R0110 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

R0110

Rodzaj zadania: 
Rubinkowo(R)
Numer projektu: 
R0110
Tytuł projektu: 
Aktywny maluch - bezpieczny i interaktywny plac zabaw dostosowany dla potrzeb rozwojowych dzieci poniżej 4 roku życia
Lokalizacja: 
Otoczony zielenią teren przy Szkole Podstawowej nr 16 im. Wandy Szuman, ul. Dziewulskiego 2
Opis projektu: 
Projekt zakłada stworzenie bezpiecznego i zachęcającego do aktywnego spędzania czasu placu zabaw dostosowanego szczególnie dla dzieci poniżej 4 roku życia na ogólnodostępnej części terenu SP nr 16. Teren ten jest w znacznej części otoczony zielenią drzew i krzewów. Projekt zakłada odizolowanie proponowanego placu zabaw żywopłotem od strony pobliskiej ulicy, częściowe ogrodzenie terenu, oraz wyposażenie m.in. w labirynt z kilkunastu interaktywnych tablic edukacyjnych, bezpieczną zjeżdżalnie, przestronną piaskownicę o gumowych krawędziach wraz ze stolikami do zabawy piaskiem, szereg elementów bujanych, mini ławek ze stolikami, oraz domek obserwacyjno-zabawowy. Planowane wyposażenie ma za zadanie dostarczyć maluszkom okazji do bezpiecznego nabywania nowych umiejętności, naukę otaczającego je świata przez aktywną zabawę na świeżym powietrzu, szczególnie z innymi dziećmi. Proponowany projekt ma bowiem stwarzać okazję do integrowania się z rówieśnikami, motywując do zabaw w grupach.
Wstępna weryfikacja: 
Na listę do głosowania

Najczęściej czytane aktualności

 • Grafika informująca o publikacji rankingu
  Biznes, Miasto
  Magazyn „Forbes” opublikował wyniki tegorocznego rankingu 100 Największych Polskich Firm Rodzinnych. Wśród nich znalazła się toruńska Grupa Neuca SA.
 • Na zdjęciu: korona drzewa - pomnika przy przyrody po cięciu sanitarnym
  Eko, Miasto
  Drzewo będące pomnikiem przyrody – dąb szypułkowy rosnący przy ul. Dekerta objęte zostało specjalistycznymi zabiegami pielęgnacyjnymi.
 • Na zdjęciu: przedstawiciele 36 samorządów po powołaniu Stowarzyszenia MOF Toruń
  Miasto
  9 sierpnia 2022 r. w Dworze Artusa spotkali się przedstawiciele 36 samorządów, by powołać do życia Stowarzyszenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia.
 • Prezydent Miasta Torunia w sprawie oświadczenia Narodowego Instytutu Dziedzictwa o opiniowaniu inwestycji na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Miasto, Sport
  W pierwszym meczu IV Ligi Elana Toruń pokonała przed własną publicznością Sportis Łochowo 2:1. W innym spotkaniu IV ligi Pomorzanin Toruń pokonał u siebie Włocłavię Włocławek 2:1.
 • Miasto, Sport
  For Nature Solutions Apator Toruń zremisował 45:45 z Betardem Sparta Wrocław i utrzymał 4. miejsce na koniec rundy zasadniczej. Torunianie w biegach nominowanych odrobili aż 6 punktów!
 • W nocy z 5 na 6 sierpnia wykonane zostało dodatkowe oznakowanie na skrzyżowaniu ulic Szosa Chełmińskiej i Żwirki i Wigury.
 • Już we wrześniu działalność rozpocznie Miejska Pasieka Pokazowa. W ramach projektu będzie można wziąć udział w pokazach edukacyjnych, zajrzeć do ula i zobaczyć z bliska pracę pszczelarza.
 • Po raz 14. w Toruniu odbyło się spotkanie słuchaczy i osób związanych z Radiem Maryja.
 • Pierwszy weekend sierpnia 2022 rozpoczęło All Day Beach Party. To tradycyjny cykl imprez organizowanych co roku na terenie basenów napowierzchniowych w Toruniu.
 • Przyjmujesz u siebie uchodźców i składasz wnioski o świadczenie 40 zł? Pamiętaj o obowiązujących terminach!
 • 5 sierpnia 2021 r. został uruchomiony system MOJE AUTO SMS służący do załatwiania spraw związanych z rejestracją pojazdów czy wymianą dowodów rejestracyjnych.
 • W piątek 5 sierpnia 2022 r. od godz. 22:00 do godz. 6:00 dnia następnego na terenie Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze z gradem - przestrzega Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Gmina Miasta Toruń zakończyła 24 czerwca 2022 r. realizację projektu pn. „Poznaj Polskę” skierowanego do młodzieży szkolnej.