Rusza toruńskie Vinted. W niedzielę, 13 kwietnia 2025 r., Biuro Toruńskiego Centrum Miasta i Fundacja Zdrowego Życia zapraszają na Pchli Targ Toruński na Rynku Nowomiejskim.
W najbliższą niedzielę na dwóch pierzejach rynku, wokół dawnego zboru ewangelickiego - oprócz wystawców Wolnego Jarmarku Toruńskiego - pojawi się kilkadziesiąt stoisk Pchlego Targu Toruńskiego. Będzie to świetna okazja, by upolować coś w niższej cenie, ale nie liczą się wyłącznie walory ekonomiczne. To też unikatowy charakter przedmiotów, które możemy sami odszukać i tchnąć w nie nowe życie. Można zostać nie tylko poszukiwaczem retro "perełek", ale również zrobić wietrzenie swoich szaf w poszukiwaniu rzeczy, które ożyją na nowo w rękach innego właściciela.
- To wydarzenie, które organizujemy w duchu zerowaste, ma być odpowiedzią na wszechobecny konsumpcjonizm. Targ wraz z oprawą artystyczną będzie też miał wymiar integrujący lokalną społeczność starówki – podkreśla Łukasz Drygalski, dyrektor Biura Toruńskiego Centrum Miasta.
Zaplanowano m.in. strefę chilloutu z dobrą kawą i relaksującą muzyką. Animatorem artystycznym tej części będzie Jerzy Mazzoll, wybitny klarnecista, wokalista i kompozytor z nurtu yassowego, który do współpracy zaprosił lokalnych muzyków. Będą leżaki, specjalna przebieralnia dla kupujących i miejsce w którym dobre, sprzęty czy ubrania z Waszych domów i kolekcji znajdą nowego właściciela za niewygórowaną cenę.
- To nowa, proekologiczna usługa społeczna dzięki której niepotrzebne już, a jeszcze całkiem dobre rzeczy z Waszych domów dostaną drugie życie – dodaje Filip Malinowski z Fundacji Zdrowego Życia.
Wszystkich zainteresowanych udziałem w roli wystawców prosimy o kontakt mailowy: pchlitargtorunski@gmail.com.
Kalendarz Pchlich Targów Toruńskich na Rynku Nowomiejskim: kwiecień: 13,27, maj: 11, 25, czerwiec: 8, 22 lipiec: 6, 2 sierpień: 3, 17, 31 , wrzesień: 14, 28.
Fot. Biuro Toruńskiego Centrum Miasta