SM0406 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

SM0406

Rodzaj zadania: 
Staromiejskie(SM)
Numer projektu: 
SM0406
Tytuł projektu: 
Remont Wędki po zalaniu
Lokalizacja: 
Toruń, ul. Jęczmienna 10, budynek po byłej szkole odzieżowej
Opis projektu: 
W sierpniu 2017r. Wędka została dwukrotnie zalana podczas nawałnic. Do pomieszczeń piwniczych, gdzie mamy naszą placówkę wsparcia dziennego wdarła się woda z kanalizacji ściekowej. Chcemy przywrócić do stanu pierwotnego nasze pomieszczenia i zacząć działać w pełni naszych możliwości. Nie czekamy i nie siedzimy lamentując. Działamy i dzięki wsparciu Miasta Torunia udało się wyremontować jedno z pomieszczeń - Cichy Pokój do nauki dla dzieci oraz zlikwidować przyczynę wdarcia się wody do piwnicy. Zdobyliśmy też jako jedna ze 130 placówek tego typu w kraju grant na częściowy remont kuchni i łazienek. Wciąż brakuje nam na remont reszty pomieszczeń oraz co najważniejsze na zakup zniszczonego sprzętu do animacji czasu wolnego dla naszych podopiecznych oraz dzieci z podwórek, na które wychodzimy z naszymi streetworkerami. Jesteśmy wiarygodnym partnerem i dobrym miejscem dla dzieci z Torunia, bo corocznie dostajemy nagrody i wyróżnienia za swoją działalność: 2013- Nagroda Marszałka STALOWY ANIOŁ, 2015- Nagroda Toruński ANIOŁ, 2016- Nagroda RODZYNKI Z POZARZĄDÓWKI, wyróżnienie Prezydenta, nagroda Wolontariat w akcji, nagroda Prezydenta oraz Marszałka, 2017- Kryształowe Serce.
Wstępna weryfikacja: 
Na listę do głosowania
Uzasadnienie / Uwagi: 

Zmiana zakresu. Remont ze środków GMT, wyposażenie ze środków BP.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Swoje święto obchodziło 12 sierpnia 2022 r. toruńskie Kolegium Jagiellońskie. Podczas uroczystości uczelni nadano status akademii.
 • Na zdjęciu Oficer Wojska Polskiego salutuje sztandarowi Garnizonu Toruń.
  Kultura, Miasto
  15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Grafika wydarzenia
  Miasto, Sport
  Miasto Toruń i Stowarzyszenie GoSport! zapraszają na drugą edycję wydarzenia „Dzień Sportu 2022”. Podczas imprezy na toruńskich Stawkach możecie liczyć na treningi, sportowe animacje i konkursy z najlepszymi toruńskimi sportowcami.
 • Na zdjęciu: widok z drona na budowę linii tramwajowej
  Miasto, MZK
  Dłużej niż pierwotnie planowano zamknięty będzie odcinek Szosy Chełmińskiej od ul. Grudziądzkiej do pl. NOT. Przejazd nie będzie możliwy do 21 sierpnia 2022 r.
 • Na zdjęciu: trzy jachty z białymi żaglami na Wiśle
  Miasto, Sport
  14 sierpnia 2022 r. odbędzie się 57. edycja Długodystansowych Regat na Wiśle. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wisły.
 • Grafika z Areną Toruń
  Miasto, Sport
  Szlakiem toruńskiego sportu ruszą uczestnicy rekreacyjnego rajdu organizowanego przez Urząd Miasta oraz Stowarzyszenie GoSport! Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia 2022 r.
 • W poniedziałek 15 sierpnia 2022 r. w związku z przypadającym świętem, ruch tramwajowy i autobusowy będzie ograniczony.
 • Anooki to zabawni bohaterowie instalacji, które będzie można zobaczyć na placu Rapackiego podczas 13. Bella Skyway Festival, który odbędzie się w Toruniu w dniach 16-20 sierpnia 2022 r.
 • Przy budynku Wydziału Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Torunia powstały trzy rabaty z nowymi nasadzeniami.
 • W związku z szybszym niż planowano zakończeniem prac montażowych przy 13. Bella Skyway Festival w rejonie Placu Rapackiego, Fontanna Cosmopolis została ponownie uruchomiona. Wszyscy spragnieni ochłody będą mogli korzystać z fontanny przez najbliższe upalne dni do godziny 18:00. Później, w godzinach wieczornych, w związku z organizacją festiwalu...
 • W okresie pomiędzy 15 a 17 sierpnia 2022 r. zmieniają się terminy odbioru odpadów.
 • Niemieccy dziennikarze portalu o kulinariach „Kulinariker” ponownie piszą o Toruniu! Tym razem zachęcają do odwiedzenia naszej starówki i jej smakowitych zaułków.
 • Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu ogłasza przetarg ustny na wynajem lokali użytkowych i miejsc parkingowych.
 • Kładka znajdująca się nad Trasą Prezydenta Raczkiewicza zazieleniła się – wykonane zostały nasadzenia zarówno na samym obiekcie, jak i na terenie przyległym.