ST0090 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

ST0090

Rodzaj zadania: 
Stawki(ST)
Numer projektu: 
ST0090
Tytuł projektu: 
Huśtawka dla dwojga i zjazd linowy - doposażenie placu zabaw przy ul. Nenufarów
Lokalizacja: 
Działka 739 w obrębie 74 znajdująca się pomiędzy ulicami Szuwarów i Nenufarów
Opis projektu: 
Plac zabaw przy ul. Nenufarów jest inwestycją finansowaną z pierwszej edycji budżetu partycypacyjnego miasta na rok 2014. Miejsce to służy okolicznym mieszkańcom do spędzania wolnego czasu i zabaw z dziećmi, niestety bywa, że jest ono przepełnione a istniejąca ilość urządzeń dla dzieci jest niewystarczająca. W ramach proponowanego projektu plac zabaw zostanie rozbudowany (w kierunku zachodnim, ok. 150m2 oraz w kierunku południowym) i doposażony tak, aby ilość urządzeń spełniała oczekiwania i wymagania stale rozwijającego się osiedla. Rozszerzony teren będzie wyposażony w bezpieczne podłoże łatwe do utrzymania czystości (obecnie istniejący piasek na całym terenie placu zabaw nie był nigdy). Dostawione zostaną urządzenia: huśtawka dla dwójki dzieci (np. Expression Swing, koszt 1718$ na stronie producenta), huśtawka dla rodzica i dziecka (np. Expression Swing, koszt 1309$ na stronie producenta), stół do tenisa stołowego oraz dodatkowe ławki ze stolikami po zachodniej stronie placu, natomiast na niewielkim rozbudowanym obszarze po stronie południowej powstanie zjazd linowy (tyrolka). Przykładowe rozmieszczenie nowych urządzeń przedstawia załączona mapka.
Wstępna weryfikacja: 
Na listę do głosowania

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Swoje święto obchodziło 12 sierpnia 2022 r. toruńskie Kolegium Jagiellońskie. Podczas uroczystości uczelni nadano status akademii.
 • Na zdjęciu Oficer Wojska Polskiego salutuje sztandarowi Garnizonu Toruń.
  Kultura, Miasto
  15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Grafika wydarzenia
  Miasto, Sport
  Miasto Toruń i Stowarzyszenie GoSport! zapraszają na drugą edycję wydarzenia „Dzień Sportu 2022”. Podczas imprezy na toruńskich Stawkach możecie liczyć na treningi, sportowe animacje i konkursy z najlepszymi toruńskimi sportowcami.
 • Na zdjęciu: widok z drona na budowę linii tramwajowej
  Miasto, MZK
  Dłużej niż pierwotnie planowano zamknięty będzie odcinek Szosy Chełmińskiej od ul. Grudziądzkiej do pl. NOT. Przejazd nie będzie możliwy do 21 sierpnia 2022 r.
 • Na zdjęciu: trzy jachty z białymi żaglami na Wiśle
  Miasto, Sport
  14 sierpnia 2022 r. odbędzie się 57. edycja Długodystansowych Regat na Wiśle. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wisły.
 • Grafika z Areną Toruń
  Miasto, Sport
  Szlakiem toruńskiego sportu ruszą uczestnicy rekreacyjnego rajdu organizowanego przez Urząd Miasta oraz Stowarzyszenie GoSport! Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia 2022 r.
 • W poniedziałek 15 sierpnia 2022 r. w związku z przypadającym świętem, ruch tramwajowy i autobusowy będzie ograniczony.
 • Anooki to zabawni bohaterowie instalacji, które będzie można zobaczyć na placu Rapackiego podczas 13. Bella Skyway Festival, który odbędzie się w Toruniu w dniach 16-20 sierpnia 2022 r.
 • Przy budynku Wydziału Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Torunia powstały trzy rabaty z nowymi nasadzeniami.
 • W związku z szybszym niż planowano zakończeniem prac montażowych przy 13. Bella Skyway Festival w rejonie Placu Rapackiego, Fontanna Cosmopolis została ponownie uruchomiona. Wszyscy spragnieni ochłody będą mogli korzystać z fontanny przez najbliższe upalne dni do godziny 18:00. Później, w godzinach wieczornych, w związku z organizacją festiwalu...
 • W okresie pomiędzy 15 a 17 sierpnia 2022 r. zmieniają się terminy odbioru odpadów.
 • Niemieccy dziennikarze portalu o kulinariach „Kulinariker” ponownie piszą o Toruniu! Tym razem zachęcają do odwiedzenia naszej starówki i jej smakowitych zaułków.
 • Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu ogłasza przetarg ustny na wynajem lokali użytkowych i miejsc parkingowych.
 • Kładka znajdująca się nad Trasą Prezydenta Raczkiewicza zazieleniła się – wykonane zostały nasadzenia zarówno na samym obiekcie, jak i na terenie przyległym.