Dzień Kobiet w Młynie Wiedzy | www.torun.pl

Dzień Kobiet w Młynie Wiedzy

Kultura, Miasto
Data publikacji: 25 lutego 2021
Autor: Natalia Przytarska
Na zdjęciu tulipany i napis Dzień Kobiet

6 i 7 marca w ramach zwiedzania wystaw Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Centrum Innowacyjnej Edukacji będzie można skorzystać ze specjalnie przygotowanych stanowisk.

W przestrzeni wystawy 'Ścieżki dorastania" w budynku Centrum Innowacyjnej Edukacyjnej będzie można wykonać bransoletkę z ekologicznych materiałów (wraz z tekturowym opakowaniem).

- Zachęcamy do zatrzymania się przy stole w pobliżu eksponatu "Portret rodzinny". Na ścieżce emocji będzie można wykonać pamiątkowy pins - mówi Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy.W głównym budynku naszego centrum nauki przygotowaliśmy inne stanowiska. Dlatego zachęcam do zakupu biletu łączonego na zwiedzanie, który nie tylko pozwoli zobaczyć wszystkie aktualnie dostępne ekspozycje, ale również umożliwi skorzystanie ze wszystkich dodatkowych atrakcji - dodaje.

Na wystawie "Rzeka" w gł. budynku Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będą dostępne stanowiska DIY ("zrób to sam/-a"). Z pewnością każda kobieta uwielbia otrzymywać kwiaty, a jeśli będzie to kwiat wykonany własnoręcznie, to na pewno sprawi jeszcze więcej radości.

- Na jednym ze stanowisk będzie można nauczyć się robić krepinowe kwiaty. Na drugim, wykonać zawieszkę (wisiorek) do kluczy, którą będzie można spersonalizować i podarować mamie, babci, siostrze, dziewczynie, a może i samej sobie - mówi Marcin Centkowski.

Stanowiska przygotowane z okazji Dnia Kobiet będą dostępne w ramach zwiedzania wystaw Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy (CNMW) i ekspozycji "Ścieżki dorastania" w Centrum Innowacyjnej Edukacji (CIE). Będą dostępne w sobotę i niedzielę w godz. 9:00-19:00 (budynek CIE) oraz w godz. 11:00-17:00 (budynek CNMW).

Bilety można kupić w systemie sprzedaży online oraz w kasach CNMW i CIE - kliknij tutaj, aby przejść do strony. Warto skorzystać z oferty biletu łączonego na zwiedzanie, dzięki któremu poza zobaczeniem wszystkich wystaw w centrum nauki, będzie można skorzystać ze stanowisk przygotowanych z okazji "Dnia Kobiet". 

Najczęściej czytane aktualności

 • Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 81 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. 3 osoby zmarły przez COVID-19.
 • Wylewanie asfaltu na moście Piłsudskiego
  Drogi, Inwestycje, Miasto
  Przed nami betonowanie i asfaltowanie na moście. Prace rozpoczną się nocą 9 kwietnia 2020 r. Na moście będzie obowiązywał ruch wahadłowy.
 • Na zdjęciu PIUM w centrum handlowym
  Miasto
  Mimo zamknięcia galerii handlowych, mieszkańcy Torunia mogą załatwić sprawy w Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta w centrach Plaza i Copernicus. Na wizytę trzeba się jednak umówić.
 • Na zdjęciu budynek Urzędu Miasta Torunia oraz znak Śródmiejskiej Strefy Parkowania
  Drogi, Miasto
  Obowiązek wpisania numeru rejestracyjnego, zwolnienia z opłat w dni wolne od pracy, reklamacje wezwań do zapłaty - 15 kwietnia 2021 r. Rada Miasta Torunia zagłosuje nad zmianami w uchwale dot. stref płatnego parkowania.
 • Na zdjęciu: jeden z parkletów na starówce
  Eko, Miasto
  Na torunian spacerujących po ulicach starówki czeka dziewięć parkletów w ośmiu lokalizacjach. To idealne miejsce do wypoczynku w otoczeniu kwitnącej na wiosnę zieleni.
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 124 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV2. W naszym mieście przebadano 542 osoby. 3 mieszkańców miasta zmarło przez choroby współistniejące z zakażeniem.
 • 31 dotacji na łączną kwotę 940 tys. zł przewidzianych jest w projekcie uchwały o dotacjach konserwatorskich, którą rozpatrzy na najbliższej sesji Rada Miasta Torunia.
 • Podczas najbliższej sesji Rady Miasta Torunia radni zagłosują nad uchwałą, która wprowadzi zmiany w budżecie obywatelskim.
 • Największy polski serwis zajmujący się komercyjnymi nieruchomościami opisuje potencjał inwestycyjny Torunia. Dziennikarze portalu Propertynews.pl prezentują ofertę terenów inwestycyjnych miasta i wskazują świetnie zlokalizowane działki pod produkcję czy centra logistyczne. W rozmowie z dziennikarzami Propertynews.pl Łukasz Szarszewski, dyrektor...
 • Do 30 kwietnia 2021 r. można nadsyłać oferty w II turze konkursu na wykonanie zadań miasta w zakresie wspierania rozwoju kultury i ochrony jej dóbr oraz podtrzymywania tradycji narodowej w 2021 r.
 • 28 projektów z zakresu kultury i ochrony dóbr narodowych uzyskało wsparcie miasta w I turze otwartego konkursu ofert w 2021 r. Wyniki zostały ogłoszone 8 kwietnia 2021 r.
 • Miasto intensywnie przygotowuje się do zwiększenia potencjału szczepień powszechnych. Znane są już miejsca Punktów Szczepień Masowych w Toruniu.
 • W sobotę 10 kwietnia na Barbarce można będzie dostać sadzonki drzew w ramach akcji "Posadź drzewo dla przyszłych pokoleń 2021".
 • 15 kwietnia 2021 roku podczas sesji Rady Miasta radni zagłosują nad uchwałą w sprawie szczególnych warunkach udzielania świadczeń pomocy materialnej o charakterze motywacyjnym uczniom z toruńskich szkół. Uchwała określa także formy i zakres tych świadczeń oraz trybu postępowania w tych sprawach.