ARTE! Festiwal Twórczości dla Dzieci i Młodzieży | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

ARTE! Festiwal Twórczości dla Dzieci i Młodzieży

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

W dniach 24-26 maja 2024 r. zapraszamy do Centrum Kultury Dwór Artusa na „Festiwal Twórczości dla Dzieci i Młodzieży ARTE!”. 

Festiwal ARTE! to pierwszy w Polsce festiwal sztuki w pełni dedykowany dzieciom i młodzieży. W programie trzydniowego wydarzenia znajdziecie kreatywne warsztaty, seanse filmowe dla najmłodszych, wystawę plastyczną oraz koncert finałowy z udziałem gościa specjalnego!

Przygotowania do festiwalu rozpoczęły się już pod koniec marca br. Wtedy to ruszył nabór do konkursu wokalnego dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy kategorie: 7-10 lat, 11-13 lat, 14-18 lat i przesyłali swoje zgłoszenia do 30 kwietnia. Pierwszy etap castingu wyłonił 26 młodych wokalistek i wokalistów, którzy zakwalifikowali się do przesłuchań na żywo. Odbędą się one 25 maja w Dworze Artusa. Laureatkom i laureatom konkursu w poszczególnych kategoriach zostaną przyznane nagrody i wyróżnienia. Nagrodą specjalną będzie występ podczas koncertu finałowego, który odbędzie się 26 maja o godz. 14:00 w Sali Wielkiej Dworu Artusa. Do udziału w koncercie zostaną zaproszone osoby nagrodzone i wyróżnione we wszystkich kategoriach wiekowych, a także najmłodszy uczestnik festiwalu i laureat nagrody publiczności.

Podczas koncertu finałowego laureatki i laureaci konkursu wokalnego wykonają wspólnie z gościem specjalnym – Mezo – jeden z jego utworów. Jacek Mejer „Mezo” jest obecny na ogólnopolskiej scenie muzycznej od ponad 20 lat. Wydał takie hity jak SACRUM, WAŻNE, ANIELE, KRYZYS, PO ROBOCIE. Jego twórczość to połączenie hip-hopu z popem. Na scenie pojawi się także toruńska wokalistka i trenerka wokalna Sara Pach, która w 2016 r. nagrała razem z Mezo utwór „Niepodzielni”.

W jury konkursowym zasiadają: Magdalena Cynk, Sara Pach, Ariel Radomiński, Marta Ryhanycz i Mariusz Składanowski. Wstęp na koncert jest biletowany.

Festiwalowi ARTE! będą towarzyszyły warsztaty dla dzieci i młodzieży. 

24 maja w Centrum Kultury Dwór Artusa odbędą się zajęcia kreatywne, podczas których dzieci wspólnie z animatorami wykonają zegary z płyt winylowych.

25 maja zapraszamy na warsztaty wokalne. Podczas zajęć z Sarą Pach odkryjecie tajniki poprawnego śpiewu. Uczestnicy poznają techniki właściwej emisji głosu, intonacji i artykulacji oraz interpretacji tekstu. Zajęcia pomogą rozwinąć praktyczne umiejętności wokalne oraz zdobyć nową wiedzę.

Również 25 maja odbędą się zajęcia rozwojowe z art coachingu. Pewność́ siebie i poczucie własnej wartości są niezbędne przy podejmowaniu decyzji twórczych. Art coaching służy odnajdywaniu własnego, twórczego potencjału oraz przekuwania go w sukces. Uczestnicy zajęć dowiedzą się jak wykorzystywać swoje naturalne zdolności by osiągać wyznaczone cele i rezultaty. Certyfikowana trenerka pomoże ustalić indywidualne priorytety i kierunki artystycznego rozwoju.

Na warsztaty obowiązują zapisy i bilety.

Wstępom wokalnym i zajęciom rozwojowym będzie towarzyszyła wystawa prac plastycznych wykonanych przez dzieci pt.: „Śniło mi się, że mieszkam w Dolinie Muminków”. Za sprawą prac plastycznych wykonanych przez najmłodszych na kilka przeniesiemy się do doliny Paszczaka, Migotki, Małej Mi oraz innych postaci z bajki o muminkach. „Śniło mi się, że mieszkam w Dolinie Muminków” to tegoroczny temat konkursu plastycznego, organizowanego od lat przez Konsula Honorowego Finlandii w Toruniu. Tym razem dzieci miały wyobrazić sobie sen, w którym przenoszą się do krainy zamieszkiwanej przez rodzinę Muminków oraz ich przyjaciół. Dodatkową inspiracją dla najmłodszych była fińska przyroda oraz zjawiska występujące w Finlandii takie jak zorza polarna czy białe noce. Prace zasilające wystawę zostały nadesłane przez dzieci z całej Polski. Wystawa będzie dostępna od 24 maja do 7 czerwca. Wstęp wolny.

Z kulturą Finlandii będzie korespondował także film familijny produkcji fińskiej, który zostanie wyświetlony w Artus Cinema pt.: „Super Futrzak ratuje świat”. Film w przystępny i dowcipny sposób podejmuje ważne tematy związane z ekologią. Wstęp na projekcję jest bezpłatny.

Organizatorem Festiwalu Twórczości dla Dzieci i Młodzieży jest Centrum Kultury Dwór Artusa oraz Sara Pach & Szulc Studio Artystyczne.

Data: 
24.05.2024 10:00
26.05.2024 20:00
Miejsce: 
Dwór Artusa
Kategoria wydarzenia: 
Koncert
Festiwal
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Uroczyste ślubowanie na sztandar miasto zakończyło 17 czerwca 2024 r. służbę przygotowawczą 6 nowych pracowników Urzędu Miasta Torunia.
 • Plac 4 czerwca 1989 r. po zdemonotowaniu barierek wokół terenu inwestycji w poniedziałek 17 czerwca 2024 r. Fot. Małgorzata Litwin
  Miasto
  Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Kultura, Miasto
  Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
 • Miasto, Sport
  18 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bema odbędzie się 46. Memoriał Grzegorza Duneckiego – patrona obiektu.
 • Eko, Kultura, Miasto
  Na kocykach, leżakach i matach piknikowych posłuchaliśmy muzyki i wspólnie odpoczywaliśmy w parku na Bydgoskim Przedmieściu.
 • Miasto
  17 czerwca 2024 r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość objęcia obowiązków komendanta Centrum przez płk. Romana Piotrowskiego.
 • 17 czerwca 2024 r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość objęcia obowiązków komendanta Centrum przez płk. Romana Piotrowskiego.
 • Serdecznie zapraszamy na recital fortepianowy włoskiego pianisty, Sandro Ivo Bartoli, który będzie gościem w Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu w dniach 19-20 czerwca 2024 r.
 • Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego, Toruń znalazł się wśród miast z najmniejszym udziałem osób narażonych na hałas w ciągu doby.
 • 18 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bema odbędzie się 46. Memoriał Grzegorza Duneckiego – patrona obiektu.
 • 14 czerwca 2024 r. piłkarska reprezentacja Urzędu Miasta Torunia i jednostek organizacyjnych Gminy Miasta Toruń wzięła udział w IX Piłkarskim Turnieju Samorządowców Województwa Kujawsko-Pomorskiego o Puchar Marszałka – Waganiec 2024.
 • Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.