www.torun.pl

Dyskusyjny Kobiecy Klub Filmowy „Szpulka”

Data wydarzenia
-
logo Dworu Artusa
Opis wydarzenia: 

Pokaz filmu „Sofia”

Marokański film opowiada o mieszkającej we współczesnej Casablance kobiecie, która zachodzi w nieplanowaną ciążę. Żeby zachować twarz i honor swojej rodziny musi znaleźć dowody świadczące o legalnym poczęciu swojego dziecka, gdyż marokańskie prawo jest w tej materii niezwykle restrykcyjne. Po pokazie dyskusja przy kawie i ciastkach.

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odbioru pół godziny przed seansem. Bezpłatna opieka dla dzieci od 3 roku życia.

Data: 
17.01.2019 18:30
Miejsce: 
Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6
Kategoria wydarzenia: 
Film
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Tofifest, Bach w Dworze Artusa, Nohavica na Jordankach, Podgórskie Święto Latawca, Barbarkowy Bieg Przełajowy czy koncert finałowy projektu "Tak Brzmi Miasto" - najwyższy czas zaplanować, co będziemy robić w ten weekend!
 • Kultura, Miasto
  CKK Jordanki wypełnili miłośnicy kina. 19 października 2019 r. w Toruniu rozpoczął się XVII Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Podczas gali otwarcia Złote Anioły odebrali Maja Ostaszewska, Joanna Koroniewska-Dowbor i Robert Wichrowski.
 • Miasto
  Kolejna szkoła wyższa w Toruniu zainaugurowała rok akademicki 2019/2020. Zajęcia rozpoczynają studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Uroczystość inauguracyjna odbyła się 19 października 2019 roku w Auli Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej przy ul. Starotoruńskiej 3. Wzięli w niej udział m.in.: Metropolita Gdański JE ks....
 • Miasto
  Rozpoczynamy konsultacje społeczne w sprawie zagospodarowania terenów położonych przy ul. Polnej, w okolicach ulic: Fieldorfa „Nila”, Strehla, Niepokólczyckiego, Piwnika.
 • Biznes, Miasto
  Szykuje się kolejny boom inwestycyjny w Toruniu. Do końca roku miasto planuje sprzedaż 36 działek, których całkowita kwota wywoławcza wyniesie niemal 60 mln zł! Łączna powierzchnia tych działek to ponad 48 ha. Najbliższy przetarg już 25 października 2019 r.
 • Logo Budżetu obywatelskiego w Toruniu
  Drogi, Inwestycje, Kultura, Miasto, Sport
  Do poniedziałku, 21 października - do północy, można głosować na projekty do budżetu obywatelskiego Torunia na rok 2020.
 • W pobliżu pętli autobusowej przy ul. Turystycznej rozpoczęła się budowa parkingu Park&Ride. Ponad trzydzieści miejsc zostanie oddanych do użytku na początku grudnia.
 • W sobotę w Baju Pomorskim poznaliśmy laureatów tegorocznego, 26. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek "Spotkania". Z Grand Prix dla najlepszego spektaklu wyjeżdża z Torunia łódzki teatr "Pinokio".
 • Setne urodziny świętuje w tym roku pani Bronisława Regulska. Wizytę jubilatce złożyli w niedzielę 20 października 2019 r. zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz oraz Iwona Krzywdzińska, kierująca Urzędem Stanu Cywilnego.
 • Nadchodzący weekend pełen będzie sportowych emocji! W sobotę i niedzielę zaplanowano sześć spotkań toruńskich drużyn.
 • Prezydent Torunia oraz Rada Działalności Pożytku Publicznego zapraszają do udziału w Forum organizacji pozarządowych działających w naszym mieście.
 • Mija 35 lat od zamachu na bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. Uroczystości upamiętniające kapłana, bestialsko zamordowanego w 1984 r. przez peerelowską Służbę Bezpieczeństwa, odbyły się w Toruniu 19-20 października 2019 r.
 • Na terenie Barbarki funkcjonuje już mini tężnia – inwestycja sfinansowana z budżetu obywatelskiego.
 • Ciekawe prelekcje, liczne warsztaty, ekspozycje oraz emocjonujące wyścigi dronów - tego spodziewać się możemy podczas dwudniowego Dronetech World Meeting. Impreza odbywa się w ten weekend w Arenie Toruń. Oficjalne otwarcie odbyło się 18 października 2019 r.