Duże inwestycje we wschodnim Toruniu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Duże inwestycje we wschodnim Toruniu

Biznes, Miasto
Data publikacji: 23 maja 2022
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: rzut na teren inwestycyjny we wschodniej części Torunia

Strefa Inwestycyjno-Logistyczna Toruń-Wschód prężnie się rozbudowuje. Powstają kolejne magazyny, powierzchnie dla logistyki, biurowce  i siedziby firm. Na kilkudziesięciu hektarach inwestują światowi giganci, jak i małe i średnie przedsiębiorstwa. Centrum Wsparcia Biznesu prezentuje stan zaawansowania prac inwestorskich w sąsiedztwie węzła autostradowego A1.

W strefie swoje powierzchnie pod wynajem rozwija m.in. Panattoni. Firma jest  w trakcie realizacji 19 910 m kw w ramach hali A inwestycji Panattoni Park Toruń przy ul. Przelot. Termin realizacji to październik 2022. To inwestycja za około 9,2 mln euro netto. Logistyczny gigant dysponuje jeszcze 11 270 m kw. dostępnej powierzchni. - Z możliwością podziału na ok. 2 700 m kw., 4 100 m kw. oraz 4 300 m kw.dodaje Paulina Aksamit, marketing manager Panattoni. Przypomnijmy, że wcześniej powstały m.in. park Panattoni Park Toruń I, dwa obiekty typu build-to-suit oraz ogromny kompleks Panattoni Park Toruń II, w pobliżu węzła autostrady A1 i granicy z gminą Lubicz. Całkowita powierzchnia parku logistycznego to ponad 82 tys. m kw., a przestrzeń magazynowa to ponad 62 tys. m kw.

W strefie ukończony jest już także magazyn wysokiego składowania firmy TZMO. Przy ul. Przelot 39 powstał pierwszy w Toruniu magazyn typu „Silos". Jest to obiekt, w którym regały służą nie tylko do przechowywania towarów, ale pełnią rolę elementów konstrukcyjnych budynku, podtrzymując konstrukcję nośną.

Także większość miejskich działek dla MŚP w tej części Torunia znalazła nabywców. Swoje inwestycje na blisko 10 ha prowadzi tam 16 firm. Swoją siedzibę wybudowała już m.in. firma ROLLSTICK-TORUŃ, która  wykonuje  sieci wodociągowe oraz sieci kanalizacyjne, poszerzyła także swoją działalność o sprzedaż hurtową i detaliczną materiałów branży sanitarnej. Powstała już także siedziba firmy PULSCENTER, która zajmuje się działalnością doradczą branży medycznej oraz farmaceutycznej, a także budową i najmem powierzchni magazynowo – biurowej. Wśród inwestorów jest są też: MGB -  firma z branży budowlanej, zajmująca się wynajmem rusztowań budowlanych, BORWOOD - producent i dystrybutor grzejników dekoracyjnych, wykonuje też konstrukcje schodów stalowych, balustrad, mebli, TRANSPORT CIĘŻAROWY Szymon Ryszewski – firma z branży transportowej, HF INVERTER POLSKA zajmująca się się dystrybucją i serwisem urządzeń techniki napędowej, KMT MEAT – producent maszyn i urządzeń dla zakładów przemysłu mięsnego, MASZYNOHURT– sprzedawca maszyn i urządzeń do przygotowania zbrojeń budowlanych, FOXPOL– firma z branży budowlanej, ICEWIND - firma zajmująca się wykonywaniem instalacji ogrzewania, chłodzenia i wentylacji. W strefie inwestycyjno-logistycznej  działki od miasta kupili także: AGNIESZKA MIKULSKA, prowadząca firmę  handlową zajmującą się dystrybucją chemii budowlanej, spółka HS Inwestycje – firma z branży budowlanej, zajmująca się budowaniem min. budynków mieszkalnych i renowacją istniejących, MAGER – firma zajmująca się hurtową sprzedażą warzyw i owoców iPEMA – zajmująca się produkcją akcesoriów meblowych. Wśród nabywców miejskich nieruchomości są też spółki WARAN i EXODUS.

Miasto Toruń przygotowuje kolejne nieruchomości inwestycyjne, które będą oferowane do sprzedaży w najbliższym czasie. Centrum Wsparcia Biznesu będzie informowało o nowych ofertach.
Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu sportowcy wiosłują w kajaku na Wiśle
  Miasto, Sport
  26 czerwca 2022 r. po raz dziewiętnasty na Wiśle rozegrany został bieg ósemek wioślarskich ze sternikiem osad z Bydgoszczy i Torunia. Regaty ,,O puchar Prezydenta Miasta Torunia" odbyły się w ramach Święta Miasta.
 • Na zdjęciu przedstawiciele miasta Torunia i Getynki razem z wyróżnionymi pisarkami
  Kultura, Miasto
  Joanna Bator i Terezia Mora zostały laureatkami Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego. Uroczystość wręczenia wyróżnień odbyła się 26 czerwca 2022 roku w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: laureatki Piernikowej Alei Gwiazd 2022, Katarzyna Zillmann i Jolanta Ogar-Hill
  Kultura, Miasto
  Srebrne medalistki z olimpiady w Tokio, Jolanta Ogar-Hill i Katarzyna Zillmann, odsłoniły swoje „katarzynki” w Piernikowej Alei Gwiazd w dniu 25 czerwca 2022 r.
 • Na zdjęciu: delegacja z Getyngi w ogrodzie w Baju Pomorskim
  Kultura, Miasto
  W Toruniu gości delegacja z Getyngi – miasta partnerskiego Torunia. Okazją jest ceremonia wręczenia Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego, która odbędzie się 26 czerwca 2022 r. w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: defibrylator na scianie
  Miasto
  Na budynku Urzędu Miasta Torunia przy ul. Wały gen. Sikorskiego 8 zamontowany został defibrylator przekazany przez Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
 • Ratusz Staromiejski
  Kultura, Miasto
  W niedzielę 26 czerwca 2022, godz. 12:00 w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu odbędzie się uroczyste wręczenie Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego.
 • Msza św. w intencji miasta i jego mieszkańców w toruńskiej katedrze śś. Janów była tradycyjnym elementem obchodów Święta Miasta 24 czerwca 2022 r.
 • Ponad 438 ton papieru, tektury i puszek zebrali uczestnicy szkolnego konkursu "Zbieramy makulaturę (i nie tylko) EKOKONKURS" w Toruniu. 24 czerwca 2022 r. poznaliśmy tegorocznych laureatów ekologicznej rywalizacji.
 • 5,42 – taką średnią ocen na świadectwach uzyskali uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 27 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.
 • 13. edycja Plaży Gotyku jest już na ostatniej prostej. Za nami już turniej uniwersytecki oraz rywalizacja juniorów i juniorek.
 • Chcesz udzielać woluntarystycznie korepetycji osobom z Ukrainy? Umożliwia to bezpłatna platforma edukacyjna on-line Tutors.live
 • Od 1 do 14 lipca 2022 r. przyjmowane będą wnioski o nagrody Prezydenta Miasta Torunia dla tegorocznych absolwentów toruńskich szkół ponadpodstawowych.
 • Uroczystość z okazji 40-lecia samorządu radców prawnych w Polsce odbyła się 24 czerwca 2022 r. w hotelu Filmar.
 • W najbliższy wtorek (28 czerwca) rozpoczyna się przebudowa Bulwaru Filadelfijskiego. Prace zostały tak zaplanowane, że do końca września ulica będzie otwarta dla ruchu!