Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie CKK Jordanki od środy 25 października w godz. 13.00 – 19.00. jedna osoba może otrzymać dwa bilety.
COLOMBIA VIVA to podróż z Północy na Południe i ze Wschodu na Zachód przez geografię, kulturę oraz przejawy działalności artystycznej, umożliwiająca poznanie poprzez taniec, muzykę i stroje najbardziej charakterystycznych cech tego różnorodnego, magicznego i pięknego kraju. Występy pod kierownictwem artystycznym Juana Camilo Maldonado i kierownictwem muzycznym Juana Pablo Acosta zostały docenione w ponad 27 krajach świata oraz podczas ponad 800 występów w Kolumbii.
Kolumbia to kraj gór, dolin i nizin, kryjących wielką bioróżnorodność. Są tu cudowne miejsca wpisane na światową listę dziedzictwa UNESCO, stanowiska archeologiczne, opowiadające historie tysiącletnich tradycji rdzennych mieszkańców, świadków epoki konkwisty i czasów kolonialnych oraz lokalne święta, które odzwierciedlają pogodę ducha Kolumbijczyków.
Ludowe rytmy i tańce oddają hołd wielkiemu bogactwu kulturowemu, w skład którego wchodzą wpływy indiańskie, afrykańskie i europejskie, które dały początek mieszance zainspirowanej obyczajami miejsc, w których się odbywają. Różnorodność tych miejsc wyrażona poprzez ubiór, kuchnię, sposób bycia są inspiracją dla dzisiejszego przedstawienia, które prezentuje geografię i dziedzictwo Kolumbii pełnej życia, różnorodności i emocji.
Stowarzyszenie Balet Folklorystyczny z Antioquii jest organizacją kulturalną non-profit z 25-letnim doświadczeniem w pracy na rzecz szkolenia artystów oraz zachowania i popularyzacji różnorodności kulturowej tańca i muzyki z tego regionu w Kolumbii i w ponad 27 krajach Azji, Europy i Ameryki.
Różnorodność, precyzja i emocje wyróżniają Balet Folklorystyczny z Antioquii. Ich pokazy są inspirowane bogactwem kulturowym Kolumbii, gdzie elegancja i przygotowanie zawodowe artystów przekładają się na żywe emocje, określane przez publiczność jako wspaniały pokaz światła, muzyki, tańca i pasji.
Stany Zjednoczone, Meksyk, Rosja, Chiny, Japonia, Francja, Kanada, Panama, Dominikana, Hiszpania, Belgia, Holandia, Niemcy, Ekwador, Chile, Luksemburg, Peru - to tylko niektóre kraje, które miały możliwość poznania bogatej twórczości Kolumbii dzięki energii, choreografii i emocjom, jakie przekazuje ze sceny Folklorystyczny Balet Antioquii podczas każdego występu.
Zespół został nagrodzony między innymi Złotym Medalem na Światowej Olimpiadzie Stylizowanego Folkloru w Dijon we Francji w 1998 roku; wziął udział w Wieczorze Latynoamerykańskim podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 r., jak również w tournée dyplomatycznym z okazji 100-lecia stosunków dyplomatycznych między Kolumbia a Japonią w 2008 r, a także w ceremonii rozpoczęcia i zakończenia Olimpiady Południowoamerykańskiej w Medellin w 2010 r, oraz galowym przedstawieniu z okazji konferencji Organizacji Państw Amerykańskich w 2011.
Muzycy i tancerze Baletu Folklorystycznego z Antioquii opowiadają historie o tysiącletnich tradycjach indiańskich oraz świętach, które wyrażają wrodzoną radość Kolumbijczyków. Ludowe rytmy i tańce oddają hołd wielkiemu bogactwu kulturowemu, w skład którego wchodzą wpływy indiańskie, afrykańskie i europejskie, które dały początek mieszance zainspirowanej obyczajami miejsc, w których się odbywają.
Grupa składa się z 28 osób, w tym 14 tancerzy i 8 muzyków. Podczas przedstawienia poprzez muzykę, taniec i stroje zaprezentuje koloryt 5 regionów Kolumbii w układach choreograficznych takich jak Joropo, Guanena, San Augustin, Currulao, Cafe, San Juanero, La Tambora y Mapale.