„Lewobrzeże dla każdego, dla małego i dużego!” – to nazwa projektu, w ramach którego realizowane są m.in. bezpłatne zajęcia sensoryczne dla najmłodszych, konsultacje ze specjalistami oraz spotkania poszerzające pasje i kompetencje.

Celem projektu jest profilaktyka, wsparcie w przeżywanych trudnościach, praca na zasobach jednostki czy systemu. W ramach działań zostanie zagwarantowane bezpłatne wsparcie, mające na celu rozwój jednostki, niwelowanie trudności oraz rozwijanie możliwości. Chcemy wspierać prawidłowe wzorce funkcjonowania, zdrowe nawyki. Będziemy skupiać się nie tylko na „problemach”, ale także na szansach czy talentach, w tym tych, należących do dzieci i młodzieży.

Działania są skierowane do dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. W związku z zauważalną potrzebą wspierania człowieka już od najmłodszych lat, zaplanowano wsparcie odpowiadające potrzebom rozwojowym na różnych etapach życia.

Proponowane wsparcie:

  • Spotkania dla najmłodszych – zajęcia sensoryczne, umuzykalniające dla dzieci do 3 r.ż. oraz w przedziale 3-6 r.ż. wraz z opiekunami.
  • Spotkania dla trochę starszych – spotkania dla dzieci i młodzieży wspierające kompetencje społeczne (m.in. komunikacja, asertywność, zrozumienie własnych emocji, itp.).
  • Spotkania z pasją – cykl spotkań dla dzieci i młodzieży mających na celu zaszczepianie bądź rozwijanie pasji, co może pozytywnie wpływać na  rozwój emocjonalny, moralny, poznawczy jednostki. Planuje się wprowadzenie dzieci i młodzieży w tematykę fotografii oraz zajęcia o charakterze artystycznym.
  • Inspirujące spotkania – cykl spotkań adresowany do różnych grup wiekowych, w trakcie których przedstawiciele różnych profesji, zawodów, osoby z pasją będą mogły przedstawić swoją ścieżkę zawodową, działania, które pomogły w realizację własnego celu. Dobre praktyki mogą  pomóc dzieciom oraz młodzieży w kształtowaniu prawidłowych zachowań, postaw życiowych czy wartości.
  • Zrozumieć własne dziecko – cykl spotkań dla opiekunów, które mają na celu wspieranie rodzica, zrozumienia dziecka, jego potrzeb i zachowań, poznanie etapów rozwojowych. Planuje się działania z zakresu profilaktyki uzależnień, zaburzeń związanych z uzależnieniami oraz wspierania roli rodzica. 
  • Konsultacje ze specjalistami – spotkania indywidualne z terapeutą uzależnień, dietetykiem, psychologiem. 
  • Spotkanie ewaluacyjne – spotkanie podsumowujące zaplanowane wsparcie.

Projekt będzie realizowany do 31 grudnia 2024 r. Zajęcia odbywają się przy ul. Parkowej 3.

Obowiązują zapisy i rekrutacja na poszczególne formy wsparcia!

O rekrutacji informujemy na bieżąco na naszym Facebooku: ,,Lewobrzeże dla każdego, dla małego i dużego”.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 501 694 117 w godz. 8:00-15:00.

Kliknij, aby powiększyć