Festiwal Kultury Podróży ŚwiatoPogląd - Wietnam, Kuba, Rumunia | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Festiwal Kultury Podróży ŚwiatoPogląd - Wietnam, Kuba, Rumunia

Data wydarzenia
-
baner wydarzenia
Opis wydarzenia: 

Festiwal Kultury Podróży ŚwiatoPogląd to niepowtarzalne spotkania pasjonatów podróży, podczas których uczymy świadomego podróżowania w oparciu o tolerancję międzykulturową i kompleksowo przybliżamy uczestnikom trzy wybrane państwa. Festiwal zestawia relacje podróżników odwiedzających poszczególne kraje z perspektywą mieszkańców tych regionów, obecnie przebywających w Polsce. Podczas drugiej edycji zapraszamy na spotkanie z Wietnamem, Kubą oraz Rumunią. Co tak naprawdę o nich wiemy? Jak świadomie podróżować i poznawać prawdziwy charakter tych miejsc? Jak wygląda życie obcokrajowców w Polsce? Trzy diametralnie inne kraje z trzech kontynentów, trzy ciekawe kultury, trzy narodowości, zamieszkujące również Polskę.

PROGRAM:

 • 4 września (piątek)

Wietnam
17:00 otwarcie festiwalu: pokaz sztuki wietnamskiej
17:15-19:15 multimedialne prelekcje polskich podróżników odwiedzających Wietnam.
O swoich podróżach opowiedzą m.in.: Adam Kurosiński Life, the journey, Maja i Grzegorz Korycińscy - kanał na YT "Lecimy dalej", Iza Paciorek Podróż Nienażarty
19:15-19:45 Wietnamczycy w Polsce – znawcy przedmiotu oraz historii opowiedzą o osobistych doświadczeniach.
Goście: Ngô Văn Tưởng – współautor książki "Słodko-kwaśna historia", przewodnika po kulturze i kuchni wietnamskiej w Polsce, Nguyen Van Hai - restauracja Thienlong, Vu Vinh
19:45-20:45 panel dyskusyjny z udziałem wszystkich zaproszonych gości i publiczności
20:45 wernisaż wystawy prac "Wietnam - Jednym śladem" Zuzanny Kwapińskiej i Katarzyny Rybarczyk oraz wystawy prac Lili Poszumskiej Toros Bravos Sueltos,, Galeria Artus
22:00 after party w klubie festiwalowym PERS
16:00-19:00 Mobilna szafobudka z obrazami Emila Moise-Szalli, która wyruszy spod Dworu Artusa i będzie jeździć po starówce z przenośną garderobą z kostiumami i rekwizytami oraz oprawą do wykonania fotograficznych reprodukcji obrazów przedstawiających Toruńską Starówkę.

 • 5 września (sobota)

Rumunia
11:00-13:00 multimedialne prelekcje polskich podróżników odwiedzających Rumunię.
O swoich podróżach opowiedzą: Michał Torz W Rumunii - autor przewodników, Michał Sowa - Klub Miłośników Rumuńskiej Motoryzacji Daciadrumbun, Agnieszka Roszkowska i Ula Kalinowska
13:00-13:30 Rumuni w Polsce – znawcy przedmiotu oraz historii opowiedzą o osobistych doświadczeniach.
Goście: Ignat Timar – Konsul honorowy Rumunii w Krakowie, Sabra Daici - koordynatorka projektów kulturalnych, a do 2019 r. dyrektorka Rumuński Instytut Kultury w Warszawie / Institutul Cultural Român Varşovia, Teodor Ajder - redaktor pisma Mămăliga de Varșovia, Emil Moise-Szalla - malarz
13:30-14:30 panel dyskusyjny z udziałem wszystkich zaproszonych gości i publiczności
10:00-11:00 warsztaty "Świadome podróżowanie”. Prowadzenie: Jakub Rybicki
14:30-16:00, 20:30 Pokaz filmu "Rumunia nieokiełznana", reż. Thomas Barton-Humphreys, Rumunia 2018, Rumuński Instytut Kultury, Artus Cinema
Kuba
16:30-18:30 multimedialne prelekcje polskich podróżników odwiedzających Kubę.
O swoich podróżach opowiedzą: Jakub Rybicki - Stories told with vision, Adam Kwaśny La Compañía Cubana - Odkryj z nami Kubę, Barbara Radwańska - absolwentka szkoły filmowej na Kubie
18:30-19:00 Kubańczycy w Polsce – znawcy przedmiotu oraz historii opowiedzą o osobistych doświadczeniach.
Goście: Juan Marian Perez Lobet – członek zespołu SkOłowani, Jose Torres musician, Enrique Neyra – tancerz
19:00-20:00 panel dyskusyjny z udziałem wszystkich zaproszonych gości i publiczności
20:00-21:00 pokaz krótkometrażowego filmu "Marzenie Rodolfo" Barbary Radwańskiej (Kuba)
Galeria Artus (15', film zapętlony) https://www.facebook.com/RodolfosDream
10:00-23:00 wystawa fotografii organizowana przez Rumuński Instytut Kultury

