W0412 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

W0412

Rodzaj zadania: 
Wrzosy(W)
Numer projektu: 
W0412
Tytuł projektu: 
Ruch dla wszystkich - siłownia zewnętrzna na terenie przy szkole muzycznej
Lokalizacja: 
Teren zielony przy Zespole Szkół Muzycznych im. K. Szymanowskiego - Szosa Chełmińska 224/226
Opis projektu: 
Siłownia zewnętrzna zostanie utworzona na terenie zielonym przy Zespole Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu. Będzie to teren dostępny nie tylko dla uczniów szkoły muzycznej, ale również dla wszystkich mieszkańców, w tym pensjonariuszy pobliskiego Domu Pomocy Społecznej. W ramach siłowni zewnętrznej zaplanowane zostaną urządzenia, które umożliwią zadbanie o poprawę kondycji ruchowej osób w różnym wieku i o różnym poziomie sprawności. Ta część Wrzosów nie posiada miejsca, które mogłoby służyć jako przestrzeń do wspólnego spędzenia czasu w sposób aktywny. Przebiega tędy popularna wśród torunian trasa biegowa i rowerowa, dla której użytkowników siłownia byłaby ciekawym urozmaiceniem. Dodatkowo istotny jest fakt, że siłownia byłaby miejscem pozytywnie wpływającym na relacje międzypokoleniowe, ponieważ będą mogli się na niej spotykać zarówno młodzi ludzie, jak i seniorzy, w tym mieszkańcy pobliskiego DPS.
Wstępna weryfikacja: 
Odrzucone
Uzasadnienie / Uwagi: 

Projekt nie spełnia warunku ogólnodostępności.

Najczęściej czytane aktualności

 • Grafika informująca o publikacji rankingu
  Biznes, Miasto
  Magazyn „Forbes” opublikował wyniki tegorocznego rankingu 100 Największych Polskich Firm Rodzinnych. Wśród nich znalazła się toruńska Grupa Neuca SA.
 • Na zdjęciu: korona drzewa - pomnika przy przyrody po cięciu sanitarnym
  Eko, Miasto
  Drzewo będące pomnikiem przyrody – dąb szypułkowy rosnący przy ul. Dekerta objęte zostało specjalistycznymi zabiegami pielęgnacyjnymi.
 • Na zdjęciu: przedstawiciele 36 samorządów po powołaniu Stowarzyszenia MOF Toruń
  Miasto
  9 sierpnia 2022 r. w Dworze Artusa spotkali się przedstawiciele 36 samorządów, by powołać do życia Stowarzyszenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia.
 • Prezydent Miasta Torunia w sprawie oświadczenia Narodowego Instytutu Dziedzictwa o opiniowaniu inwestycji na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Miasto, Sport
  W pierwszym meczu IV Ligi Elana Toruń pokonała przed własną publicznością Sportis Łochowo 2:1. W innym spotkaniu IV ligi Pomorzanin Toruń pokonał u siebie Włocłavię Włocławek 2:1.
 • Miasto, Sport
  For Nature Solutions Apator Toruń zremisował 45:45 z Betardem Sparta Wrocław i utrzymał 4. miejsce na koniec rundy zasadniczej. Torunianie w biegach nominowanych odrobili aż 6 punktów!
 • W nocy z 5 na 6 sierpnia wykonane zostało dodatkowe oznakowanie na skrzyżowaniu ulic Szosa Chełmińskiej i Żwirki i Wigury.
 • Już we wrześniu działalność rozpocznie Miejska Pasieka Pokazowa. W ramach projektu będzie można wziąć udział w pokazach edukacyjnych, zajrzeć do ula i zobaczyć z bliska pracę pszczelarza.
 • Po raz 14. w Toruniu odbyło się spotkanie słuchaczy i osób związanych z Radiem Maryja.
 • Pierwszy weekend sierpnia 2022 rozpoczęło All Day Beach Party. To tradycyjny cykl imprez organizowanych co roku na terenie basenów napowierzchniowych w Toruniu.
 • Przyjmujesz u siebie uchodźców i składasz wnioski o świadczenie 40 zł? Pamiętaj o obowiązujących terminach!
 • 5 sierpnia 2021 r. został uruchomiony system MOJE AUTO SMS służący do załatwiania spraw związanych z rejestracją pojazdów czy wymianą dowodów rejestracyjnych.
 • W piątek 5 sierpnia 2022 r. od godz. 22:00 do godz. 6:00 dnia następnego na terenie Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze z gradem - przestrzega Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Gmina Miasta Toruń zakończyła 24 czerwca 2022 r. realizację projektu pn. „Poznaj Polskę” skierowanego do młodzieży szkolnej.