Balet Folklorystyczny z Antiquii (Kolumbia) | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Balet Folklorystyczny z Antiquii (Kolumbia)

Data wydarzenia
-
plakat imprezy
Opis wydarzenia: 

Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie CKK Jordanki od środy 25 października w godz. 13.00 – 19.00. jedna osoba może otrzymać dwa bilety.

COLOMBIA VIVA to podróż z Północy na Południe i ze Wschodu na Zachód przez geografię, kulturę oraz przejawy działalności artystycznej, umożliwiająca poznanie poprzez taniec, muzykę i stroje najbardziej charakterystycznych cech tego różnorodnego, magicznego i pięknego kraju. Występy pod kierownictwem artystycznym Juana Camilo Maldonado i kierownictwem muzycznym Juana Pablo Acosta zostały docenione w ponad 27 krajach świata oraz podczas ponad 800 występów w Kolumbii.

Kolumbia to kraj gór, dolin i nizin, kryjących wielką bioróżnorodność. Są tu cudowne miejsca wpisane na światową listę dziedzictwa UNESCO, stanowiska archeologiczne, opowiadające historie tysiącletnich tradycji rdzennych mieszkańców, świadków epoki konkwisty i czasów kolonialnych oraz lokalne święta, które odzwierciedlają pogodę ducha Kolumbijczyków.

Ludowe rytmy i tańce oddają hołd wielkiemu bogactwu kulturowemu, w skład którego wchodzą wpływy indiańskie, afrykańskie i europejskie, które dały początek mieszance zainspirowanej obyczajami miejsc, w których się odbywają. Różnorodność tych miejsc wyrażona poprzez ubiór, kuchnię, sposób bycia są inspiracją dla dzisiejszego przedstawienia, które prezentuje geografię i dziedzictwo Kolumbii pełnej życia, różnorodności i emocji.

Stowarzyszenie Balet Folklorystyczny z Antioquii jest organizacją kulturalną non-profit z 25-letnim doświadczeniem w pracy na rzecz szkolenia artystów oraz zachowania i popularyzacji różnorodności kulturowej tańca i muzyki z tego regionu w Kolumbii i w ponad 27 krajach Azji, Europy i Ameryki.

Różnorodność, precyzja i emocje wyróżniają Balet Folklorystyczny z Antioquii. Ich pokazy są inspirowane bogactwem kulturowym Kolumbii, gdzie elegancja i przygotowanie zawodowe artystów przekładają się na żywe emocje, określane przez publiczność jako wspaniały pokaz światła, muzyki, tańca i pasji.

Stany Zjednoczone, Meksyk, Rosja, Chiny, Japonia, Francja, Kanada, Panama, Dominikana, Hiszpania, Belgia, Holandia, Niemcy, Ekwador, Chile, Luksemburg, Peru - to tylko niektóre kraje, które miały możliwość poznania bogatej twórczości Kolumbii dzięki energii, choreografii i emocjom, jakie przekazuje ze sceny Folklorystyczny Balet Antioquii podczas każdego występu.

Zespół został nagrodzony między innymi Złotym Medalem na Światowej Olimpiadzie Stylizowanego Folkloru w Dijon we Francji w 1998 roku; wziął udział w Wieczorze Latynoamerykańskim podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 r., jak również w tournée dyplomatycznym z okazji 100-lecia stosunków dyplomatycznych między Kolumbia a Japonią w 2008 r, a także w ceremonii rozpoczęcia i zakończenia Olimpiady Południowoamerykańskiej w Medellin w 2010 r, oraz galowym przedstawieniu z okazji konferencji Organizacji Państw Amerykańskich w 2011.

Muzycy i tancerze Baletu Folklorystycznego z Antioquii opowiadają historie o tysiącletnich tradycjach indiańskich oraz świętach, które wyrażają wrodzoną radość Kolumbijczyków. Ludowe rytmy i tańce oddają hołd wielkiemu bogactwu kulturowemu, w skład którego wchodzą wpływy indiańskie, afrykańskie i europejskie, które dały początek mieszance zainspirowanej obyczajami miejsc, w których się odbywają.

