www.torun.pl

Dyskusyjny Kobiecy Klub Filmowy „Szpulka”

Data wydarzenia
-
logo Dworu Artusa
Opis wydarzenia: 

Pokaz filmu „Sofia”

Marokański film opowiada o mieszkającej we współczesnej Casablance kobiecie, która zachodzi w nieplanowaną ciążę. Żeby zachować twarz i honor swojej rodziny musi znaleźć dowody świadczące o legalnym poczęciu swojego dziecka, gdyż marokańskie prawo jest w tej materii niezwykle restrykcyjne. Po pokazie dyskusja przy kawie i ciastkach.

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odbioru pół godziny przed seansem. Bezpłatna opieka dla dzieci od 3 roku życia.

Data: 
17.01.2019 18:30
Miejsce: 
Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6
Kategoria wydarzenia: 
Film
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto, Sport
  Jeśli mamy niesprecyzowane plany na nadchodzący weekend, czemu nie wziąć udziału w wydarzeniach, jakie odbędą się w Toruniu. Czekają nas koncerty i muzyki klasycznej w wykonaniu Wakarecy Piano Duo, i jazzowej podczas trwającego w Od Nowie festiwalu. Teatr im. Wilama Horzycy zaś zaprasza na premierę „Aktorów prowincjonalnych” na Scenie na Zapleczu.
 • Miasto
  W przetargu na prowadzenie schroniska dla bezdomnych zwierząt w Toruniu wpłynęła jedna oferta – od firmy Perro Agnieszka Szarecka.
 • Miasto, Sport
  Blisko pół tysiąca zawodników stanie do rywalizacji w 28. Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce Masters, które odbędą w toruńskiej Arenie w sobotę 23 lutego 2019 roku. Dla większości z nich, a także dla organizatorów, będzie to próba generalna przed marcowymi mistrzostwami globu.
 • Utrudnienia w wydawaniu dowodów osobistych
  Miasto
  Urząd Miasta Torunia zawiadamia, że ze względu na prace techniczne związane z wdrożeniem "e-dowodów", od 27 lutego do 4 marca 2019 roku wystąpią utrudnienia w składaniu wniosków i wydawaniu dowodów osobistych.
 • Zmiana rozkładów jazdy po konsultacjach
  Miasto, MZK
  Zakończyły się konsultacje projektu zmiany rozkładu jazdy linii autobusowej nr 25. Dzięki opiniom, jakie wpłynęły podczas konsultacji, wprowadzone zostaną zmiany w rozkładach jazdy.
 • XVII Halowe Mistrzostwa Polski w Dwuboju Pożarniczym
  Miasto
  Zakończyły się XVII Halowe Mistrzostwa Polski w Dwuboju Pożarniczym – najlepsi strażacy przez dwa dni rywalizowali w Toruniu i Grudziądzu. 22 lutego 2019 roku zwycięzcom wręczono nagrody.
 • Uroczystą przysięgę wojskową wieńczącą szkolenie podstawowe do Narodowych Sił Rezerwowych złoży w sobotę 23 lutego 2019 r. 109 elewów.
 • Już wkrótce Toruń może stać się tzw. „Miastem DroneReady”. Oznacza to, że nad miastem będzie mógł odbywać się autonomiczny ruch bezzałogowych statków powietrznych.
 • 20 lutego 2019 r. prezydent Michał Zaleski spotkał się w ramach corocznego cyklu z mieszkańcami Podgórza.
 • Powstający przy ul. Andersa 21 żłobek otrzymał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.
 • Zyskaj do 70% dofinansowania do projektów na innowacje w Twojej firmie - 25 marca 2019 r. ruszają nabory do trzech konkursów organizowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości: „Badania na rynek - konkurs ogólny”, „Badania na rynek - miasta średnie” oraz „Badania na rynek - Dostępność Plus”. Wnioski będzie można składać do 8 maja 2019...
 • Prezydent Miasta Torunia ogłosił 22 lutego 2019 roku otwarty konkurs ofert na wykonanie zadania publicznego związanego z realizacją zadań gminy w roku 2019 w zakresie działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnej poprzez edukację liderów organizacji pozarządowych i grup nieformalnych.
 • Zagospodarowanie terenów zieleni przy Muzeum Etnograficznym i zieleni parkowej Jordanek rusza 21 lutego 2019 r. prezydent Michał Zaleski podpisał umowę z wykonawcą prac w projekcie "Zielona brama gotyckiej starówki. Zagospodarowanie i odnowa terenów zieleni w Toruniu".
 • Chętni do testowania biletu elektronicznego w komunikacji miejskiej w Toruniu mogą zgłośić się do Miejskiego Zakładu Komunikacji! Warto to zrobić, gdyż dla uczestników pilotażowego programu organizujemy konkursy z nagrodami!