Do Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu dotarły dwie samice takinów, podgatunku miszmi (Budorcas taxicolor taxicolor). Te niezwykle rzadkie i fascynujące zwierzęta zamieszkują wschodnie Himalaje. Z wyglądu przypominają nieco woła piżmowego z Ameryki Północnej, z którym są zresztą spokrewnione.
Takiny to zwierzęta doskonale przystosowane do życia w trudnych, górskich warunkach. Gruba okrywa włosowa oraz duży nos ogrzewający powietrze przed dostaniem się do płuc nie dopuszczają do wyziębienia zwierzęcia. Dodatkowo skóra takinów produkuje tłustą, oleistą substancję stanowiącą rodzaj ochrony przed deszczem i mgłą. Szerokie racice ułatwiają wspinanie się na niedostępne skały. Takiny zajmują zwykle tereny od 1000 do 4500 m n.p.m. W okresie letnim tworzą duże stada żerujące ponad piętrem lasu na skalistych, górskich łąkach. W ziemie, kiedy trudniej o pokarm stado rozbija się na mniejsze grupki po kilkanaście osobników, które schodzą niżej w lesiste doliny.
Obecnie samice - Zuhra i Klipse aklimatyzują się w części kwarantannowej wybiegu wyremontowanego specjalnie dla takinów. Zwiedzający już mogą je oglądać. W przyszłości ma dołączyć do nich samiec. Ze względu na wyniszczenie naturalnych siedlisk oraz polowania dla mięsa, takiny zostały uznane za narażone na wyginięcie przez Międzynarodową Unię Ochrony Przyrody (IUCN). Zostały również objęte Europejską Księgą Rodowodową (ESB) , a także figurują w II załączniku Konwencji Waszyngtońskiej (CITES).