Grupa składa się z 28 osób, w tym 14 tancerzy i 8 muzyków. Podczas przedstawienia poprzez muzykę, taniec i stroje zaprezentuje koloryt 5 regionów Kolumbii w układach choreograficznych takich jak Joropo, Guanena, San Augustin, Currulao, Cafe, San Juanero, La Tambora y Mapale.

Data: 
04.11.2017 19:00
Miejsce: 
CKK Jordanki, al. Solidarności 1-3
Kategoria wydarzenia: 
Teatr
Położenie: 

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: ludzie niosą ulicą miasta żółto-niebieską flagę Ukrainy
  Miasto
  Od 24 lutego 2022 r. w Ukrainie toczy się wojna. Jako wyraz solidarności z jej narodem w drugą rocznicę tego wydarzenia miało miejsce poruszające spotkanie na Rynku Staromiejskim.
 • Na zdjęciu ceglana wierza ruin Zamku Krzyżackiego nocą
  Kultura, Miasto, Sport
  Przed nami weekend pełen magii, czarów i zaklęć - kto chce poczuć się czarodziejem i wróżką, zapraszamy do wizyty w Zamku Krzyżackim. A kto już się zmęczy czarowaniem, zachęcamy do uczestnictwa w wielu innych zajmujących wydarzeniach w Toruniu.
 • Na zdjęciu: ludzie w kościele, widać złoty ołtarz
  Miasto
  Uroczystą mszą św. odpustową uczczono pamięć o toruńskim duchownym, patronie harcerzy polskich, bł. ks. Stefanem Wincentym Frelichowskim.
 • Projekt medalu Triady 100-lecia
  Miasto, Sport
  23 maja 2024 r. odbędzie się pierwszy bieg Triady 100-lecia, a już teraz prezentujemy projekt wyjątkowego medalu imprezy.
 • Na zdjęciu: dłonie dziecięce ułożone jedna na drugiej
  Miasto
  23 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Depresją. Jeśli zauważamy wśród bliskich niepokojące zachowania, nie wahajmy się skorzystać z pomocy specjalisty.
 • Na zdjęciu: Zielony traktor z biało-czerwoną flagą
  Drogi, Miasto
  22 lutego 2024 r. zakończyły się protesty rolników, wszystkie drogi, na których były utrudnienia, są przejezdne.
 • Od poniedziałku 26 lutego 2024 r. wprowadzone zostaną korekty odjazdów linii nr 30, 39 i 44 w dni robocze z pętli Nad Strugą i Wapienna w godzinach 7:00-8:00.
 • 23 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Depresją. Jeśli zauważamy wśród bliskich niepokojące zachowania, nie wahajmy się skorzystać z pomocy specjalisty.
 • 23 lutego 2023 r. w Światowym Dniu Walki z Depresją wiele miast włącza się w ogólnopolską kampanię „Żałoba 146 rodzin”, której organizatorem jest Fundacja Słonie na Balkonie.
 • 22 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Legionów odbyło się kolejne spotkanie prezydenta Michała Zaleskiego z mieszkańcami Torunia – tym razem okręgu Chełmińskie.
 • Przedstawiciele firm marketingowych spotkali się z prezydentem Michałem Zaleskim, żeby porozmawiać o możliwościach rozwoju oraz podzielić się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami w prowadzeniu biznesu w Toruniu.
 • Z okazji obchodów 100-lecia hokeja w Toruniu, jak również w ramach akcji „Sportowe ferie 2024” został rozegrany turniej e-hokeja.
 • Na lodowisku Tor-Tor przy ul. Bema trwają Mistrzostwa Polski Centralnej Ligi Juniorów w hokeju na lodzie. W turnieju doskonale spisują się gospodarze - MKS Sokoły Toruń.
 • Wracamy do tematu sceny plenerowej w Czerniewicach. Będziemy rozmawiać o dwóch alternatywnych rozwiązaniach projektowych – walorach funkcjonalnych, kosztach realizacji i utrzymania, potrzebach lokalnego środowiska w zakresie użytkowania obiektu. Zbierzemy uwagi i opinie uczestników.