21:00 Jose Torres & Havana Dreams | kubańska fiesta – koncert zamknięcia
Bilety: 40 zł ulgowy, 50 zł normalny KUP BILET
23:00 after party w klubie festiwalowym PERS
11:00-14:00 i 16:00-19:00 Mobilna szafobudka z obrazami Emila Moise-Szalli, która będzie jeździć po starówce z przenośną garderobą z kostiumami i rekwizytami oraz oprawą do wykonania fotograficznych reprodukcji obrazów przedstawiających Toruńską Starówkę.
Na wszystkie wydarzenia oprócz koncertu Jose Torres & Havana Dreams oraz warsztatów salsy Wstęp wolny

Wydarzenia odbędą się zgodnie z obowiązującymi w danym momencie wytycznymi sanitarnymi.
Organizator: You Plan Culture

Data: 
04.09.2020 17:00 — 05.09.2020 23:45
Miejsce: 
Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6
Kategoria wydarzenia: 
Festiwal
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Uroczyste ślubowanie na sztandar miasto zakończyło 17 czerwca 2024 r. służbę przygotowawczą 6 nowych pracowników Urzędu Miasta Torunia.
 • Plac 4 czerwca 1989 r. po zdemonotowaniu barierek wokół terenu inwestycji w poniedziałek 17 czerwca 2024 r. Fot. Małgorzata Litwin
  Miasto
  Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Kultura, Miasto
  Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
 • Miasto, Sport
  18 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bema odbędzie się 46. Memoriał Grzegorza Duneckiego – patrona obiektu.
 • Eko, Kultura, Miasto
  Na kocykach, leżakach i matach piknikowych posłuchaliśmy muzyki i wspólnie odpoczywaliśmy w parku na Bydgoskim Przedmieściu.
 • Miasto
  17 czerwca 2024 r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość objęcia obowiązków komendanta Centrum przez płk. Romana Piotrowskiego.
 • 17 czerwca 2024 r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość objęcia obowiązków komendanta Centrum przez płk. Romana Piotrowskiego.
 • Serdecznie zapraszamy na recital fortepianowy włoskiego pianisty, Sandro Ivo Bartoli, który będzie gościem w Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu w dniach 19-20 czerwca 2024 r.
 • Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego, Toruń znalazł się wśród miast z najmniejszym udziałem osób narażonych na hałas w ciągu doby.
 • 18 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bema odbędzie się 46. Memoriał Grzegorza Duneckiego – patrona obiektu.
 • 14 czerwca 2024 r. piłkarska reprezentacja Urzędu Miasta Torunia i jednostek organizacyjnych Gminy Miasta Toruń wzięła udział w IX Piłkarskim Turnieju Samorządowców Województwa Kujawsko-Pomorskiego o Puchar Marszałka – Waganiec 2024.
 • Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.