W0417 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

W0417

Rodzaj zadania: 
Wrzosy(W)
Numer projektu: 
W0417
Tytuł projektu: 
Mamo, Tato, idziemy do teatru - niedzielne rodzinne poranki teatralne.
Lokalizacja: 
ul. Szosa Chełmińska 226b
Opis projektu: 
Mamo, Tato idziemy do teatru - niedzielne rodzinne poranki teatralne. Teatr bawi, uczy i wychowuje, a dodatkowo może zbudować pozytywne relacje rodzinne dzięki wspólnemu wartościowemu spędzaniu czasu. Przeżywanie przez dzieci i rodziców przygód bohaterów scenicznych daje możliwość kontynuowania zabawy teatralnej także w domu. Poranki teatralne mogą stać się świętem rodzinnym i radością wspólnego spędzania czasu. Systematyczne uczestniczenie w życiu teatralnym przyczyni się do wyrobienia nawyku i potrzeby korzystania z tzw. sztuki wysokiej. Gwarantować to będą artystyczne spektakle Teatru Lalek "Zaczarowany świat" (Magiczny Cyrk, Legenda o Smoku Wawelskim, O Rybaku i Smoku Niemytym, Ostatnie Drzewo, Tuba Dei i Anioły). Udział w spektaklach będzie dla mieszkańców nieodpłatny (rezerwacja wejściówek). Każdy spektakl prezentowany byłby na scenie dwukrotnie w wolne od handlu, wybrane wcześniej niedziele, o godz. 12.00 i o 13.00. Lokalizacja budynku Teatru jest korzystna dla rodziców.
Wstępna weryfikacja: 
Na listę do głosowania
Uzasadnienie / Uwagi: 

Wykonawca będzie wybrany w konkursie.

Najczęściej czytane aktualności

 • Grafika informująca o publikacji rankingu
  Biznes, Miasto
  Magazyn „Forbes” opublikował wyniki tegorocznego rankingu 100 Największych Polskich Firm Rodzinnych. Wśród nich znalazła się toruńska Grupa Neuca SA.
 • Na zdjęciu: korona drzewa - pomnika przy przyrody po cięciu sanitarnym
  Eko, Miasto
  Drzewo będące pomnikiem przyrody – dąb szypułkowy rosnący przy ul. Dekerta objęte zostało specjalistycznymi zabiegami pielęgnacyjnymi.
 • Na zdjęciu: przedstawiciele 36 samorządów po powołaniu Stowarzyszenia MOF Toruń
  Miasto
  9 sierpnia 2022 r. w Dworze Artusa spotkali się przedstawiciele 36 samorządów, by powołać do życia Stowarzyszenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia.
 • Prezydent Miasta Torunia w sprawie oświadczenia Narodowego Instytutu Dziedzictwa o opiniowaniu inwestycji na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Miasto, Sport
  W pierwszym meczu IV Ligi Elana Toruń pokonała przed własną publicznością Sportis Łochowo 2:1. W innym spotkaniu IV ligi Pomorzanin Toruń pokonał u siebie Włocłavię Włocławek 2:1.
 • Miasto, Sport
  For Nature Solutions Apator Toruń zremisował 45:45 z Betardem Sparta Wrocław i utrzymał 4. miejsce na koniec rundy zasadniczej. Torunianie w biegach nominowanych odrobili aż 6 punktów!
 • W nocy z 5 na 6 sierpnia wykonane zostało dodatkowe oznakowanie na skrzyżowaniu ulic Szosa Chełmińskiej i Żwirki i Wigury.
 • Już we wrześniu działalność rozpocznie Miejska Pasieka Pokazowa. W ramach projektu będzie można wziąć udział w pokazach edukacyjnych, zajrzeć do ula i zobaczyć z bliska pracę pszczelarza.
 • Po raz 14. w Toruniu odbyło się spotkanie słuchaczy i osób związanych z Radiem Maryja.
 • Pierwszy weekend sierpnia 2022 rozpoczęło All Day Beach Party. To tradycyjny cykl imprez organizowanych co roku na terenie basenów napowierzchniowych w Toruniu.
 • Przyjmujesz u siebie uchodźców i składasz wnioski o świadczenie 40 zł? Pamiętaj o obowiązujących terminach!
 • 5 sierpnia 2021 r. został uruchomiony system MOJE AUTO SMS służący do załatwiania spraw związanych z rejestracją pojazdów czy wymianą dowodów rejestracyjnych.
 • W piątek 5 sierpnia 2022 r. od godz. 22:00 do godz. 6:00 dnia następnego na terenie Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze z gradem - przestrzega Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Gmina Miasta Toruń zakończyła 24 czerwca 2022 r. realizację projektu pn. „Poznaj Polskę” skierowanego do młodzieży szkolnej.