msza święta w intencji miasta i mieszkańców.
  • W poniedziałek 29 kwietnia 2024 r. o godzinie 17.00 Bulwar Filadelfijski zostanie udostępniony dla ruchu.